Страница 23 от 93 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #331

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Ако ще взимаш АР гледай да е скоро,защото ще се вдига цената със 100лв.заради WI-FI модема който ще е включен в комплект с климатика.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #332

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Искам да ми се изнясни шумът при Хевито и за Тошибата и тогава ще го реша. Като цяло монтажът трябва да е другата седмица в началото, та имам 2-3 дни да реша какво ще е.

    Condex тези дни да са вдигали цените? Мисля, че когато загледах AP, 20-ката беше 1249лв. или греша? В момента е 1299.
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 06-05-20 в 17:12.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,314
    #333

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Нещата ще ти се изяснят като ги закачиш на стената. Тук всеки гледа от неговата си камбанария. Нещо което на мен ми допада, за теб може да е проблем.
    Няма машини без кусури.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #334

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Не знам на някого да му допада трактор за 1400лв.
    Ако има такъв риск, просто ще се върна на скъпите варианти. Да дам почти 4500 и да ми тракат - няма да стане. Както казах имам доста климатици и единственият, който музицира е една LM-ка, която вероятно е за тампони, защото преди мисля, че не се чуваше изобщо. Моето LFC вкъщи, можеш да го разбереш, че работи единствено по перката или ако си подпреш ръката на него. Плащах го към 1800лв. и още не съжалявам за инвестицията в него. Не е супер икономичен, но тогава разликата мисля, че беше 1000+ лв. с другите, а този има невероятно отопление, мисля 9КВ отдаваше, ако трябва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,437
    #335

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Не съм спец по климатиците , но мойте са монтирани на терасата и като пуша през лятото , наистина едвам жужат / все пак има шум от коли и т.н./, през зимата не ги ползвам често - на парно съм/. Единия е 14 Хитачи на 5-6 години , другия Дайкин на 1 година, обикновени модели , нищо топ. Хитачито беше 1500 лв, Дайкина 1200 на промоция. В стаята Дайкина е по-тих , но по-маломощен, като наберат температурата не се чуват и двата. В режим ауто само ги ползвам. Естествено при първоначален старт бръснат ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #336

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Именно, ако шумът им е слабо място на тая серия, хич не ми трябват. Двете Хевита, които имам /не помня модел, но им се отваря предният панел, когато работят и бяха по 2000лв./, изобщо не можеш да разбереш дали работят или не, ама изобщо. Отделно на това работят толкова мазно, че кеф ми правят. За да успокоя аудиторията - и двете са в големи стаи по около 20 квадрата и високи 2.80 ;-)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,889
    #337

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    ....За да успокоя аудиторията -.....
    Тя аудиторията си е спокойна, ама ти си се вкарал в някакъв филм...
    Kasap, Mega, bobivg и 2 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #338

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Хахахахахаха... То верно филм стана. Тръгнах от 2 модела, сега какво стана...
    Накрая ще напиша на две листчета два модела и ще тегля със затворени очи.

    И не разбрах наистина, тези дни Кондекс вдигали ли са цените или аз нещо не съм в час?
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 06-05-20 в 20:36.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #339

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Накрая ще напиша на две листчета два модела и ще тегля със затворени очи.
    Напиши на две листчета DC09RQ, разбъркай ги и каквото ти се падне това е.
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-05-20 в 20:41.
    mimojef одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #340

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Именно, ако шумът им е слабо място на тая серия, хич не ми трябват. Двете Хевита, които имам /не помня модел, но им се отваря предният панел, когато работят и бяха по 2000лв./, изобщо не можеш да разбереш дали работят или не, ама изобщо. Отделно на това работят толкова мазно, че кеф ми правят. За да успокоя аудиторията - и двете са в големи стаи по около 20 квадрата и високи 2.80 ;-)
    Вие значи сте със серия ZIX или ZJX, които са почти идентични с моя ZMX. Вътрешнита са еднакви, както и външните, като хардуер. Много добре описахте работата.
    Сори за офтопика, ZS-S е със същия компресор, но едноредов топлообменник. Аз нямам никакви забележки към шума на външните тела. Вътрешното, ако не случите с тракаща втулка, е завидно тихо. Не е по-шумно от ZMX. На МЕ външните също са повече от тихи.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #341

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    dobri antonov, не знам къде Ви ги предлагат тези машини, но една с една ни с "мясат" и не мисля, че са подходящи за Вашето помещение. Съвсем спокойно, може да погледнете тези модели и да се спрете на някоя от тях. няма да сбъркате:
    Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond, но може и Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea
    General Fujitsu ASHG09KGTB
    Много благодаря за страхотните предложения. Всички ми изглеждат страхотно по характеристики.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    5
    #342

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от mpetkov Виж публикацията
    Здравейте,

    Търся си климатик, който ще се използва само за около 2-4 седмици през есента/пролетта, когато ТЕЦ-ът е спрян и навън е хладно (може дори и толкова да не се използва), както и лятото от време на време покрай най-големите жеги. Квадратурата ми е голяма, около 70кв общо, а климатикът няма да се използва често, затова оглеждам по-бюджетни варианти и не ми се инвестира сериозна сума в сплит система от най-качествените модели на пазара заради рядкото използване. В допълнение исках да споделя, че терасата ми е малка и мога да сложа само едно външно тяло, така че съм се насочил към сплит системите. Какъв е Вашият съвет към мен - трябва да се начоса към марки и модели на Gree/Midea или са твърде ниско качество? Очаквам вашите предложения и благодаря предварително.

    1.За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    – основно за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 1. всекидневна 40кв/110куб, 2.с палня 18кв/45куб, 3. коридор 10кв, 26куб
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: немска ПВЦ с троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; спалня 5кв и хол - 12-15кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo: юг и запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa: втори жилищен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: xoл, cпaлня и коридор
    · в апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място): София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe: пролет/есен 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 10см външна изолация, ново строителство
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Всекидневна - телевизор, хладлник, котлони, фурна, миялна, лаптоп/и
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Виждам, че скъпите решения са около 5000-6000лв, би ми се искало да ги смъкна възможно най-много. Ако има реална възможност за 3000лв сумарно, би било супер, но ме пртеисняват Midea/Gree дали не са твърде ниско качество и дали няма да шумят много във всекидневната.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Не разчитам, ще ползвам ТЕЦ
    Здравейте отново,

    Разглеждам тези модели:
    Инверторна мултисистема Gree GWHD28NK6LO LCLH, Клас А++
    Инверторна мултисистема Midea M4O-28FN1-Q, Клас А++
    Инверторна мултисистема Cooper and Hunter CHML-U28RK4, 28000 BTU, Клас А++

    Тези ми се струват най-бюджетни спрямо моите изисквания за около 3000-4000лв. Според вас заслужават ли си, има ли нещо подобро в този ценови диапазон и как са с шума особено за всекидневната?

    Също така разбрах, че Gree дават 3 години допълнителна гаранция и общо 5 срещу около 100лв/година. Може би от тази гледна точка те са по-добрата опция?

    Меко казано не съм специалист в облстта с климатиците, затова ще оценя всяко мнение като много полезно. Благодаря!
    Този пост е редактиран от mpetkov; 08-05-20 в 14:22.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,889
    #343

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    терасата ми е малка и мога да сложа само едно външно тяло
    А такъв вариант (снимката е примерна от нета) :
    ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #344

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, опитах се да се ориентирам по темите, за конкретните модели, но аз съм обикновен потребител и не успях да се ориентирам във всичките мнения за втулки, турбини, високо-честотни шумове и т.н., затова реших директно да помоля за съвет. Искам да си купя 2бр. климатика.

    Помещение 1 - спалня - · жилищно;
    2. За цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление.
    3. 16 кв.м. площ (40 кубика обем)
    · ПВЦ дoгpaмa "Рехао" 6 камерна, троен cтъĸлoпaĸeт бяло/бяло/4 сезонно;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3,5 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - южно;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 5ти, няма особености;
    · в апартамент се намира спалнята;
    4. B Бургас;
    5. Жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo - 23/24 /зимa - 22;
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолация на външните стени - стиропор 8см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор само.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа - около 1500лв. с монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? от - 5 до + 30 ако си върши работата ще е супер.

    Двоумя се между DAIKIN - COMFORA-FTXP20М/RXP20M
    Mitsubishi - HEAVY - SRK / SRC 20 ZS-W
    Знам, че за тази квадратура се препоръчва 25, а не 20, но с оглед на локацията, изложението, топлоизолацията и дограмата си мисля, че и 20 ще е съвсем достатъчно.

    Помещение 2 - всекидневна - · жилищно;
    2. За цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление.
    3. 33 кв.м. площ (80 кубика обем)
    · ПВЦ дoгpaмa "Рехао" 6 камерна, троен cтъĸлoпaĸeт бяло/бяло/4 сезонно;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 10 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - южно;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 5ти, в помещението има камина с работещ комин с клапа като особеност;
    · в апартамент се намира дневната;
    4. B Бургас;
    5. Жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo - 23/24 /зимa - 22;
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолация на външните стени - стиропор 8см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? музикална уредба.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа - около 1800лв. с монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? от - 5 до + 30 ако си върши работата ще е супер.

    Двоумя се между DAIKIN - COMFORA-FTXP35М/RXP35M
    Mitsubishi - HEAVY - SRK / SRC 35 ZS-W


    Държа да не е с голямо потребление на ток и да е възможно най-безшумен поне за спалнята. Не държа на опцията за wi-fi, макар да звучи готино да можеш да си пуснеш климатика преди да си се прибрал ако си пътувал. Офертирали са ми още следните марки/модели, ако считате, че някоя от тях е по-добра от двете на които аз съм се спрял, моля кажете. Благодаря за отделеното време.
    SENSIRA - FTXC-B / RXC-B, R32
    Mitsubishi MSZ / MUZ-AP25VG
    Mitsubishi MSZ / MUZ-HR25VF
    General ASHG09KMTB/AOHG09KMTA
    Toshiba SHORAI RAS-10PKVSG-E
    SEYIA RAS-B10J2KVG-E


    п.с. И ако може да е с минимална поддръжка, би било супер, ама да не ставам нахален

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #345

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,
    Последният път във форума препоръчахте един климатик Nocria, който още даяни и реших отново да ви питам за мнение.
    Климатикът ще се използва главно за охлаждане около 23-25 градуса.
    Помещението е 60 квадрата на 3 метра височина.
    Изложението е юг-запад. Дограмата е добра Trocal.
    Бюджетът е 3000 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 93 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе