Страница 150 от 283 ПърваПърва ... 100140148149150151152160200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #2236

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    batbojko, личи си, че ти много добре си се "научил" да четеш спецификациите. По-добре остави специалистите да препоръчват машини, че от такива бат Бойковци като теб, може някой сериозно да се оплете.

    П.п. Никнеймаът ти много ти подхожда!
    ами ти като си голям разбирач що не опровергаеш по горе от мен написаното?
    п.с.--много.... като тебе вече плакаха....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2237

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    ами ти като си голям разбирач що не опровергаеш по горе от мен написаното?
    п.с.--много.... като тебе вече плакаха....
    Мога ли да опровергая нещо, казано от бат Бойко? Такива като теб, не смятам за нужно да опровергавам.
    Спирам с офф-топика, ама ми писна от "компетентни" отговори, при това от едни и същи персони. Има да ръси акъл навсякъде.
    dodo_pv, Aleksandars, necata2 и 5 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #2238

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията

    "Температурите, които гоня са около 25-26 градуса в режим на отопление и толкова при охлаждане." - нужно ли е да е толкова топло зимата?


    @Aleksandars относно @xiona аз ги виждам хол - 15,7 кв.м; 42,84 куб.м (отопление/охлаждане) и спалня - 13,11 кв.м; 36 куб.м (охлаждане).
    Да, сега като се замисля, може би зимата до към 23 градуса.
    Иначе хол - 15,7 кв.м; 42,84 куб.м (отопление/охлаждане) и спалня - 13,11 кв.м; 36 куб.м (охлаждане), т.е отопление 15,7 кв.м, охлаждане 29 кв.м

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #2239

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    на такива въпроси можеш да си отговориш и сам,просто се научи да си четеш спецификациите на климатиците които те интересуват,а именно:
    ме ап 35-максимал--4,6 коментара ми е 1650 лева(то 07 кгта му мачка канчето с 5,2 максимал)
    12 кгта максимал--6,1 коментара ми е:нерде Ямбол,нерде Стамбул 1750 лева
    п.с--първия път показвам,втория път наказвам
    "Благодаря" ти за "компетентния" коментар. Малко съм технически грамотен и мога да чета спецификации, но те не казват всичко. Затова се обръщам за съвет към хора, които искат и могат да помагат на другите. Ти като толкова ги разбираш спецификациите, знаеш ли колко време държи fuji на макс и колко време държи ME? Аз лично никъде не го видях това. И ако първия държи на макс (примерно) само 5 мин, за какво ми е този максимал! Сещаш се... И ако няма какво да кажеш по-добре не казвай нищо, защото прозира ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Всеки модел има своите плюсове и минуси. Въпрос на лични прдпочитания е. Отделно, че тези 2-та все още не са презимували. Нови модели са и още няма много отзиви за тях.
    Благодаря @rosswen. Според теб, който и от двата да взема няма да сбъркам и са почти еднакви, така ли? Още един въпрос, защо във форума малко се препоръчват климатици на МЕ? Изчетох всичките страници от тази година и това просто ми се видя странно. Може би другите са същите за по-малко пари или нещо друго. Аз очаквах при избора между тези две клими, някой да каже има ли проблем с някоя от тях. Да знам, че са нови и може би няма много наблюдения. Благодаря пак.
    Този пост е редактиран от Kiki777; 14-06-18 в 13:59.
    rosswen одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2240

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Още един въпрос, защо във форума малко се препоръчват климатици на МЕ?
    Високият клас на ME си е страхотен, но и цените там са малко по-така. Средният клас май има кофти дефрост логика и като се има предвид, че средният клас на MHI е на почти същата цена с малко по-добра дефрост логика, просто избора е ясен.
    Kiki777 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2241

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Kiki777, като цяло МЕ се славят за едни от най-тихите машини. Фуджитата, от своя страна, се предполага, че са малко по-шумни, но пък в повечето случаи имат по-голям отоплителен потенциал. Специално над конкретните модели нямам наблюдения, затова не мога да дам категорично мнение. Притежавам предходния модел на МЕ-SF серията. Една от причините, да не се препоръчват много, е може би именно тази, която споменахте. Не зная за новия модел, но старият има дефрост на 2,5ч под 0гр. Минимумът е по-висок, което на някои се харесва, на други - не. Като цяло, запазват по-нисък процент мощност при минусови температури, спрямо Фуджаците (поне по сервизно е така). При новите модели и на 2-те марки може да има промени, това го пиша, на база предходните.
    Kiki777 одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #2242

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, предстой ми покупка на 2 броя климатици само за охлаждане и имам нужда от съвет за тях.
    Помещение 1 (спалня): 15кв.м / 42 куб.м / пвц дограма (1 брой прозорец), южно изложение, вътрешна изолация.
    Помещение 2 (кухня и хол): 31кв. м. / 83 куб,м / пвц дограма (3 броя прозорци), западно изложение, вътрешна изолация.
    Климатиците ще се ползват единствено за охлаждане. Става въпрос за къща.
    Бюджет за 2-та климатика: 2000 - 2200лв.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2243

    Отговор: Избор на климатик '2018

    intel98, Gree GWH09AAB-K6DNA3A Bora + Gree GWH12AAB-K6DNA3A Bora, Cooper & Hunter Terra CH-S09FHCP + Cooper & Hunter Terra CH-S12FHCP, General Fujitsu ASHG09LLCC Eco² Inverter + General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter, KAISAI KEM 09-KTA + KAISAI KEM 12-KTA....

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2244

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. Цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвадратурата се вижда на схемата, кубатурата е около 44 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт, енерджи стъкло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 2.8 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - написано на схемата
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 8-и, последен етаж, панелка
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл
    · aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България - Шумен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 27/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, показана е на схемата, но до 2 седмици предстои общо саниране на блока, със стеропор 10 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - само телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа 1500-1600 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo - -20/+
    42
    10. Прдепочитам да е възможно по-безшумен

    Искам да отбележа, че фирмата е избрана, работил съм и преди с нея, не мога да кажа, че съм много доволен, но не от качеството на климатизатора, а от липсата на навременен съвет, че не точно такъв тип и марка климатик трябваше да взема тогава. Както и да е, успях да го продам и сега вече ще слагам нов, като ще използвам за удобство санирането(скеле и т.н.). Обръщам се към специалистите от форума само с въпрос дали предлагания ми сега от тази фирма климатизатор е подходящ - GREE GWH12YD S6DBA1A Amber. Моля ви, просто отговорете с "да" или "не". Ако е "не", тогава се обосновете и предложете нещо друго. Благодаря ви!... П.С. На схемата помещението е посоченото с червена стрелка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2245

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от intel98 Виж публикацията
    Здравейте, предстой ми покупка на 2 броя климатици само за охлаждане и имам нужда от съвет за тях.
    Помещение 1 (спалня): 15кв.м / 42 куб.м / пвц дограма (1 брой прозорец), южно изложение, вътрешна изолация.
    Помещение 2 (кухня и хол): 31кв. м. / 83 куб,м / пвц дограма (3 броя прозорци), западно изложение, вътрешна изолация.
    Климатиците ще се ползват единствено за охлаждане. Става въпрос за къща.
    Бюджет за 2-та климатика: 2000 - 2200лв.
    Щом е само за охлаждане аз бих сложил само един в дневната особено с тоя ограничен бюджет.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2246

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията

    Искам да отбележа, че фирмата е избрана, работил съм и преди с нея, не мога да кажа, че съм много доволен, но не от качеството на климатизатора, а от липсата на навременен съвет, че не точно такъв тип и марка климатик трябваше да взема тогава. Както и да е, успях да го продам и сега вече ще слагам нов, като ще използвам за удобство санирането(скеле и т.н.). Обръщам се към специалистите от форума само с въпрос дали предлагания ми сега от тази фирма климатизатор е подходящ - GREE GWH12YD S6DBA1A Amber. Моля ви, просто отговорете с "да" или "не". Ако е "не", тогава се обосновете и предложете нещо друго. Благодаря ви!... П.С. На схемата помещението е посоченото с червена стрелка.
    Не съм специалист но ме хвана яд какво ви предлагат за 16кв.м изолирано стайче,сменете фирмата за да не повторите грешката. За тея пари ще си вземете къде по комфортна машинка. Искате тишина , погледнахте ли нивата на шум на вътрешното, отделно че те пък нещо май са объркани при 09 и 12(дали не са разменени). С тея нива просто са орезилили читавата машинка , използваема е само 1-ва степен ... евентуално.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen и stainway харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2247

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    ... Обръщам се към специалистите от форума само с въпрос дали предлагания ми сега от тази фирма климатизатор е подходящ - GREE GWH12YD S6DBA1A Amber. Моля ви, просто отговорете с "да" или "не". Ако е "не", тогава се обосновете ...
    Не, не е подходящ и Ви го заявявам, без да се квалифицирам като специалист. Никой такъв няма да Ви отговори, защото сте задал реторичен въпрос и посочил бюджет, както и фирма. Машината не е подходяща, защото е голяма. Ще успее да осигури комфорт единствено няколко дни от годината, броящи се на пръстите на едната ръка, като и това не е съвсем сигурно.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #2248

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги, никой ли няма да вземе присърце моята молба за помощ?

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2249

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от stoykov77 Виж публикацията
    Колеги, никой ли няма да вземе присърце моята молба за помощ?
    Hitachi RAK35RPC/RAC35WPC PERFORMANCE, 12 000 BTU

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #2250

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!
    Предстои ми да си закупувам 2 бр. климатици само за охлаждане и евентуално за отопление през преходните сезони. Прочетох доста теми, но повечето съвети са за клими за отопление.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; за 2 южни спални.
    2. За сезонно ползване – за oxлaждaнe и отопление през преходните сезони. Като основно отопление в сградата има ТЕЦ
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;15м2 или 41м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт, с енерджи стъкло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - по 5 м2 във всяка стая, които са на южната стена;
    · изложение нa пoмeщeниeтo – юг; югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 4-и, среден, тухла
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня и детска стая
    · aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България - Ст. Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 25/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн – да със стериопор 5см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - само телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа до 2800лв за двата
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo - 15/+42.
    10. Предпочитам да е по-безшумен, и евентуално икономичен.


    Предварително благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе