Страница 21 от 93 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #301

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тогава скачай на Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Shorai Edge или Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea
    След малко четене, се спрях на избор между: MHI SRK / SRC 20 ZSX-W, SRK / SRC 25 ZSX-W или ME MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VE. Мнения? Ако са Хевита, в двете стаи мисля да сложа 20-ките, а в по-голямата 25-цата, ако са Electric, ще трябва да са 3 броя 25-ци.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #302

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    След малко четене, се спрях на избор между: MHI SRK / SRC 20 ZSX-W, SRK / SRC 25 ZSX-W или ME MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VE. Мнения? Ако са Хевита, в двете стаи мисля да сложа 20-ките, а в по-голямата 25-цата, ако са Electric, ще трябва да са 3 броя 25-ци.
    И трите стаи могат да минат с 20zs-w модела. 16 м2 не е някаква огромна квадратура.

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #303

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    И трите стаи могат да минат с 20zs-w модела. 16 м2 не е някаква огромна квадратура.

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Подкрепям. И според мен 16м2 са неподходящи както за ZSX, така и за FH.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #304

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Ок, ама кой от двата MHI или ME. Второто 25-ца е на осезаемо по-ниска цена, а за 3 броя, разликата отива...
    Дали MHI е по-добро, по-икономично /в дългосрочен план, не по таблица, предвид, че предимно за охлаждане ще се ползва на този етап/, че да си заслужава повечето пари?

    Може би е добре да отбележа, че помещенията са високи 2.75, но пък са с изолация на стените и тавана с каменна вата и перфектна дограма.
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 04-05-20 в 23:22.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    5
    #305

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,

    Търся си климатик, който ще се използва само за около 2-4 седмици през есента/пролетта, когато ТЕЦ-ът е спрян и навън е хладно (може дори и толкова да не се използва), както и лятото от време на време покрай най-големите жеги. Квадратурата ми е голяма, около 70кв общо, а климатикът няма да се използва често, затова оглеждам по-бюджетни варианти и не ми се инвестира сериозна сума в сплит система от най-качествените модели на пазара заради рядкото използване. В допълнение исках да споделя, че терасата ми е малка и мога да сложа само едно външно тяло, така че съм се насочил към сплит системите. Какъв е Вашият съвет към мен - трябва да се начоса към марки и модели на Gree/Midea или са твърде ниско качество? Очаквам вашите предложения и благодаря предварително.

    1.За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    – основно за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 1. всекидневна 40кв/110куб, 2.с палня 18кв/45куб, 3. коридор 10кв, 26куб
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: немска ПВЦ с троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; спалня 5кв и хол - 12-15кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo: юг и запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa: втори жилищен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: xoл, cпaлня и коридор
    · в апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място): София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe: пролет/есен 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 10см външна изолация, ново строителство
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Всекидневна - телевизор, хладлник, котлони, фурна, миялна, лаптоп/и
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Виждам, че скъпите решения са около 5000-6000лв, би ми се искало да ги смъкна възможно най-много. Ако има реална възможност за 3000лв сумарно, би било супер, но ме пртеисняват Midea/Gree дали не са твърде ниско качество и дали няма да шумят много във всекидневната.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Не разчитам, ще ползвам ТЕЦ
    Този пост е редактиран от mpetkov; 04-05-20 в 23:02.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #306

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    General Fujitsu ASHG12KPCA + General Fujitsu ASHG09KPCA
    Toshiba RAS-B13J2KVG-E Seiya + Toshiba RAS-B10J2KVG-E Seiya
    Daikin FTXC35B~RXC35B Sensira + Daikin FTXC25B~RXC25B Sensira
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy + Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy
    Японски модел с номинал в режим охлаждане 3.6~4.0 kW + модел с номинал 2.5~2.8 kW

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #307

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Ок, ама кой от двата MHI или ME. Второто 25-ца е на осезаемо по-ниска цена, а за 3 броя, разликата отива...
    Дали MHI е по-добро, по-икономично /в дългосрочен план, не по таблица, предвид, че предимно за охлаждане ще се ползва на този етап/, че да си заслужава повечето пари?

    Може би е добре да отбележа, че помещенията са високи 2.75, но пък са с изолация на стените и тавана с каменна вата и перфектна дограма.
    ME Работят много комфортно на охлаждане. + това ФХ иама актовно пречистване на въздуха(плазмичка). За отопление според мен също ще е по-подходящ в малки, изолирани стаи заради по-ниските дебити.
    П.С. ако ще ги ползваш и за отопление, внимавай с височината на която ги поставяш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #308

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ME Работят много комфортно на охлаждане. + това ФХ иама актовно пречистване на въздуха(плазмичка). За отопление според мен също ще е по-подходящ в малки, изолирани стаи заради по-ниските дебити.
    П.С. ако ще ги ползваш и за отопление, внимавай с височината на която ги поставяш.
    Минимумът на ZSX на охлаждане е доста по-нисък от на FH, в пъти. Ще офф-ва много по-рядко. Да не забравяме и "лопатата", която много добре насочва потока, особено в режим охлаждане. Ако ще е МЕ, според мен AP ще е по-подходящ от споменатите по-горе модели. Грехота е да се навират такива мощни машини в 16м2.
    Ако е важно да има активно пречистване, има Тошиба Shorai с йонизатор.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-05-20 в 08:59.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #309

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    ross кое му е активното на йонизатора?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #310

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ross кое му е активното на йонизатора?
    Не знам, Цанков, не разбирам от пречистватели, озонатори, UV лампи и тем подобни. Признавам си. Не ме вълнува тази тема.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #311

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ME Работят много комфортно на охлаждане. + това ФХ иама актовно пречистване на въздуха(плазмичка). За отопление според мен също ще е по-подходящ в малки, изолирани стаи заради по-ниските дебити.
    П.С. ако ще ги ползваш и за отопление, внимавай с височината на която ги поставяш.
    AP консумира повече при отопление, а и при охлаждане - минимумите му са по-високи /как прозвуча само/ или бъркам?
    За Тошибата - мой приятел има такава и казва, че "заспивала", затова я игнорирах като вариант! Иначе цената е доста надолу, а по характеристики си е ок.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #312

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    AP консумира повече при отопление, а и при охлаждане - минимумите му са по-високи /как прозвуча само/ или бъркам?
    За Тошибата - мой приятел има такава и казва, че "заспивала", затова я игнорирах като вариант! Иначе цената е доста надолу, а по характеристики си е ок.
    В такова помещение, разликата в консумацията няма да е осезаема. Достатъчно ефективни са машините от средния клас.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #313

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,
    търся климатик за:
    - топло и студено;
    - град Пловдив;
    - апартамент - тухла;
    - етаж 5 от 8;
    - западно изложение - доста пече лятото;
    - 20 кв.м
    - 2.8 м. височина
    - ПВЦ дограма, 4 сезона, 5 камерна
    - от 9.5 кв.м. стена, 7.5 кв.м. е дограмата
    - там където няма дограма има изолация - вътрешна и външна
    - окачен таван с вата

    Не робувам на марки, бюджет е до 3000, може и 4000 ако наистина има смисъл(по-евтино, по-добре, но не и за сметка на качество).
    Имам пуснати тръби като вътрешното тяло се пада точно над диван.
    Предлагат ми:
    1) http://www.tseclima.com/produkt/daikin-perfera-ftxm25n-rxm25n - 1940лв
    2) Daikin Comfora FTXP35L/RXP35L | - 1640лв
    3) Mitsubishi MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG | - 1600лв
    4) mitsubishi MSZ-FD50VA мострено 1700 лв

    Тези предложения добре ли са? Предложете нещо вие?
    Този пост е редактиран от dobri antonov; 05-05-20 в 18:39.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #314

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    dobri antonov, не знам къде Ви ги предлагат тези машини, но една с една ни с "мясат" и не мисля, че са подходящи за Вашето помещение. Съвсем спокойно, може да погледнете тези модели и да се спрете на някоя от тях. няма да сбъркате:
    Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond, но може и Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea
    General Fujitsu ASHG09KGTB

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #315

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Минимумът на ZSX на охлаждане е доста по-нисък от на FH, в пъти. Ще офф-ва много по-рядко.
    Не вярвам, че ZSX-са ще ОФФ-ва по-рядко на охлаждане от FH. Дори съм готов да се обзаложа, че ще е обратното.
    За комфорта при охлаждане, ниските дебити са от основно значение (при FH са в пъти по ниски). Знаем, че хладният въздух имма способността да се саморазнася из помещението. Дет се вика на "самотек" при който усещането за комфорт е много над усещането за комфорт при разнасянето на хладен въздух с над 300 кубика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 93 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе