Страница 192 от 283 ПърваПърва ... 142182190191192193194202242 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,866 до 2,880 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2866

    Отговор: Избор на климатик '2018

    wolff111, за да получите адекватни отговори на въпросите, добре ще бъде, да отговорите подобаващо на въпросите които са поставени в началото на тази тема. Знам, че на никой не му се чете, обаче не сме "врачки", за да може по-една "гола" квадратура, да се пресметне (що годе правилно) аджеба, каква машина Ви е необходима. Няма "сръдня" в тази работа и информацията която ще споделите ще е в полза за тези които биха Ви дали съвети. Иначе на първо четене, мога да Ви изброя пет машини, нямащи нищо общо една с друга?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-08-18 в 07:17.
    oska и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #2867

    Cool Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! От миналото лято се каня да слагам климатизация, но явно хубавите неща стават бавно... попълнил съм детайлно въпросника, но с няколко думи ми трябват две вътрешни тела основно за охлаждне през лятото на малък апартамент с двама живущи. Тук скоро ми бяха препоръчали Samsung Wind-Free и много ми хареса, особено за сън. Не съм фен на това да ме обдухва климатик, но няма да стане без, понеже работя от вкъщи, а през цялото лято температурата вътре в помещенията е константна - 28 градуса. Почти съм се навил на вариант мултисплит Samsung Wind-Free Ultra 9+7, но това, което ме спира е високата цена в България - по принцип брат ми живее в Торино, а там офертите са много, много по-надолу и не ми е проблем да ги взема, но все пак ще се радвам на различните мнения преди да го сторя. В Samsung освен Wind-Free ми харесва и активния режим по време на сън + PM 2.5 филтъра на Ultra моделите. Не ми допада големия размер на вътрешните тела. Като задължителни изисвания имам най-вече тихата работа (и на двете тела) и вграден WiFi (а не допълнителни модули). Благодаря ви!


    1. Климатизаторите ще се ползват в двустайно жилище от двама души, с опция за бебе :) Едно вътрешно тяло за всекидневна с кухня и още едно за спалня. Тъй като работя от вкъщи, климатикът във всекидневната ще е включен от 7 до 21ч, а този в спалнята - от 21ч до 7.

    2. Основната им цел и употреба ще е за охлаждане през летните месеци с опция за отопление в преходни сезони, но не и през зимата при минусови температури.
    В такива условия може да се пусне дистанционно по интернет 2-3 пъти за по няколко часа, за да затопли помещенията преди връщане от почивка, например.

    3.
    - Помещенията са две, като всекидневната с кухня е 24 квадрата и около 54 кубика, а спалнята е 11 квадрата и 28 кубика.
    - Апартаментът е на 4-и етаж с изцяло източно изложение - през лятото слънцето огрява директно от 7 сутринта до 14 на обяд.
    - Дограмата е KÖMMERLING 76 - петкамерна с троен стъклопакет, с КА-стъкла. Стъклата задържат всичката топлина вътре, което е супер за зимата, но през лятото е парник.
    - Има по един прозорец в помещение - 2.6 квадрата за всекидневната и 1.9 за спалнята.
    - Съвсем скоро ще монтирам външни алуминиеви щори, вероятно успоредно с монтажа на климатиците, за да спират директното лъчение през деня. В спалнята вероятно ще са пуснати през целия ден, а във всекидневната до обяд.

    4. Апартаментът се намира в централна част на София, заобиколен от бетон и асфалт, които задържат и отдават доста топлина през целия ден/нощ.

    5. Комфротна температура за мен през лятото би била 24-25 градуса.

    6. Сградата е ново строителство, от 2014 година. Изолирана е изцяло (не знам точно с какво). Апаратментът е вътрешен като отдолу и отгоре има обитаеми апартаменти. Калканът не е изолиран, понеже съседната сграда е построена първа, но е затворен и реално се получава въздушен джоб. Подът е с 8мм ламинат + 5mm XPS.

    7. В кухнята има печка и котлони + пералня и съдомиялна.

    8. Бюджетът за двете помещения е около 3500 лева без монтажа (освен ако не е включен ;)

    9. През лятото до 33-4 градуса, през зимата до 0 с инцидентни пускания при минусови температури.

    10. Прилагам схема със следните уточнения:
    - Апартаментът е на 4-и етаж и няма лесен външен достъп - направо си е почти невъзможен без скеле.
    - Терасата е остъклена (със същата дограма, но с двоен стъклопакет бяло-бяло)
    - Външните тела или тяло може да се монтират на посочените места (под отваряемите крила на прозорците). Мен лично ме притеснява как ще се изпълни тръбния път до водосточната тръба, тъй като няма опция кондензът да капе свободно надолу или чрез удължена тръба.
    - Вътрешното тяло във всекидневната не може да се монтира така че да духа по дължина на помещението - няма достатъчно място между прозореца и таван (ако бях мислил навреме за кесетка можеше и да има, но това е положението) - затова е задължително струята да може да обдухва поне на 30 градуса странично.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #2868

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не ми допада големия размер на вътрешните тела. Като задължителни изисвания имам най-вече тихата работа
    За Самсунг нищо не мога да кажа, освен че правят сносни телевизори,
    но от потребителски опит - колкото вътрешното е по-голямо - толкова е по-тихо.
    SPSt, rosswen и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #2869

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За Самсунг нищо не мога да кажа, освен че правят сносни телевизори,
    но от потребителски опит - колкото вътрешното е по-голямо - толкова е по-тихо.
    Ясно, добре е да се знае (моят личен опит с климатици се изчерпва с два еднакви Osaka преди години...). Просто в такива малки помещения си натежават големи и издадени тела, но ще се преглътне ако е в името на по-голямото добро :D

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2870

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аквадарк, не ми е работа да препоръчвам машини, но има нови модели на мицубиши електрик и етерии на панасоник, както и по-стари модели на фуджицу luca и мицубиши хеви, които са с много прилични и тихи вътрешни тела, пасващи подобаващо на малки помещения за охлаждане. Поразгледайте по магазините.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2871

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aquadark Виж публикацията
    Ясно, добре е да се знае (моят личен опит с климатици се изчерпва с два еднакви Osaka преди години...). Просто в такива малки помещения си натежават големи и издадени тела, но ще се преглътне ако е в името на по-голямото добро :D
    Телата не са им по-големи спрямо другите марки напротив,даже са и по-малки.Да цената тука е висока сравнена с Европа както и горивата,храните и д-р.Но съм го чувал на живо и наистина е безшумен със затворена клапа.Машината си заслужава в мулти просто я намери на най-добра цена.
    Aquadark одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #2872

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така мисля и да направя, благодаря за мненията и предложенията (вкл. на лични съобщения)! Предполагам, че цените в Италия са толкова по-ниски заражи количествата (най-нормално е на търговците да се дава отстъпка според пазара и продадените бройки - все пак вероятно продават доста над 10 пъти повече, отколкото у нас... но пък разликите са драстични, над 800 лева за комбинацията AJ040NCJ2EG/EU + една седмица и една деветка Ultra (AR07NXCXAWKNEU + AR09NXCXAWKNEU). Самата ми доставка с пале ще е около 120 лева. Това напрактика като разлика си е още едно вътрешно тяло. Между другото, дали правилно съм оразмерил 7000 и 9000 за тези помещения?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2873

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аквадарк, виж какво продават в Obi - то в Италия! Мултисплит, за хиляда лева, с 2 вътрешни. Може да го монтира всеки, защото master вътрешното си е комплектовано с правилната платка и няма да е нужно влагане на мисъл Изглежда прилично и е с 2 години гаранция, необвързана с монтаж. За тия пари няма аналог!
    P.s: Вероятно няма и много други неща, ма за тия пари - толкова:



    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalkя
    Genadi80 одобрява това.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2874

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Доживяхме Додо да препоръчва ала Мидея.
    Genadi80 и Mig82 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2875

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Как ще препоръчвам?! Информирам за тънка поста, човекът се интересуваше. Това чудо едва ли ще може да топли сносно под нулата. За северна италия е модела, поръчван е в Китай.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #2876

    Отговор: Избор на климатик '2018

    • Привет на компанията!

    • Моля за малко съдействие, тъй като никога в съзнателния си живот не сме съжителствали със съпругата ми с т.нар. чудо климатизатор, сме изправени пред дилема.
      Прилагам образна схема на жилището, което се намира във Варна и се явява първи етаж от къща. Вторият е неотопляем. На единствената напълно външна стена (запад), където ще бъде монтиран климатика, има външна изолация стиропор 5 см и вътрешна - вата с гипсокартон. Северната стена се пада под земята, южната (на банята и детската) е обща с друга къща. На източната стена е пристроено помещение тип лятна кухня от дървена ламперия, по средата с вата, и пвц дограма с енерджи стъкла.
      Помещението, в което ще е климатикът, е преградено с гардероб, над който има около 40 см свободно място до тавана, който е от гипсокартон без вата между него и бетона. Струята ще минава покрай гардероба (частично и над него), като основаната идея е да затопля цялата стая и антрето. В детската ще се монтира климатизатор догодина, тази ще съжителстваме с децата. До момента сме се отоплявали на дърва, като за добра температура през зимата приемаме между 21 и 23 градуса, но поради редица обстоятелства минаваме на ток, като ни се иска климатиците да свалят и влажността в помещенията.
      Колебанието е между следните две устройства:
    • HITACHI - RAK / RAC 35 RPВ ( RPC ) (води се модел 2018, показаха ми същия, но с WPC тяло, топлел добре миналата зима);
    • FUJI RSG 12 LMC.
    • И двата са китайски, на цена 1250 без монтажа, като по принцип след огледа ми беше препоръчан първия, но тук четох доста колебливи изказвания за Хитачи и много добри думи за Фуджитата (макар да си мисля, че би трябвало да има разликаот Фуджитсу до Фуджи, но това е друга бира). Консумацията на електроенергия е важен фактор при избора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #2877

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На отопление климатика не сваля влажността!
    Иначе според мен ще е по- добре да е точно срещу избраното от вас място.
    М/у двата не мисля, че ще има особенна разлика в косумация, шум, комфорт.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2878

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    • Привет на компанията!

    • Моля за малко съдействие, тъй като никога в съзнателния си живот не сме съжителствали със съпругата ми с т.нар. чудо климатизатор, сме изправени пред дилема.
      Прилагам образна схема на жилището, което се намира във Варна и се явява първи етаж от къща. Вторият е неотопляем. На единствената напълно външна стена (запад), където ще бъде монтиран климатика, има външна изолация стиропор 5 см и вътрешна - вата с гипсокартон. Северната стена се пада под земята, южната (на банята и детската) е обща с друга къща. На източната стена е пристроено помещение тип лятна кухня от дървена ламперия, по средата с вата, и пвц дограма с енерджи стъкла.
      Помещението, в което ще е климатикът, е преградено с гардероб, над който има около 40 см свободно място до тавана, който е от гипсокартон без вата между него и бетона. Струята ще минава покрай гардероба (частично и над него), като основаната идея е да затопля цялата стая и антрето. В детската ще се монтира климатизатор догодина, тази ще съжителстваме с децата. До момента сме се отоплявали на дърва, като за добра температура през зимата приемаме между 21 и 23 градуса, но поради редица обстоятелства минаваме на ток, като ни се иска климатиците да свалят и влажността в помещенията.
      Колебанието е между следните две устройства:
    • HITACHI - RAK / RAC 35 RPВ ( RPC ) (води се модел 2018, показаха ми същия, но с WPC тяло, топлел добре миналата зима);
    • FUJI RSG 12 LMC.
    • И двата са китайски, на цена 1250 без монтажа, като по принцип след огледа ми беше препоръчан първия, но тук четох доста колебливи изказвания за Хитачи и много добри думи за Фуджитата (макар да си мисля, че би трябвало да има разликаот Фуджитсу до Фуджи, но това е друга бира). Консумацията на електроенергия е важен фактор при избора.
    Hitachi rak-35rpc/rac-35wpc е модел от 2016,а този от 2018 е с фреон R32 и се води Hitachi rak-35rpd/rac-35rpd

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #2879

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Възможно е, така съм чувал, че правели въздуха по-лек за дишане. Пак казвам, опит с климатиците - 0.
    Обмислял съм и вариант за монтиране на външното тяло на стената, където пише баня, а вътрешното да е на срещуположното, но вратата ще запречва струята. А и тръбният път става около 3-4 метра, което четох някъде тук, че е много.
    А иначе има ли смисъл да се харчат пари за един от двата? Това за модел 2018 са го написали в сайта на фирмата, от която ще се купува.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2880

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами правят го по лек ....на вън като е -10гр. вътре 22гр. ... и на мен ще ми е по леко да дишам Няма такова нещо. На скоро имах спор и че климатика не вкарва въздух от вън (за Мидеа става дума). Така че мисли всякакви витаят.

    За ЛМЦ мога да потвърдя, че е читав модел. А 3-4м тръбен път не са никакъв проблем. Даже ще е по добре. Мнение за Хитачи-то не мога да дам за съжаление.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе