Страница 4 от 135 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #46

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Добър вечер на всички. Същото положение както при Рос снощи. В момента в апартамента работят едното 35RPC в кухнята и японката RAS-S40Y2 в хола. И двете машини са на 24 градуса и ауто вент, и бачкат от няколко часа.В момента външната е около 28гр.

    П.С. Досега не бях хващал 35RPC-то да бачка почти на минимума.



    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Phoenix_1, rosswen и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #47

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В подкрепа на горното мога само да го потвърдя, защото независимо от абсолютната температура, показваща един уред, то човешкото тяло усеща тази температура по различен начин заради влажността най-малкото. Другото е, че стените и всички тела на и в помещението отдават акумулираната през деня топлина. Топлинни източници като телевизор, компютър, най-вече халогенни крушки или други уреди също отделят добро количество топлина за "изпомпване". И при хлад вечер навън спра ли климатика, дори абсолютната температура вътре започва да се вдига на термометъра, независимо от нахлуващата влажност отвън. Борейки се постоянно с тази малка разлика посредством минимум мощност, машината си показва какво може. Има инертност в природата все пак и тази абсолютна температурна разлика не е константна величина. Дори при 21 градуса навън вчера и 27 вътре, помещението с часове не иска да изстине. За мен е пределно ясно, че дори на 40W-50W няма как да не работи климатикът, действително някъде 5-10W е турбината при off. Но да не забравяме, че тук говорим за флагмантската серия Diamond, това са си вече "баш" инверторите. И до ден днешен ме яде, че нямах място на стената за вътрешното тяло на такъв, но това е положението. Premium серията също се оказва никак нелоша за парите си, поне се оказа един отличен "компромис".
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #48

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Днес му направихме сефтето на охлаждане покрай монтирането на новия контакт и предпазител.
    Помещението е в района на Радомир. Селска къщата без изолация размери - вътрешни 4х4,4=17,6м2 Hсв.=2,70м дограмата е PVC
    Външна 27, настройка на вътрешната 22, в помещението е 23 без климатик
    "Телевизора" е H09AP.NSM

    Този пост е редактиран от bobivg; 30-06-19 в 20:00.
    zxc0, Jack Krauser, mystikalrs и 3 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #49

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    "Видеоклипът не е налице" - това излиза.
    Пробвай пак да го качиш.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #50

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сега успях ли? Може би проблема е че ги качих като частни....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #51

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Лигавите се.
    Screenshot_20190630-201702.jpg
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #52

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Днес му направихме сефтето на охлаждане покрай монтирането на новия контакт и предпазител.
    Помещението е в района на Радомир. Селска къщата без изолация размери - вътрешни 4х4,4=17,6м2 Hсв.=2,70м дограмата е PVC
    Външна 27, настройка на вътрешната 22, в помещението е 23 без климатик
    "Телевизора" е H09AP.NSM

    Отлична работа на машинката!
    bobivg, mystikalrs и Genadi80 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #53

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сега първия линк излиза, но вторият пак не.
    Пробвай от настройките за достъпност на клипа да му зададеш Public/Обществен.
    70 вата минимум на охлаждане?! Корейците от LG удариха другите в земята.

    ...да, излязоха и двата клипа.
    bobivg и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #54

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Само незнам , защо спецовете не ги харесват ЛГ???
    До сега аз лично недоволен от ЛГ не съм чул да има .
    Имам 1-2 познати с ЛГ клими и то за по 1000 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #55

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Явно и от LG до LG има разлика. Аз имах в квартирата, някакъв inverterV, 12-ка, в изолирани 20м2 и си беше гола вода и кал по гърба. А зимата беше мека.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #56

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нека се придържаме към темата...
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #57

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Днес му направихме сефтето на охлаждане покрай монтирането на новия контакт и предпазител.
    Помещението е в района на Радомир. Селска къщата без изолация размери - вътрешни 4х4,4=17,6м2 Hсв.=2,70м дограмата е PVC
    Външна 27, настройка на вътрешната 22, в помещението е 23 без климатик
    "Телевизора" е H09AP.NSM

    Ватметъра, е същия като моя.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #58

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мисля, че вече и двата клипа би трябвало да се виждат.
    Това е флагмана на ЛГ и очакванията ми не бяха малко, за сега се покриват. За 1600лв намален в началото на годината за мен си е добра сделка.
    Понеже гледам да съм обективен ще повторя писаните и преди недостатъци.
    1. местенето на клапите при офф/он.
    2. това че вместо ауто вентилатор има естествен вятър (сменя си произволно скоростите)
    Външното тяло на този ми се вижда една идея по тих от домашния Делукс
    Ще давам инфо и за двата модела, когато има нещо по интересно. За селския не очаквам изненади. За домашния вътрешно се надявам да успява да топли и под нулата дневната, когато старото ЛМСА не смогваше, но времето ще покаже дали хартията отговаря на реалността.
    rosswen, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #59

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко и от мен днес.Машините работят от около час, и трите нагласени на 24 градуса и ауто вентилатор.
    Явно не само други марки а и Хитачитата могат да работят около минимума си.
    П. С. Преди това ги пръснах леко с едни препарати който съм споменал в съответната тема.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Genadi80; 02-07-19 в 12:50.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #60

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Малко и от мен днес.Машините работят от около час, и трите нагласени на 24 градуса и ауто вентилатор.
    Явно не само други марки а и Хитачитата могат да работят около минимума си.
    П. С. Преди това ги пръснах леко с едни препарати който съм споменал в съответната тема.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    После пиши по-подробно за обработката с препарата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 135 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе