Страница 32 от 205 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #466

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от lagavulin Виж публикацията
    1200 лв с монтаж.
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
    Chigo CS-35V3A-1B163AH5X (LCLH)
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #467

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря, бях се насочил към Fairy, но високата консумация и това, че са "бомби" ме отказаха. Вероятно ще се спра на fujitsu или по-бюджетно решение, т. К. Климатика ще се ползва за отопление само в преходни сезони.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=Aleksandars;915315]General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
    Chigo CS-35V3A-1B163AH5X (LCLH)
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    [/QUOTE

    А каква е разликата между ASHG12LLCC и ASYG12LLCC?
    Този пост е редактиран от lagavulin; 10-02-19 в 14:57.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #468

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    georgi.dunchev, бюджетни решения...
    Gree GWH18ACD-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Chigo CS51V3G-1D169E2-W3
    Carrier 42QHC018DS/38QHC018DS XPower i-PLUS
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Японски употребяван климатизатор
    Благодаря.
    Ако наемодателя предпочете по-евтин вариант - 12ка примерно Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy, какви са негативите за ползвателя? Предполагам че или няма да достига желаните температури или ще е по-шумен и не икономичен за достигането им. Т.е искам да преценя колко си заслужава да настоявам или доплащам от моя страна.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #469

    Отговор: Избор на климатик '2019

    [QUOTE=lagavulin;915318]Благодаря, бях се насочил към Fairy, но високата консумация и това, че са "бомби" ме отказаха. Вероятно ще се спра на fujitsu или по-бюджетно решение, т. К. Климатика ще се ползва за отопление само в преходни сезони.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
    Chigo CS-35V3A-1B163AH5X (LCLH)
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    [/QUOTE

    А каква е разликата между ASHG12LLCC и ASYG12LLCC?
    Няма разлика...

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #470

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ок, благодаря.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    40
    #471

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Превет .Имам проблем в избор за климатик за спалня .Къща е . Едната от стените е север , няма прозорец на нея .Другите стени са вътрешни .Около 7,5 м2 и около 18 м3 .
    Този пост е редактиран от gangstera; 10-02-19 в 23:56.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #472

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gangstera Виж публикацията
    Превет .Имам проблем в избор за климатик за спалня .Къща е . Едната от стените е север , няма прозорец на нея .Другите стени са вътрешни .Около 7,5 м2 и около 18 м3 .
    Определено имаш проблем в избор на климатик за 7 квадрата спалня.
    Но ако попълниш въпросника от началото на темата може и да се измисли някакъв компромис.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    40
    #473

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. Жилищно
    2. Целогодишно
    3. Къща.Спалня.Пвц 4камерно .24 мм стъклопакет бяло/енерджи.Една външна северна стена без остъкление , останалите вътрешни . Прозореца е 1 м2 и е към остъклена веранда със същия тип дограма.18м3 около 7,5 м2
    4. Североизточна България . 289 метра надморска височина .
    5. 22 градуса
    6. По мои сметки около
    W/m²K
    7. Не .
    8. Макимум 1200-1300 лв. Повече от това ми се струва безмислено .
    9. -15 до +35

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #474

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Вече направо се базикате, да сравнявте kaisai kex и gree fairy!? Ферито го имам вкъщи, kex-а е в офиса, и двата са цепеници ама при минусови температури kex-a стана на корабийка, а Ферито си бачкаше без проблеми.
    Някой или не знае какво има в офиса или лъже. Защо ли защото модела кех е наличен при вносителя едва от седмица две.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #475

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет,


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 140 квадрата апартамент
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - трослоен стъклопакет 3 сезона трокал
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - 40% югозапад, 60% север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолация 15 см епс, тухла 25 см, изолация таван 5 см каменна вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? няма
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Основно
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Опитвам се да се насоча към добъри и качествени климатици. В текущия ми апартамент съм с daisekai 8 и митсубиши msz-sf35vemuz.
    Като цяло съм много доволен и от двата климатика спокойно работят не са шумни и са ефективни daisekai-a съм го засякал над 0 градуса мога да кажа откровенно че е брутален моментнни стойности на консумация съм го засичал по 200-350 wat-a говоря за подържащи стойности защото мойте климатици зимата не се изключват само намалям и увеличавам температурата. Когато падне на -15 съм го засъчал тези подържащи стойности да са около 800 wat-a. Та в момента ще оборудвам апартамент четири стаен с четири климатика и се чудя дали няма да е по-добрия вариант да го комплектовам с Митсубиши с зубадан Доста добри параметри имат.

    Това е хипер инвертор на Митсубиши:

    https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html

    А този с зубадан:

    https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html

    Предстой ми да взема две деветки и две дванайски та се чудя между Daisekai последна серия и Хипер инвертора по-горе митсубиши и този с зубадан.

    1. Бих искал да прочета някое мнение за трите кое би било най-удачния вариант и дали си заслужава.
    2. Прочетох че има нагревател в самия зубадан за нагряване на ваната някой от този форум дадоха мнение че това е единственото нещо в зубадан, но аз като гледах руски обяснения повечето посочиха че има различна технология на вкарване на фреона в компресора ако има някой с повече опит и знание да сподели.

    Цялостна термопомпена инсталация немога да поставя свързано е с много голямо къртене в замазката. Бих искал възможно най-ефективното отопление. Разбрах че вече има и Daisekai 9 незнам колко е по-добър от стария. Линковете са примерни в темата не съм се ориентирал към фирмата.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #476

    Отговор: Избор на климатик '2019

    GeorgiGeorgiev01, новия Daiseikai 9 засега се представя уникално добре. Аз бих заложил на него. Извън личните ми предпочитания, е добре да извикате доверена фирма за оглед и консултация на място.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Mega; 11-02-19 в 16:41.
    Aleksandars, ivan74, rosswen и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #477

    Отговор: Избор на климатик '2019

    А сравнение между Daisekai 9 и въпросния Zubadan? Иначе за фирмата ми е съвсем ясно има много неща, които трябва да се вземат под внимание и на място е най-добре. Това което ме притеснява е че на 8 цата виждам как при -15 виждам че дига консумацията доста сериозно незнам дали при zubadan-a е така.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #478

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Zubadan-на има по-голям разход, главно заради нагревателя. Освен това лично за мен не е машина, която бих закупил при настоящия дефрост алгоритъм. За топлене и двете топлят. Дизайна на дъното на Daiseikai предразполага към трудно трупане на лед и без нагревател. При -15 ако климатика ви топли е бонус, там консумация не се гледа. При топ моделите не съм видял някой да запали електромера в студа.
    Kasap, SPSt и rosswen харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #479

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Консумацията при -15 на зубадана сравнен с Daisekai-a ли? И това в ползка на Тошибата?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #480

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiGeorgiev01 Виж публикацията
    Консумацията при -15 на зубадана сравнен с Daisekai-a ли? И това в ползка на Тошибата?
    Не, при -15 не знам коя машина колко харчи, не ми е и нужно. Колко време е -15 в София. Силно се съмнявам Zubadan-a да даде по-добра консумация при -15. Казвам, че Зубадан-а има нагревател, който качва консумацията през цялата зима.
    Kasap, rosswen и Rado Smilkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 205 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе