Страница 193 от 283 ПърваПърва ... 143183191192193194195203243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,881 до 2,895 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2881

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ами правят го по лек ....на вън като е -10гр. вътре 22гр. ... и на мен ще ми е по леко да дишам Няма такова нещо. На скоро имах спор и че климатика не вкарва въздух от вън (за Мидеа става дума). Така че мисли всякакви витаят.

    За ЛМЦ мога да потвърдя, че е читав модел. А 3-4м тръбен път не са никакъв проблем. Даже ще е по добре. Мнение за Хитачи-то не мога да дам за съжаление.
    И Хитачито е читава машина,ех ги при мен са две,презимували даже в момента си бачкат кротичко без забележки.
    necata2 и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2882

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @Genadi80
    С риск да се потретя мисля .... пояснявай, че са презимували тази зима точно, че е важно. Аз над ЛМЦ имам наблюдения при -18 виелици около седмица поне, като останалата част от месеца над -10 не се покачи. За останалата част от зимата няма да изпадам в подробности. За мен това са условия, които са предизвикателство за един климатик.

    В никакъв случай не мога да твърдя, че Хитачито е лоша машина! Просто никой за момента явно не може да каже от първа ръка как ще работи в големия студ. Аз лично гледам само изпитани неща, че много теории се разбиват на пух и прах в практиката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #2883

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Момчета, благодаря за мненията, звучите компетентно. Моля не изпадайте в съревнование на личните машини. FUJI RSG 12 LMC доколкото разбирам е по-различно от FUJI RSG 12 LMCA или греша? Бюджетът ми така или иначе е до 1400 с монтажа при конкретен търговец, който не предлага алтернативи в този диапазон на другите популярни марки, освен ​
    DAIKIN - Eco Comfort - FTX 35 J3 / RX 35J,за който прочетох не малко негативни мнения тук...
    Този пост е редактиран от planineca; 06-08-18 в 16:00.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2884

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Момчета, благодаря за мненията, звучите компетентно. Моля не изпадайте в съревнование на личните машини. FUJI RSG 12 LMC доколкото разбирам е по-различно от FUJI RSG 12 LMCA или греша? Бюджетът ми така или иначе е до 1400 с монтажа при конкретен търговец, който не предлага алтернативи в този диапазон на другите популярни марки.
    Доколкото знам, разликата е само в имената. Машините са на практика еднакви, вземайте тази, която намерите по-евтино.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2885

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Момчета, благодаря за мненията, звучите компетентно. Моля не изпадайте в съревнование на личните машини. FUJI RSG 12 LMC доколкото разбирам е по-различно от FUJI RSG 12 LMCA или греша? Бюджетът ми така или иначе е до 1400 с монтажа при конкретен търговец, който не предлага алтернативи в този диапазон на другите популярни марки, освен ​
    DAIKIN - Eco Comfort - FTX 35 J3 / RX 35J,за който прочетох не малко негативни мнения тук...
    В никакъв случай не влизам в съревнование. Просто е добре като се каже А да има и Б, че може някой да се насочи в непредвидена посока. Аз LMC не използвам лично, но имам преки наблюдения над 2бр.. Та за това си позволявам да препоръчам.
    planineca одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2886

    Отговор: Избор на климатик '2018

    12lmc в 14 кв.м. панел, едва успяваше да стопли по-миналата зима, в Пловдив, в големите влажни студове и ветрове. Не им е проблем студа, влагата ги мори и клякат. А комфорта изобщо не коментирам. Всеки да си прави сметката.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2887
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    12lmc в 14 кв.м. панел, едва успяваше да стопли по-миналата зима, в Пловдив, в големите влажни студове и ветрове. Не им е проблем студа, влагата ги мори и клякат. А комфорта изобщо не коментирам. Всеки да си прави сметката.
    Мой приятел топли хол с кухня в къща без грам изолация 24кв.м на 100м.от река Марица от няколко години с 12 LMCA. Давам него за пример щото е най-близо до реката (влагата).
    При твоите наблюдение или кенефа е бил без врата и прозорци или машината е била не фъсната а изтръцкана

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2888

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз студен кенеф не съм виждал, за справка - твоя и на твоя приятел

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2889

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В моя случай е до река Дунав все пак сме в долина. Мъглите не са рядкост. Всички климатици това ги мори и ЛМЦ не е изключение, но фактите са на лице- единия настроен на 25гр. в панелка и си ги държи без проблем постоянно. Другия е в 20м2 на 22гр. и отново няма драми. Мери се с живачен термометър допълнително за да се следи реално дали си стигат заданието.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2890
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз студен кенеф не съм виждал, за справка - твоя и на твоя приятел
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Не е мн. сигурно щото орИва аболютно всички теми във форума пък то било заради "напъните" в оня на 8-я етаж 2016/17. Хладничко си е било явно , щом още те "сгризва" корема като се сетиш

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2891

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В моя случай е до река Дунав все пак сме в долина. Мъглите не са рядкост. Всички климатици това ги мори и ЛМЦ не е изключение, но фактите са на лице- единия настроен на 25гр. в панелка и си ги държи без проблем постоянно. Другия е в 20м2 на 22гр. и отново няма драми. Мери се с живачен термометър допълнително за да се следи реално дали си стигат заданието.
    Гледах и едно 12luca в стара кооперация, среден етаж, около 30 кв.м., поддържаше 21°С тогава и се втрещих. Нищо общо с lmca, макар че външните им са почти еднакви по обем. Последната зима беше топла и не можах да се задълбоча повече откъм разхода на ток.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2892

    Отговор: Избор на климатик '2018

    От новите Хитачита RPD 35 имам няколко монтирани вече и за утре имам още 2.Ако ги сравните като екстри с LMC ,Фуджака губи,като работа в студено и двата модела няма да се предадат като Хитака е дори до -25гр.RPD е вече с по-малко вътрешно тяло като са запазили три редовия топлообменик добавили са Око и са запазили най-якото дистанционно в класа до 2000лв.Външните са еднакво шумни ,като преди Хитаците не бяха толкова шумни.
    п.п. Додо LMC-то е ЧУК! Има и кусури ама ....няма как.
    Genadi80, Rafailiev и Mig82 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2893

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не мога да открия второ lmc, за да сравня. Може и да е куцо нещо, но завчера не беше натрупало лед по крановете, явно не е от фреона. Де да знам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2894

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не мога да открия второ lmc, за да сравня. Може и да е куцо нещо, но завчера не беше натрупало лед по крановете, явно не е от фреона. Де да знам.
    На теб тези са ти на сърце.


    Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk
    ivan74, oska, ccankov73 и 2 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2895

    Отговор: Избор на климатик '2018

    dodo_pv - до сега бях с впечатление, че си човек който има знания в областта на климатизаторите и има претенции да коментира и оценява различни машини и дори потребители. Но, с тези си два поста силно ме разочарова.
    Целият форум е пълен с коментаритети че LMC не струва и LUCA е по-добър. И това е многократно.
    А то излиза, че всичко е базирано на силно ограничен опит и знания за машините които коментираш в които (опит и знания) и ти не си убеден.


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Гледах и едно 12luca в стара кооперация, среден етаж, около 30 кв.м., поддържаше 21°С тогава и се втрещих. Нищо общо с lmca, макар че външните им са почти еднакви по обем. Последната зима беше топла и не можах да се задълбоча повече откъм разхода на ток.
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не мога да открия второ lmc, за да сравня. Може и да е куцо нещо, но завчера не беше натрупало лед по крановете, явно не е от фреона. Де да знам.
    oska, Genadi80, Rafailiev и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе