Страница 33 от 135 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #481

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Неката, нито една машина не бива да слиза под 100W, за да върши работата си, както трябва.
    Е, ти пък, хората се хвалят с 60-70W...
    Лично на мен по-ми допада топлата струя.Все пак не слагаме климатици само за икономия, комфорта е по-важен.
    На охлаждане е друга работа, там си е предимство, че иначе се вмирисват.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #482

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, ти пък, хората се хвалят с 60-70W...
    Лично на мен по-ми допада топлата струя.Все пак не слагаме климатици само за икономия, комфорта е по-важен.
    На охлаждане е друга работа, там си е предимство, че иначе се вмирисват.
    Моята 60-ка слиза на 80-90W на охлаждане, като основно работи на 130-140W, но пак си се вмирисва. [emoji16] Беше се набила яко с гняс.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #483

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    От както захладня 4 дена съм пусна хитачито от хола да топли хола си коридор кухня и едната спалня, до днес се справяше но вече в спалнята температура та падна на 21 градуса и пуснах и панасоника. Консумацията на хитачито 25wx8 се върти около 390 вата, и минимума му е висок, но като съм отворил да топли и коридор и кухня не изключва изобщо до към 12 13 външна температура. Топли доста добре, но за малки стаи определено, не е от най икономичните. Панасоника веднага се закроти на 190 вата в спалнята.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 24-11-19 в 15:58.
    bobivg, Jack Krauser, Pipoko и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #484

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, ти пък, хората се хвалят с 60-70W...
    Лично на мен по-ми допада топлата струя.Все пак не слагаме климатици само за икономия, комфорта е по-важен.
    На охлаждане е друга работа, там си е предимство, че иначе се вмирисват.
    Малката ми тошиба слиза на отопление до 50 - 55W и винаги я спирам, ако я хвана. Въобще не съм мерил как стоят нещата на охлаждане, но тогава би имало смисъл от ниски минимуми. Другото лято ще наблюдавам.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #485

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цанков, ако визираш мен... не се хваля просто показвам как работи машината И на мен не ми допадат хладни струи. Под 130W на FTXM20N можеш да му усетиш струята само ако си доближиш ръката. А на 130W когато духа на 1-ва със 390м3 струята е близо 30 градуса. В смисъл... прилична е.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нали не се опитваш да ми отнемеш правото да се съмнявам? Още повече, след 12 годишен опит с марката.
    Тони, на RXM20N9 (с който съм аз) в сервизното е даденн Power input само при номинал. При RXM20M (Който е предходния) обаче в сервизното са дадени Power input мин. и мах.
    Та Power input мин. При RXM20M е 240W.
    Нямам за цел да оспорвам опита ти нито имам намерение да лъжа някого. Искам обаче да отбележа, че в сервизното Heating capacity mim: 1300W и Power input min: 240W са при най-високата степен на турбината. А под най-високата степен на турбината има още 5 плюс една която не е отбелязана на дистанционното.

    Днес например, като се прибрах го мярнах да работи на 130W и веднага направих две клипчета. Едното е за да се види каква е изходящата температура при 130W а другото как се променя температурата от 140 до 190W
    Може да е от полза за някой.
    Стойностите са измерени с технически уреди за на няма съмнения.

    Външна температура +5С

    Температура на струята при 135W
    https://www.youtube.com/watch?v=73HaDLDoQkk

    Температура на струята от 140 до 190W
    https://www.youtube.com/watch?v=5J0PBEfkydc
    stiv13, necata2, bobivg и 6 други харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #486

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    OK, не съм казвал, че някой лъже. Изглеждаше ми невероятно, още повече че техническите данни пак са си същите. Щом са успяли да слязат толкова надолу, много добре. За мен ниските минимуми са важни и аз харесвам такива машини.
    А и това означава, че вече има добра европейска малка машина за изолирани малки помещения.
    mimojef, SPSt и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #487

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не допускам, че някой може да лъже. Все пак сме се събрали джентълмени и си имаме доверие.
    mimojef, Rafailiev и Rado Smilkov харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #488

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    mimojef, стига снимал този дайкин, ще си изхвърлят хората дайсейкаите.
    bobivg одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #489

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    mimojef, стига снимал този дайкин, ще си изхвърлят хората дайсейкаите.
    Прав си Миланов! Като гледах първият клип се сетих, че и аз съм мерил подобна температура. Ето една "усмивка ог старите ленти" и утре го изхвърлям.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #490

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е що пък да го изхвърляш, много крайно! Само го спри от дистанционното и изчакай да стане храдно вънка [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #491

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    mimojef, не визирах теб, а принципно.
    Аз нямам такава машина, която да слиза под 100W,
    та не мога да съдя каква (топла/студена) е струята при такава консумация.

    Всъщност “имам”... - седмичката на малкия (Тошиба).
    Оня ден го питах кой по му харесва от двата /Панасоник12/ -
    каза определено Тошибата е МНОГО по-комфортна, а и още не е правила дефрост
    за разлика от другия.Винаги е приятно топло в стаята.
    п.с. и бебето така ми каза...
    п.с. радвай си се на машината, аз също имам Дайкин и съм много доволен от начина му на работа
    Този пост е редактиран от ccankov73; 24-11-19 в 23:12.
    mimojef и Rado Smilkov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #492

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не мога, не знам къде е дистанционното. Към май месец ще го потърся. Ти само ме караш да си хабя батериите на ДУ. Да не са без пари, бре!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #493

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Този Дайкин си работи както трябва да работи всеки един инвертор и както очакват повечето клиенти купили си климатик рекламиран като инвертор. Приятно съм изненадан и браво на мимоджеф за отзивите(подробни) от тази нова машина на сносна цена. Искрено се надявам да дефроства само на заскрежен топлообменник.
    bobivg, Jack Krauser, mystikalrs и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #494

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    радвай си се на машината, аз също имам Дайкин и съм много доволен от начина му на работа
    Лошото е, че не и се радвам. Не мо спа на климатик

    За дефростите, ще видим. В събота рано сутринта си удари нулата. Не съм усетил дефрости. През ноща не съм се будил от странни шумове. Не знам трябва ли да мига нещо по време на дефрост.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #495

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Ми то лесно бе, вземай един конвектор с таймер.
    1/2 час преди лягане се включва на 1С над заданието на климатика (не го пипаш - той ще спре да духа)
    и сутрин се изключва .
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 135 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе