Страница 56 от 205 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #826

    Отговор: Избор на климатик '2019

    А за този вариант, някакви мнения. LG Deluxe Dual Inverter DC12RQ, 12000 BTU

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #827

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ivan michev Виж публикацията
    А за този вариант, някакви мнения. LG Deluxe Dual Inverter DC12RQ, 12000 BTU
    Аз от скоро съм ползвател на машината. Като недостатък до сега мога да изтъкна единствено поведението на клапата. При оф я сваля изцяло до долу и после я дига в най-горно положение, което в някаква степен не е готино, ако си точно под нея. 12-ка не взимай за това помещение ще работи он/офф 9-та е предостатъчна. За сега само това мога да изтъка като недостатък иначе като цяло съм доволен.
    п.п намален е в зора
    Този пост е редактиран от bobivg; 11-04-19 в 22:41.
    Rado Smilkov и ivan michev харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #828

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Между стената на бокса и стената на спалнята има стълбище към втори етаж от къщата. Уреди със значително топло отдаване няма. Доволен съм от работата на климатика в спалнята и коридора - просто ми се струва по-удачно този климатик да отоплява дневната с кухненския бокс и коридора - като там желаната температура през зимата е 20 градуса вътрешна при минус 10 външна температура. Дневната може да бъде с отворена врата към коридора 24 часа, а спалнята и детската само през деня. Между дневната и кухненският бокс няма врата. Идеята ми е да поставя в детската Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai по съвет на Aleksandars и в спалнята Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai, а Hitachi RAK-35RPD да остане да отоплява дневната с кухненския бокс и коридора.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 11-04-19 в 23:42.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #829

    Отговор: Избор на климатик '2019

    След като са ти препоръчали Хитачи,заложи отново на марката.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #830

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, като си почнал Хитачи - Хитачи най-добре. Каквото Aleksanders ти е предложил. Тези двете би трябвало да се справят, но кубатурата на северната ти спалня не е много малка при височина 2.75 и с две външни стени без изолация. Не знам дали ще плащаш за монтаж-демонтаж, но ти си знаеш. Аз не бих правил подобни гимнастики при монтиран вече климатик, ако ми е готино как работи. Дори абстрахирайки се от евентуални финансови разходи. Защото няма гаранция, че "преместването" ще сработи по същия начин и с най-добрия климатик, ако монтажът не е ок или просто не случи. Виж тази тема например, за да разбереш какво имам предвид. Следователно ти трябва и добра фирма за монтажа. Като гледам, сигурно са ти големи и топлозагубите. Хубаво е да помислиш за топлоизолация и дограми следващите години, че така доста енергия отива в атмосферата.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #831

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Да, като си почнал Хитачи - Хитачи най-добре. Каквото Aleksanders ти е предложил. Тези двете би трябвало да се справят, но кубатурата на северната ти спалня не е много малка при височина 2.75 и с две външни стени без изолация. Не знам дали ще плащаш за монтаж-демонтаж, но ти си знаеш. Аз не бих правил подобни гимнастики при монтиран вече климатик, ако ми е готино как работи. Дори абстрахирайки се от евентуални финансови разходи. Защото няма гаранция, че "преместването" ще сработи по същия начин и с най-добрия климатик, ако монтажът не е ок или просто не случи. Виж тази тема например, за да разбереш какво имам предвид. Следователно ти трябва и добра фирма за монтажа. Като гледам, сигурно са ти големи и топлозагубите. Хубаво е да помислиш за топлоизолация и дограми следващите години, че така доста енергия отива в атмосферата.
    Отностно подобни шумове,и аз имах при монтажа на едната ми машина,където беше ударена арматура в бетона,решението на проблема беше тампони(полски).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #832

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Отностно подобни шумове,и аз имах при монтажа на едната ми машина,където беше ударена арматура в бетона,решението на проблема беше тампони(полски).
    Би било добре да споделиш какви са тези тампони. ОК, добре, ще си вземе такива при проблем, те могат да му го решат, а могат и да не го решат в конкретния случай, ако възникне друг проблем. Аз лично не бих си причинил подобна хамалогия, камо ли разходи, ако Хитачито си бачка добре точно там, където се намира и съм доволен. По-скоро бих търсил друг вариант, ако ще и на кредит да е при недостатъчен бюджет. Отделно поради естеството на сградата, малко съм на кантар за северната му спалня, където сега му е машината и ако сложи там 9-ка един вид, ще му стигне ли? Отстрани и отдолу студ, трябват му 2.64 kW за 44 м3, не ми е ясно при -10 навън и 20 вътре дали ще устиска в тази стая. Примерно гледам на едно място в репорт на Евровент капацитет на отопление при -15 градуса на RAC-25 2.10 kW, на RAC-35 2.60 kW. Та, ако се базирам и на това, по-скоро не бих си бутал климатика. За другата спалня 25-ца без съмнение.

    ПП
    Та, the inquirer, според мен, отиваш по-скоро на още един RAK-35PED/RAC-35WED Dodai в другите дневни помещения и коридора и на един RAK-25PED/RAC-25WED Dodai в детската, за да не рискуваш в някоя люта зима, което напълно обезсмисля варианта с местенето. За К2У не знам, има си специалисти за тях.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 12-04-19 в 12:10.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #833

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Аз от скоро съм ползвател на машината. Като недостатък до сега мога да изтъкна единствено поведението на клапата. При оф я сваля изцяло до долу и после я дига в най-горно положение, което в някаква степен не е готино, ако си точно под нея. 12-ка не взимай за това помещение ще работи он/офф 9-та е предостатъчна. За сега само това мога да изтъка като недостатък иначе като цяло съм доволен.
    п.п намален е в зора
    Да, и аз тъкмо го гледах в зората, че е на доста добри пари сега. Какво имаш предвид с клапата, ако си точно под нея ще духа студено или...
    Стаята е малка, може би си прав, че 12ка ще е голяма. Но не знам зимата дали ще може при - 15 да смогва, за това се двоумя между 9ка и 12ка.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #834

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ivan michev Виж публикацията
    Какво имаш предвид с клапата, ако си точно под нея ще духа студено или...
    Стаята е малка, може би си прав, че 12ка ще е голяма. Но не знам зимата дали ще може при - 15 да смогва, за това се двоумя между 9ка и 12ка.
    Нещо подобно се получава. Ще усетиш, че те лъха по-хладен въздух (натрапва се). Ако имаш възможност да го монтираш така, че да не стои човек точно под него ще е по-добре.
    9-ката е много мощна с двойнороторен компресор и външно тяло над 30кг. при -15 имаш 2,8kW аз по-скоро бих се притеснявал да не дойде много мощна за това помещение .
    по-подробна информация - https://dox.abv.bg/download?id=af0f3eb7f0# - Линк за сваляне
    Phoenix_1 и Rafailiev харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #835

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Нещо подобно се получава. Ще усетиш, че те лъха по-хладен въздух (натрапва се). Ако имаш възможност да го монтираш така, че да не стои човек точно под него ще е по-добре.
    9-ката е много мощна с двойнороторен компресор и външно тяло над 30кг. при -15 имаш 2,8kW аз по-скоро бих се притеснявал да не дойде много мощна за това помещение .
    по-подробна информация - https://dox.abv.bg/download?id=af0f3eb7f0# - Линк за сваляне
    Благодаря ти за добрите съвети, поръчах и аз като теб въпросния климатик. Като го монтирам ще пиша. Да се надяваме да излезе сполучлив.
    bobivg одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #836

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря на всички които изразиха мнение за климатик с вътрешно тяло до 80см .
    Електрика АР25 е с много голям минимум и в тази малка и изолирана стая ще е в он/оф режим.
    Тошибата не искам да я слагам в спалня.
    Във Варна намерих само два нови японеца подходящи за малка стая.
    Единия е DAIKIN F22VTES за който съм се замислил сериозно , дават го сор5,8 минимално ел.потребление 130 вата.
    Климатика е на 100 волта , но не е пройзведен в Япония.
    Другия е
    MITSUBISHI MSZ-GV2218 по-лоши характеристики но минимума е същия , не питах къде е пройзведен , пак е 100 волта.
    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #837

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Имам японски Дайкин в малка стая и на тих режим не се усеща, че работи. Моят е К2У и при мен работи отлично 7 години. Няма дертове с отопление, охлаждане, шумове, чести дефрости и прочие екстри. Доколкото знам само най-високият клас на Дайкин се произвежда в Япония. Така е от много време и с другите марки. Важното е не къде, а за къде е проИзведен. А повярвай ми има значение.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #838

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Благодаря на всички които изразиха мнение за климатик с вътрешно тяло до 80см .
    Електрика АР25 е с много голям минимум и в тази малка и изолирана стая ще е в он/оф режим.
    Тошибата не искам да я слагам в спалня.
    Във Варна намерих само два нови японеца подходящи за малка стая.
    Единия е DAIKIN F22VTES за който съм се замислил сериозно , дават го сор5,8 минимално ел.потребление 130 вата.
    Климатика е на 100 волта , но не е пройзведен в Япония.
    Другия е
    MITSUBISHI MSZ-GV2218 по-лоши характеристики но минимума е същия , не питах къде е пройзведен , пак е 100 волта.
    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
    MITSUBISHI MSZ-GV2218 със сигурност няма да слезе на тези ватове.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #839

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Нов съм във форума и се извинявам предварително, ако не съм достатъчно подробен в описанието. Избирам климатици за ново жилище.

    1. Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора:
    · жилищнo;

    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климатизатора?
    - и двете (повече за отопление)

    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението - хол с кухня: 30кв.м; 2 спални: 13 и 14 кв.м (целия апартамент е на около 2.20-2.30-2.40 височина)
    · вид на дограмата и стъклопакета: 5 камерна ПВЦ дограма с троен стъклопакет във всички стаи
    · квадратура на прозорците - хол: 6кв.м; спални: 2/3кв.м
    · излoжeниe на помещението; хол - юг; спални - север
    · eтaж на помещението в сградата - 2ри етаж - спалните са над мазите в сградата (има 10см изолация на тавана на мазите); хола е над хола на долния апартамент
    · какво е предназначението на помещението - хол с кухня (всекидневна), спалня, детска
    · Помещението е апартамент

    4. В коя чacт нa Бългapия (нaceлeнo мяcтo) e пoмeщeниeтo (cгpaдaтa)? - Варна

    5. Kаква е желаната температура за поддържане? Лято- 24/25; Зима 23/24/25

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията? - Външна изолация - 12см + външна мазилка;

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - хладилник, фурна, микровълнова, котлони, съдомиялна, ТВ

    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)? Хол - 2000 / спални - 1500 + монтаж (има поставени тръби и кабели при строителството на сградата)

    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Зима -15/-20(рядко достига чак такива студове, главно до около -10); Лято 30/35

    10. Схема на помещението: https://photos.app.goo.gl/1my7UyS3bgaXF9kf9

    ПС: По това което четох съм се ориентирал към:
    Хол: General Fujitsu ASHG12KGTA
    Спални: General Fujitsu ASHG07KMTA
    Ако ме насочите и от къде мога да ги закупя и да ми ги монтират във Варна ще съм ви благодарен.

    Ще съм благодарен да чуя какво мислите, дали съм се насочил правилно и ако не съм - да ми предложите нещо по-подходящо. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от PavP; 14-04-19 в 22:24.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    2
    #840

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Трябва ми съвет за климатик на баща ми който наскоро се пенсионира. Като цяло идеята е да подмога отоплението в късна есен и ранна пролет, през останалото време е на твърдо гориво, но на мен ми се иска ако е възможно и се налага да се отоплява напълно с него.
    Бих приел и предложения за фирми които монтират от Карлово или Пловдив, но предполагам, че това може да се сметне за реклама, за това може и на лично.
    Предполагам бюджета е по-голям от нужното, но си нямам идея в момента колко струва един качествен климатик. Има и едно друго помещение по-голямо и студено за което бих питал евентуално след като добия представа колко би струвало за това малкото. Мисълта ми е, че не е нужно да се изхарчи целия бюджет за това малко помещение.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Главно отопление и инциденто охлаждане в най-горещите дни.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Квадратура - 11кв.м, кубатура около 28м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; Двойна дървена дограма всяка с единичен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Запад запад юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? Втори етаж от двуетажна къща
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Централна България - Карловско село.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Зима 22/24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Къщата няма изолоция, тавана е плоча върху който ще се слагат 10см. минерална вата.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000лв с монтажа.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зима -10
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе