Страница 48 от 135 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #706

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    dodo, не знам кой ти пълни глупостите в главата.
    Не си ти да знаеш.
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #707

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз съм, бе, и руло хартия мога да ти пратя по факса, да се позабършеш

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #708

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И защо не може да остане тема неомазана?
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #709

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И защо не може да остане тема неомазана?
    Всички теми, от едни и същи хора се омазват...
    dodo_pv и SPSt харесват това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #710

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Всички теми, от едни и същи хора се омазват...
    Добър ден.... И после ние сме кривите....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #711

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    За да съм по темата. Декемврийска сметка 109лв., Януарска 107лв.
    А условията са: къща в Смолян, 3-ти етаж от 3. Изолацията е скромна 3см. фибран на таваните и на някои от външните стени. Всички уреди в домакинството са на електричество, бойлера и той. Отопляема площ от етажа около 50 кв.м. поддържана температура 23гр. в редки случаи 24-25гр. А машините са 20 zs-w и 35 zs-w. Не знам колко им е ефективността, СОР-а и т.н., но аз съм повече от доволен.
    ivanvanovvv одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #712

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    За да съм по темата. Декемврийска сметка 109лв., Януарска 107лв.
    А условията са: къща в Смолян, 3-ти етаж от 3. Изолацията е скромна 3см. фибран на таваните и на някои от външните стени. Всички уреди в домакинството са на електричество, бойлера и той. Отопляема площ от етажа около 50 кв.м. поддържана температура 23гр. в редки случаи 24-25гр. А машините са 20 zs-w и 35 zs-w. Не знам колко им е ефективността, СОР-а и т.н., но аз съм повече от доволен.
    Това да запишеш колко ти е сметката за ток за месеца не мисля че е по темата. По разбираемо би било да се отбележи колко киловата е изразходил всеки климатик, в колко квадрата, с каква изолация, с какво изложение и на какви градуси.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 28-02-20 в 16:50.
    Gyokov и SPSt харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #713

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ами, за Януари 20 zs-w e изразходил 166 kw., a 35 zs-w 195 kw. по ватметър.
    ivanvanovvv, rosswen и dimitrin6405 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #714

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз отдавна спрях да им обръщам голямо внимание на ватметрите.
    Равносметката от началото на месеца до сега е:
    Хол: Hitachi RAS-S40Y2 - 174kw.h
    Кухня:Hitachi 35RPC-147kw/h
    Спалня:Hitachi 35RPC-126kw/h
    Машините ми не се свалят по надолу от 24 градуса на отопление.
    rosswen и dimitrin6405 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #715

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Пффф, 70 кинта за месеца. Б@хти неефективния климатик!!!

    Японските трета употреба харчеха по 30лв. на месец още преди 25 години и то на стария фреон.
    При едни и същи условия японски бракми втора употреба харчат повече ток, отколкото европейски климатици нисък и среден клас. Във форума има писано достатъчно, има мнения на хора, които се оплакват, че когато са си сменили климатиците с втора ръка японски, уж с цел да им намалеят сметките, то се получава точно обратното и плащат повече ток.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #716

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Разбира се, джак. Кюмбето ток не харчи. Затова, като смениш европейките от нисък и среден клас с японки, щото европейките вършат работа само през лятото, сметката за ток се покачва. Заради студените кюмбета, разбира се.
    P.s: И стига сте им викали японки, китайски са си, но спретнати, както трябва. В Япония не ги правят такива точно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #717

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При едни и същи условия японски бракми втора употреба харчат повече ток, отколкото европейски климатици нисък и среден клас. Във форума има писано достатъчно, има мнения на хора, които се оплакват, че когато са си сменили климатиците с втора ръка японски, уж с цел да им намалеят сметките, то се получава точно обратното и плащат повече ток.
    Жаклин, искаш ли да сравним консумацията и/или енергоефективността на твоя 102 годишен Панасоник, произведен на кораб в южно китайско море, неизвестно кога и моята Тошиба PDR, произведена в Китай през далечната 2009г.?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Добър ден.... И после ние сме кривите....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Не ме разбирай "криво", но вие сте кривите! Вместо да баннете разни екземпляри, които бълват глупост след глупост в най различни теми, вие ги заключвате. Според мен това е абсолютно грешен подход. Глупостта не трябва да се толерира, а трябва да се наказва!
    Gyokov, rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #718

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Бе нямате ли ракия, салата, телевизори или жени, та си мерите глупостите. Имам две дърти японки които ми отопляват цялата жилищна площ, на всички стаи вратите са отворени постоянно. Хабят повече ток от европейските модели но дават комфорт. Няма студена струя, ненужни дефрости, пукане на пластмаси и други вируси.

    Та доволен съм и не пиша много.

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #719

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    да баннете разни екземпляри, които бълват глупост след глупост в най различни теми, вие ги заключвате
    Правата на модераторите са до определени граници. Ако имах права за бан на определени потребители, щеше да е друго.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #720

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Apeev Виж публикацията
    Бе нямате ли ракия, салата, телевизори или жени, та си мерите глупостите. Имам две дърти японки които ми отопляват цялата жилищна площ, на всички стаи вратите са отворени постоянно. Хабят повече ток от европейските модели но дават комфорт. Няма студена струя, ненужни дефрости, пукане на пластмаси и други вируси.

    Та доволен съм и не пиша много.

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
    Би ли споделил как точно установи, че харчат повече от европейските модели и с кои точно модели ги сравняваш. Щото и аз знам, че японски локомотив харчи повече от китайски, филипински, малайзийски и т.н. мотопеди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 135 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе