Страница 71 от 205 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1051

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Гледам на нокрията и дават за 9000btu препоръчително 31м2 да топли
    Това, кой за колко го дава е пълна пародия.... Иначе, две машини ASHG09KXCA са Ви напълно достатъчни за ~ 55 m².

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1052

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Предстои ми покупка на климатик за една спалня:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане и отопление ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa – около 15 кв.м. – около 37 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ дограма, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – около 3 квадрата
    · изложение нa пoмeщeниeтo- изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 4 етаж, не е последен, но част от тавана на стаята е тераса
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - дeтcĸa,
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – около 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – Да, сградата е изолирана – 5 см изолация, включително откритата тераса
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? – Около 2000-2200 без монтаж (ако може и по-малко )
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Около -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Прикачил съм схема на стаята. На схемата съм означил мястото кудете планираме да сложим климатика, прозореца и вратата на стаята. Особеното е, че в двата края стаята има колони бетонови, които не могат да се пробият за тръбния път. Те са прекалено малки за да се монтира вътрешното тяло на тях, но и прекалено дебели за да се пробият (около 50 см за широки и 20 см дебели). Моля дайте предложение какво може да се направи за да се замаскира тръбния път или друг начин за монтаж.

    В момента имаме в друга съседна стая едно старо Fujitsu (неясен модел), наследено с апартамента и към момента сме доволни от него и работи добре. Също така в хола има Дайкин FTXZ 50N, но според мен е прекалено скъп за тази стая. От него също сме доволни и работи добре.
    Моля дайте предложения за варианти
    Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1053

    Отговор: Избор на климатик '2019

    General Fujitsu ASHG07KGTB
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond или Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Daikin FTXM25M~RXM25M BluEvolution Perfera

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1054

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравей,
    Благодаря за бързия отговор. Разглеах ги по-подробно и се колебая между Фуджицуто, Дайкина и Митсубиши Диамант. Като гледам параметрите са им долу горе еднакви, но имат значителна разлика в цените, особено Митубишито. То е значително по-скъпо. От къде идва тази разлика или аз изпускам нещо?
    Имате ли някакво предложение за колоните?
    Поздрави

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #1055

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Предстои ни оборудването на новата ни къща с климатици. Къщата е двуетажна, еднофамилна, изградена е с тухли поротерм, отвън е с 10 сантиметра eps, на пода преди замазката е поставен 5 см фибран, подложка фибран и 10мм ламинат, изолация има на тавана на втория етаж от вата 5 см и картон. Цялата площ на прозорците на жилището е 36 квадрата, като дограмата е 5 камерна Саламандър с троен стъклопакет и 4 сезона стъкло. На първия етаж освен коридора антрето и стълбищната клетка са разположени 1 кабинет с площ 11 кв. м.,и
    една голяма стая(кухня, трапезария, хол) с площ от 40 квадрата. На втория етаж са разположени коридор 8 кв.м., спалня 18 кв. м., спалня 13, 5кв. м., спалня 13 кв. м. Височината на помещенията е 2,55. Всички жилищни помещения са основно с югоизточно, южно и югозападно изложение. Населеното място е град по южното черноморие, рядко има температури под 0 или - 5, като основен проблем е вятъра. Желаната температура за потдържа е е 21,22 градуса зимата, а лятото около 25, 26. Бюджета ми за климатизация на къщата е 9000 лева. Познат ми предлага за спалните на 2 етаж 3бр. Panasonic e09qke за 3600лв. с монтаж, за всекидневната MHI ZR-S 63 DIAMOND за 2800 с монтаж, за кабинета конвектор. В стария ми апартамент се отоплявахме с 2 бр. Daikin FTXS 35 и 1бр. МHI ZMH-S 07 DIAMOND в 60 квадрата жилищна площ и съм с пристрастия към тези две марки и серии. Ако заложа на Daikin FTXM или FVXM и на MHI ZMH-S или ZR-S в правилните комбинации според вас ще остана ли доволен, защото гледам че поне Дайкин е на R32 и не знам дали няма вече разлика в параметрите и качество. Ще ви помоля за съвет какви машини да сложа, за да остана доволен, като с приоритет са посочените по горе марки.
    Този пост е редактиран от Glock; 10-05-19 в 13:57.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1056

    Отговор: Избор на климатик '2019

    jovito,
    Daikin:
    Отоплителна мощност: 2.8 kW (1.3 ~ 4.7), 9556 BTU (4440 ~ 16040)
    Консумирана електроенергия: 560 W (240 ~ 1220)
    COP: 4.52 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    MHI:
    Отоплителна мощност: 2.7 kW (0.8 ~ 5.5), 9215 BTU (2730 ~ 18772)
    Консумирана електроенергия: 470 W (230 ~ 1120)
    COP: 5.74 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    General Fujitsu:
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.9 ~ 5.2), 8533 BTU (3072 ~ 17748)
    Консумирана електроенергия: 500 W (250 ~ 1580)
    COP: 5.00 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)

    Все още ли не виждате разликата?! Тръбния път се покрива с PVC канал...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1057

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    MHI:
    [/FONT]Отоплителна мощност: 2.7 kW (0.8 ~ 5.5), 9215 BTU (2730 ~ 18772)
    [FONT=century gothic]Консумирана електроенергия: 470 W (230 ~ 1120)
    Това ли са стойностите за консумирана енергия, при модела с новия фреон? На стария, по сервизно, му дават минимална консумация 140W, на отопление и 1360W максимална.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1058

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, това са.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1059

    Отговор: Избор на климатик '2019

    На новият са същите стойности за ZSX-W


    Само за ZS-W:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 11-05-19 в 09:56.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #1060

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте предстои ми климатизиране на нов дом и съм пред дилема.Къщата е тип сглобяема -стени 10см.каменна вата,+2см гипсофазер + 10 см.EPS/стиропор/,дограма 7 камерна 76мм. троен стъклопакет с "К" стъкло.Имам дневна 30кв. + две стаи по 16кв. и коридор около 12 кв.Една от стаята е южна,другата е с източно изложение,дневната също има южно изложение, но има и западно.Намирам се в Северозападна България на 10км. от река Дунав,зимата по принцип падат температурите до - 20 градуса.До сега съм се отоплявал с климатици /в другия си дом/ с12 LCC и 09LDC на Фуджицо.Никога не съм имал проблеми с тези климатици до днешна дата и продължават да си работят, както когато ги купих.Сега съм се насочил към така наречените хиперинверторни климатици,но задължително условие е да са с плазмен филтър и от тук нещата се свеждат вече до други фирми Тошиба и Мицубиши!Трудно ми е да сменя фирмата,тъй като съм доволен от нея,но засъжаление вече не предлагат модел като LDC.След достта чете виждам,че 8 серия на Дайзинкай има и тя проблеми,а и е малко по-скъпа от Мицубишито- Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE.Мисля да заложа на 2 MSZ-FH25VE и една MSZ-FH35VE.Двуомя се дали да не са Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE Zubadan -25ºC и съответно 35 -ца,но са с по-малки копове, а и до сега съм бил с климатици, не от типа Нордик и не съм имал проблем.Ще се радвам за вашето мнение и съвети отностно моя избор.
    Благодаря предварително!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1061

    Отговор: Избор на климатик '2019

    12LTC (и наследника му) не отстъпва особено на LDC. Мисля, че ще е напълно подходящ модел.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1062

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    12LTC (и наследника му) не отстъпва особено на LDC. Мисля, че ще е напълно подходящ модел.
    Така е, но човекът иска климатик с плазма. LDC има (доколкото зная), LTC няма.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1063

    Отговор: Избор на климатик '2019

    mokata7 Единствените модели с плазмен филтър на пазара са FH,Daiseikai и FTXM,(също и LG ,Samsung)като при Дайкин се казва flash striamer.От тези модели единствено плазмата на FH е като на LDC другите са малко по-различни.Другият вариант щом си фен на Фуджицу,залагаш на 9-12KGT(като те също са от завода на ME)и си взимаш отделни въздухопречиствателни,но надминаваш бюджета може би.А дилемата между Зубадан и обикновен FH е в полза на Зубадан.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    13
    #1064

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, планувам скоро да купувам климатик и ми е нужен вашия съвет/помощ в това начинание.

    1. Климатикът ще се използва в помещение, част от малка жилищна сграда.
    2. Климатикът ще се използва за отопление и охлаждане.
    3. Размерът на помещението е 5м х 3.5м х 2.6м. Помещението е всекидневна (на партерния етаж) с основно южно и малко източно изложение, с френски прозорци и ПВЦ дограма. Сградата е на 4-5 години с външна изолация и се намира в малко населено място на южното черноморие. Външното тяло на климатика ще бъде монтирано на южната страна.
    4. От гледна точка на желаната температура за поддържане, не мога да кажа конкретни градуси, търси се комфорт.
    5. Бюджетът е около 1000-1100лв. максимум с включен монтаж.
    6. Имайки предвид, че сградата се намира на южното черноморие, зимата температурите по принцип не са много ниски, може би са в диапазона на 0 до -5.

    Поразгледах/почетох тук-так и се спрях на daikin FTXB35. Какво ви е мнението? Дали е добър избор в моя случай? Как се представя от гледна точка на разход на електричество?

    Благодаря предварително за помощта.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    36
    #1065

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик за южна стая от къща, която е 21кв.м.Има две външни стени с 2 прозореца с добра дограма, без изолация.Климатика ми трябва основно за охлаждане през лятото понеже си става доста топло в тази стая, но ще се пуска и в преходните сезони за отопление.Моля за съвет за климатик в ценови диапазон 1000-1200лв.

    Благодаря предварително за съветите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе