Страница 84 от 205 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1246

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9
    General Fujitsu ASHG09KGTB
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #1247

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте съфорумци
    Предстои ми поредната драма с отопление на апартамент, този път двустаен.
    Апартамента има положени трасета за климатик (мултисплит) и радиатори на газ.
    Понеже нямам опит мултисплит системите немога да преценя кое ще е по-изгодно като инвестиция и поддръжка във времето,
    затова ви моля за съвет за подходящ мултисплит, а за газта ще питам в съответния раздел.
    На схемата ще видите, че строителят е оставил едни и същи диаметри на тръбите и за двете помещения – 6мм и 10мм.
    Също така е посочил еднакви мощности за двете помещения, което на мен ми е малко странно.

    Спрял съм се на следните видове мултисплит:
    https://*********/multisplit-sistemi...ml-u24rk3.html -
    с вътрешни тела 9000BTU за спалнята и 18000BTU за хола. Дколкото видях този Купръ изисква 6мм и 10мм за 18-ката в хола, но дали е така?
    Също незнам доколко са надеждни и как са със шума нощно време(конкретно за спалнята).

    https://*********/multisplit-sistemi...t3-klas-a.html
    с вътрешни тела 7000BTU за спалнята и 12000BTU за хола.
    Този ми е фаворит но незнам тази 12-ка дали ще смогва за хола.
    Как ще работи ако се използва 14-ка с тръби с по-малък диамеър?

    Отворен съм и за други предложения.
    Попълнил съм и анкетата по долу.
    Благодаря!



    1. За ĸaĸъв вид помещениеще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, заотопление или и за двете (цяло сезонноползване - oxлaждaнe и отопление) ще сепoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Цялосезонно с приоритет отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтaнa пoмeщeниeтo;
    Дневна+антре– 30.4м2 х 2.7м =82м3;
    Спалня– 14.6м2 х 2.7м2 =39.4м3.
    · вид нa дoгpaмaтa иcтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeнcтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ дограма с двоен нискоемисиен стъклопакет(Ка стъкло).
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Дневна– 7м2 (тип фрнски прозорец);
    Спалня– 4.41м2.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Югоизток. Слънцегреене (когато го има)до около 14часа
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaли в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Втори етаж, среден апартамент.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтoнa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнaи т.н;
    Двепомещения Хол+Спалня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт eплaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартаментв жилищта кооперация.
    4. B ĸoя част на България(населено място) е помещението (сградата)?
    София,Манастирски ливади.
    5.Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнeлятo/зимa?
    Най-важноза мен е зимата да може да се потдържа23 градуса.
    Лятотооколо 24 градуса.
    6. Имa ли изoлaция нacтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa идeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Външнаизолация – 10см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Хол– печка, котлони, хладилник, миялна, аспиратор, телевизор;
    Спалня– телевизор.
    8. Kaĸъв е бюджета запокупка на ĸлимaтизaтopа (включва лимонтаж)?
    Максимум4900лв с включен монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypaзимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зaoтoплeниe/oxлaждaнe?
    Зиматаще се разчита изцяло на него за отопление,но да кажем -10 с възможни пикове до
    -15градуса.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтopaзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн cгeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прилагам схема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vanz; 15-06-19 в 15:55.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1248

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от astragon Виж публикацията
    Благодаря за духовития, макар и безполезен коментар!
    Безполезен ще бъде, само ако не го вземете предвид. А това е нещо, което няма как да знам предварително.
    Все пак, можете да се вслушате в съвета на колегата Дундурма.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1249

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от astragon Виж публикацията
    Благодаря за духовития, макар и безполезен коментар!
    По това че никой не предложи по-добра машина от Panasonic CS-Z9SKEW, оставам с впечатлението че за 17 квадрата спалня и бюджет от 1300 лв, съм направил отличен избор!

    Колкото до другия климатик за хола, аргументирайте се защо не е подходящ избор Мидеата- няма да топли; ще топли, но ще харчи много; ще топли, ще харчи и ще се развали след няколко години...какъв е проблема точно? От евтините климатици кой прозиводител е за предпочитане- TCL, MIdea, Aux ребрандираните им копия?
    astragon, заслушайте се внимателно в посланието, което Ви пращат много по-опитни хора със сигурност от Вас, вместо да ги критикувате. Ако нямате достатъчно пари сега, по-добре отложете единия или намерете друга опция, а опции много в днешно време. Но внимавайте, за да не съжалявате после, икономията е майка на мизерията. Не забравяйте все пак, че от един климатик се очаква и комфорт, и икономия и дългосрочен ефект, не всеки ден се купува такава машина. Климатикът за спалнята не е зле като съотношение цена-качество, но Мицубишито, предложено от Сашо е идеално и е на една ръка разстояние в бюджета. Мидеята, ако я вземете, ще съжалявате в дългосрочен план, вятър определено ще има /съвсем не на майтап/ и накрая точно като мен по трудния начин ще отчетете, че сте направил грешка и ще го платите отново, за да имате качествен климатик. Можете да се загледате поне в едно Хитачи 25RPC или 25RPD. Не правете сметка за 200 или 300 лв, ще ви излязат накрая през носа, уверявам ви. Ще сложите Мидеята и отначало ще й се радвате, но после ще дойдат проблемите, а комфортът да е същият - забравете.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1250

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    astragon, заслушайте се внимателно в посланието, което Ви пращат много по-опитни хора със сигурност от Вас, вместо да ги критикувате. Ако нямате достатъчно пари сега, по-добре отложете единия или намерете друга опция, а опции много в днешно време. Но внимавайте, за да не съжалявате после, икономията е майка на мизерията. Не забравяйте все пак, че от един климатик се очаква и комфорт, и икономия и дългосрочен ефект, не всеки ден се купува такава машина. Климатикът за спалнята не е зле като съотношение цена-качество, но Мицубишито, предложено от Сашо е идеално и е на една ръка разстояние в бюджета. Мидеята, ако я вземете, ще съжалявате в дългосрочен план, вятър определено ще има /съвсем не на майтап/ и накрая точно като мен по трудния начин ще отчетете, че сте направил грешка и ще го платите отново, за да имате качествен климатик. Можете да се загледате поне в едно Хитачи 25RPC или 25RPD. Не правете сметка за 200 или 300 лв, ще ви излязат накрая през носа, уверявам ви. Ще сложите Мидеята и отначало ще й се радвате, но после ще дойдат проблемите, а комфортът да е същият - забравете.

    Аз ползвам Панасоник Етерия в спалнята.( цитираната от колегата)
    Дори сега ставам и нямам никакви оплаквания нито с шум ,нито с топлене !
    Phoenix_1 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1251

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Във всеки случай за 1300 крайно е добър избор като съотношение цена към качество. Макар че то кой ще го монтира после също е много важно. И двете марки са си марки. MHI-ят ще излезе малко по-скъп с монтажа, че горе-долу върви толкова без него, освен ако не го намери на промоция някъде. Последният съм го пробвал в реалния живот и наистина лично мога да кажа, че е идеален за спалня. Това е климатик, който не се усеща почти, че го има. То аз на 35-ца съм спал вече няколко пъти без проблем, какво да кажа за 20-ката. Нямам наблюдение върху Панасоника, мнението е от теб и показва, че също става, особено за тази цена. Той за спалнята добре се е насочил, но за холът е на прав път да сгреши.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    3
    #1252

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,да питам и аз .
    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление ,целогодишно
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;28 м2 ,70 м3 .28м2,70м3.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ,авеминиева ,двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.5м2. 2м2 и 3.22м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югозападно.западно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, 2ри етаж от къща
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo-хол,кухня
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?Централна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?лято 21 ,а земата 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?на тавана има каменна вата 4-5 см.,а на стените има мазилка 4 см от вънка.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?в хола има телевизор 55".в кухнята има фурна,индукционни котлони и хладилник.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?до 2000 лв.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-06-19 в 19:02.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1253

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Toshiba RAS-B16PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG12KGTB
    General Fujitsu ASHG14KMTB
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZSP-W Standart
    Hitachi RAK-42RPD Performance

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    3
    #1254

    Отговор: Избор на климатик '2019

    благодаря ,сега ще ги погледна !

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    1
    #1255

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте да питам и аз трябват ми два броя климатици главно за отопление:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    охлаждане и отопление - 24 градуса
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - две стай едната 18кв, другата 20
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - пвц двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 3кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - северно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?- 5 ет.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня и хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент

    4
    . B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? северозападна България
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?- 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна изолация 5 см стереопор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000 на брой - общо 4000
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 15, -20

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1256

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Спрял съм се на тези 2 модела , вписват се в бюджета който мога да си позволя.

    1. Hitachi RAK25RPD PERFORMANCE - за него знам, че е с 840 вата компресор, 870 грама фреон R32, 7.5 кг. вътрешно тяло, 32.5 кг. външо тяло, двуредов топлообменник.
    2. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE - за него знам, че е с 550 вата компресор, 700 грама фреон R410A, 10 кг. вътрешно тяло, 31 кг. външно тяло, топлообменника - не знам дали е едноредов или двуредов...?


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1257

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте.
    Можете ли да ни препоръчате удачен климатик за следния апартамент:

    Апартамента се намира във Варна, в нова кооперация и е изцяло среден. Единствените външни стени са на изток и имат 10 см изолация и обикновена ПВЦ дограма.
    Има прекарана инсталация за климатик и изводите за външното тяло са ниско долу на терасата. Тръбния път е около 4м.
    Ще се ползва както за охлаждане, така и за отопление, като лятото ще се държи на 24-25 гр., а зимата на 22 гр.

    В спалнята няма да се слага климатик, а инфрачервен панел на Airelec. През лятото обаче, когато температурите станат високи, ще се разчита на въпросния климатик в хола да намали леко температурата и в спалнята. Наясно сме, че разликата между температурата в хола и спалнята няма да е малка, но тъща ми е с мигрена и няма никакъв шанс да сложи климатик в спалнята. Идеята е температурата в спалнята да не превишава 27-28 гр. В нашия апартамент, стаите са доста по-големи, спалянта е доста по-отдалечена, а и сме на последен етаж и въпреки това успяваме да го постигнем с една Toshiba RAS-402GDRH в хола. При нас обаче вратата на коридора е срещу климатика, а спалнята в другия край на коридора и като насочим струята към коридора успяваме да закараме хладен въздух и до спалнята. Тук обаче двете помещения не са свързани по права линия, и ще се разчита само на естествен топлообмен между коридора и спалнята, както и през общата стена, деляща хола и спалнята.


    Ако беше само за хола, вероятно и една хубава 9-ка би свършила работа, но в нашия случай сме се насочили към 12-ка. По принцип нямаме ограничения в бюджета, но не искаме да разхищаваме пари за ненужни екстри. Апартамента ще се ползва от родителите на съпругата ми, които едва ли ще ползват копчетата под капачето на дистанционното Иначе опцията с автоматичното насочване на струята изглежда добра, но в техния случай най-вероятно винаги ще е насочена нагоре и към вратата на коридора, което май обезсмисля тази екстра.

    Това, на което държим е надеждност, икономичност (ниски минимуми) и добра филтрация и обработка на въздуха. Много сме доволни от комбинацията йонизатор + плазмен филтър на нашата Тошиба и бихме искали да им вземем нещо подобно, но на по-ниска цена, заради което май клоня към Митсубиши. Единствената ни забележка към нашата Тошиба е неадекватния Автоматичен режим, при който температурите са доста далеч от заданието и доколкото четох май и при Митсубиши ситуацията е същата. Затова се обръщам към вас за съвет.

    Моделите на Митсубиши, между които се двуумя са следните посочените по-долу, но можете да ми предложите и други варианти, за които смятате, че са по-добри.

    MITSUBISHI MSZ-AP35VG / MUZ-AP35VG - примамва с ниска цена, но няма плазма

    MITSUBISHI MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE - изглежда ми оптимален вариант

    MITSUBISHI MSZ-LN35VGW / MUZ-LN35VG - не знам с какво е по-добър от FH, като изключим дизайна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Valchev83; 16-06-19 в 17:47.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1258

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Здравейте! Спрял съм се на тези 2 модела , вписват се в бюджета който мога да си позволя.

    1. Hitachi RAK25RPD PERFORMANCE - за него знам, че е с 840 вата компресор, 870 грама фреон R32, 7.5 кг. вътрешно тяло, 32.5 кг. външо тяло, двуредов топлообменник.
    2. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE - за него знам, че е с 550 вата компресор, 700 грама фреон R410A, 10 кг. вътрешно тяло, 31 кг. външно тяло, топлообменника - не знам дали е едноредов или двуредов...?

    Топлообменникът на SF25 е едноредов, но е достатъчно голям. Машината работи доста комфортно, на първите две степени, които впрочем, единствено използва, в режим Auto на турбината. Дебитите, обаче са скромни и ако се наложи да обърне малко повечко въздух, вече става доста шумен и ветровит. Мерил съм го, слиза на 250W на отопление. Над Хитачито нямам наблюдения, но МЕ-то е като цяло слабовата машина. Не обича големи топлозагуби и висока влажност. И 2-те марки, имат известни "проблеми" с дефростите. Хитачито изглежда по-кораво, като хардуер. Нека собственици споделят нещо повече за него. Ако имаш повече въпроси, относно SF на МЕ, задавай смело. Имам доста наблюдения над модела. Това включва 25-ца, 35-ца (която все още ползвам) и 50-ка.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1259

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Топлообменникът на SF25 е едноредов, но е достатъчно голям. Машината работи доста комфортно, на първите две степени, които впрочем, единствено използва, в режим Auto на турбината. Дебитите, обаче са скромни и ако се наложи да обърне малко повечко въздух, вече става доста шумен и ветровит. Мерил съм го, слиза на 250W на отопление. Над Хитачито нямам наблюдения, но МЕ-то е като цяло слабовата машина. Не обича големи топлозагуби и висока влажност. И 2-те марки, имат известни "проблеми" с дефростите. Хитачито изглежда по-кораво, като хардуер. Нека собственици споделят нещо повече за него. Ако имаш повече въпроси, относно SF на МЕ, задавай смело. Имам доста наблюдения над модела. Това включва 25-ца, 35-ца (която все още ползвам) и 50-ка.
    Благодаря за съдействието. Аз имам преки наблюдения относно 35RPD модела - там няма проблеми с дефроста, но просто си мислех, ако МЕ SF25VE е по-добро да взема него, понеже идват на една и съща цена в момента. Освен това и аз забелязах, че при Хитачи освен компресора и количеството на фреона има и по-големи дебити при ниските нива на шум.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1260

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Благодаря за съдействието. Аз имам преки наблюдения относно 35RPD модела - там няма проблеми с дефроста, но просто си мислех, ако МЕ SF25VE е по-добро да взема него, понеже идват на една и съща цена в момента. Освен това и аз забелязах, че при Хитачи освен компресора и количеството на фреона има и по-големи дебити при ниските нива на шум.
    Взимай едно 25RPD.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе