Страница 27 от 117 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #391

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    А конденза в кофа под климатика.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    4
    #392

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    До slaviq.
    Според мен най-добре е климатика да е в помещението от 8 кв. м. и да е насочен да духа директно срещу двете врати на помещенията от 11 кв. м.Само за охлаждане не ви е необходима 18000, един 9000 среден клас климатик от реномирана марка задължително с нисък минимум на охлаждане ще ви свърши работа.
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    През една врата става работата на охлаждане, ама през две....Най-много да изкарва влагата и да се диша по-леко.
    Ако целта ви е да охладите стаите в дясно на схемата най-добре в коридора (8те квадрата) насочен срещу тях.
    Всяка 12ска ще свърши работа.

    упс... писали сме заедно...
    Здравейте и много благодаря за отговорите!!!

    Този коридор е вътрешен. Като цяло, единственото решение за външното тяло е следното:


    Падат се около 8-9м. м/у външното тяло и вътрешното. Предполагам за такова разстояние, ще има някакви загуби - нужно ли е да компенсираме с повече BTU или нещо ? Т.е. да отидем на 16000 (стига предложенията на колегите "GLARYS" и "ccankov73" са верни )

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А конденза в кофа под климатика.
    Пада се близо до улука на блока, та направо там ще вържа външното тяло

    Поздрави,
    С.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #393

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Конденза от вътрешното, ако се ползва на охлаждане.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #394

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Никакви загуби няма да имаш от тоя тръбен път.За конденза - на охлаждане е от вътрешното тяло, milanov е писал.
    Зад/до коридора има ли помещение с канал?

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    4
    #395

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Никакви загуби няма да имаш от тоя тръбен път.За конденза - на охлаждане е от вътрешното тяло, milanov е писал.
    Зад/до коридора има ли помещение с канал?
    Здравей ccankov73,

    Да, там ни е банята - просто не ми се занимаваше да я чертая


    Как ще ни е полезно, ако има канал в близост до вътрешното тяло ? До сега сме имали 1 климатик (в стара квартира) и си спомням, че водата от конденза се събираше отвън до външното тяло.

    Поздрави,
    С.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #396

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Лятото кондеза е от вътрешното(!) тяло и нормално се извежда с шлаух/тръба “скрит” в тръбния сноп на фреоновите/медни тръби към външното откъдето изтича свободно или във водостока.Това е, което си виждал.
    Обаче за целта целия тръбен път трябва да има лек наклон към външното тяло.При теб не виждам как може да стане(или ще е трудно), затова си трябва оглед от фирма на място.Може и да успеят да докарат наклона.
    Ако ли не - варианта с извеждането на маркуча към банята/канал.Скрива се в кабел канал и не е страшно.Има различни цветове.
    Има и вариант с кондензна помпа.
    Но най-добре се обърни към фирма да огледат на място и пиши какво са ти предложили Преди да са го монтирали .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    4
    #397
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Лятото кондеза е от вътрешното(!) тяло и нормално се извежда с шлаух/тръба “скрит” в тръбния сноп на фреоновите/медни тръби към външното откъдето изтича свободно или във водостока.Това е, което си виждал.
    Обаче за целта целия тръбен път трябва да има лек наклон към външното тяло.При теб не виждам как може да стане(или ще е трудно), затова си трябва оглед от фирма на място.Може и да успеят да докарат наклона.
    Ако ли не - варианта с извеждането на маркуча към банята/канал.Скрива се в кабел канал и не е страшно.Има различни цветове.
    Има и вариант с кондензна помпа.
    Но най-добре се обърни към фирма да огледат на място и пиши какво са ти предложили Преди да са го монтирали .
    Благодаря! Откакто започнах темата и аз си мислех същото - тази “тексаска врътка” която се опитвам да направя няма да мине само форум консултации

    Имате ли предложение за добри фирми в София ?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #398

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от slavig Виж публикацията
    Да, там ни е банята - просто не ми се занимаваше да я чертая



    С.
    От гледна точка на ефективност, най-доброто място е в коридора.С този тръбен път обаче, ако се изпълни така, както е начертан, естетиката отива по дяволите, ще те е срам да си поканиш гости, с тези тръби по стените и веещ се маркуч в коридора за конденза!
    Затова, предлагам вариант 2 в 1 - хем да е фективен, хем да е по-малко грозен.
    Външното тяло да си е там, тръбите обаче да минават по другата стена (2.59 м.) , скрити в PVC канал, разбира се и да влизат директно в банята.Оттам, вече в банята, ако имаш окачен таван (растерен с вата или PVC, не с гипсокартон ) да се скрие вътре и да излезе в коридора, а и да не се скрие не е голяма болка.Така, в коридора , а и в стаята се избягва голяма част от тръбния път, който ще е видим.
    А конденза може да се изведе в банята, да капе в канала или в някоя туба 10 лт. и периодично да се изсипва!
    При така изпълнен монтаж, в коридора ще се вижда само вътрешното тяло на климатика, без тръби и маркучи!
    Този пост е редактиран от Palev; 21-04-21 в 14:51.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    9
    #399

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте момчета, предстои ми покупка на 2 броя климатици за трапезария с кухня и спалня. Искам да ви кажа, че никога не съм си имал работа с климатици и не съм наясно с тях. До сега имах взимане даване с топлофикация София, но ми писна от техния рекет и ще има развод. Апартамента е класическа панелка 6-ти етаж, изток-запад с външна изолация и пвц дограма с 4 сезона стъклопакет. Зимата без за се пуска парното е 16-18 градуса, тук помагат тръбите на сградната инсталация, ще гониме 21-23, с жената се чустваме добре при тези градуси. Лятото е мор, към 58 и половина градуса, не се спи, за секс си мислиме към края на септември-октомври, като захладнее. Вратата на спалнята се затваря само през нощта, през деня вратите не се затварят имаме куче. Срещу вратата на кухнята има вътрешен хол, който не се отоплява от едната страна е спалнята а от другата е комшията. Не съм от хората, които гледат кое е най-евтиното на промоция а преди да купя нещо, обичам да се запозная с материята, да чуя мнения и съвети на опитните и знаещите.

    Та въпросите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa?· жилищно
    2.
    За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; трапезария с кухня - 29 м2 / 75 м3 , спалня – 15 м2 / 39 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - пвц дограма с двоен 4 сезона стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3 – 4 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - трапезария с кухня - запад , спалня – изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? – 6-ти етаж от 8
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято 23-25 градуса, зима 21-23 градуса
    6.
    Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - трапезария с кухня - 2300 , спалня – 1600 или общо около 4000 лв. с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – 15 / + 35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    От прочетеното в темите съм се спрял на следните машини, за спалнята са 9-ки, там се търси тишина:
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGК – като плюс виждам Wi-Fi управление и филтър със сребърна йонизация
    Mitsubishi Heavy SRK-SRC-25ZS-W – самопочистване и алерген-деактивираща система
    Hitachi RAK-25RPD Performance – самопочистване

    Съответно за трапезарията и кухнята са 18-ки, тук икономията на електричество е плюс:
    Mitsubishi Electric MSZ-AP50VGК
    Mitsubishi Heavy SRK-SRC-50ZS-W
    Hitachi RAK-50RPD Performance

    В скиците ще се опитам да бъда максимално точен (то си е в мой интерес) за да получа правилната насока. Пълен лаик съм относно екстрите на машините, минимуми, мятане на клапи, ненужни дефрости и тн. Разните там гръмко изписани от производителите ultra nano HD eco smart със сензор за пръдня 8K I-save ultra 5D quattro S+ да си еве франко спатията едва ли някога ще се науча да ги използвам, па камо ли жената, дърти сме вече. Местата на които ми се струва подходящ монтажа на климатиците съм ги отбелязал в червено.

    Този пост е редактиран от Гого Л; 24-04-21 в 11:22.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #400

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Гого Л,

    4-те сезона не помагат ли лятото, че е толкова топло?
    Мястото на климатика в спалнята е най-добре да е на стената откъм балкона, точно срещу вратата, стига да позволява мястото, другите подходящи места са м/у гардероба и спалнята или между спалнята и балкона, но не и върху спалнята-зимата клапите са насочени надолу и ще духа в/у вас, а и за лятото не е подходящо.Тук, мисля,че и 20 (7-ца) от посочните от вас марки и модели би се справила, но при отворени врати, добре сте се ориентирали към 9-ка (25-ца), макар,че разликата в топлоотдаването е малка.
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGК и Mitsubishi Heavy SRK-SRC-25ZS-W , са ОК!
    За Hitachi RAK-25RPD Performance,
    вече има по-нов модел с frost-wash технология - RPЕ.

    За кухнята мястото ми се струва добре, но, мисля, че малко сте се презапасили откъм мощност, но нека професионалистите да кажат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #401

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Не си слагай вътрешното над главата в спалнята, при размръзяване/дефрост се усеща хлад, каквато и да е клапата и колкото и добре да регулира потока. Според мене е по добре леко встрани от леглото.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #402

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Аз бих взел MHI Heavy моделите, които гледате. За точното място за монтаж ще каже човека, който ще монтира. Аз лично не съм имал проблеми с машини монтирани над леглото. Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    9
    #403

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря ви за отговорите. За спалнята на стената откъм балкона няма място да бъде монтиран (прозорците са големи) ако го сложа между балкона и спалнята, тръбния път се скъсява под 3-те метра. За трапезарията започнах да се чудя между Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W и Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W DIAMOND. Пише, че е подходящ до 35кв. м. или 90 куб. м. при мен са малко по-малко. Разликата в цената е 500 лева, но пък икономията на електроенергия е почти двойна в полза на 35-та.
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W Консумация на охлаждане 1.35k / Консумация на отопление 1.56kW
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W DIAMOND Консумация на охлаждане 0.74kW / Консумация на отопление 0.90kW

    Струва ли си да се инвестират тези 500 лева и няма ли да работи 35-та повече време за да навакса температурата спрямо 50-та?
    За спалнята клоня към Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W, дори да взема 7-та Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W DIAMOND разликата между двата е убийствена 750 лева а разликата в електроенергията е 150 вата, кога ще се избие тази инвестиция? Никога.
    Този пост е редактиран от Гого Л; 25-04-21 в 11:03.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #404

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Гого Л Виж публикацията
    Струва ли си да се инвестират тези 500 лева и няма ли да работи 35-та повече време за да навакса температурата спрямо 50-та?
    За спалнята клоня към Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W, дори да взема 7-та Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W DIAMOND разликата между двата е убийствена 750 лева а разликата в електроенергията е 150 вата, кога ще се избие тази инвестиция? Никога.
    Дали си струват +500 лв. отгоре, няма еднозначен отговор, за едни си струва, за други-не.Разликата от 500 все пак не е много, има голяма вероятност в близките 3-4 години да се избие. Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W DIAMOND определено е по-добрия избор, стига да може да си изпълнява заданието, да не е малък за помещението.
    За спалнята определено и аз като вас мисля,че "убийствената " разлика от 750 лева няма избиване.Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W ви е напълно достатъчен като мощност!
    За тръбния път не се притеснявайте, нека да ви сложат 3 метра, а ако е много се навива отзад зад външното тяло (на охлюв, спирала, геврек и т.н).По- важно е да изберете мястото на вътрешното тяло да не ви духа към и над главите.
    Ако се спрете финално на Mitsubishi Heavy, може да се обърнетете към вносителя на марката, да ви консултират и да ви ги монтират:

    https://condex.bg/

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #405

    Избор на климатизатор '2021 година

    35ZSX поддържа задание много по-добре от 50ZS, нищо че е "по-малка" машина. Много по-адекватна е турбината на Ауто и цепи заданието, докато на 50ZS понякога трябва да вдигаш градусите или турбината. ЗСХ ще е и по-тих, заради по-голямото вътрешно тяло и по-ниските нива на шум, при еднакви дебити. Това от опит го казвам, при това в по-големи помещения от цитираните 35м2. Определено 35ZSX си заслужава парите отгоре, аз лично нямам грам колебания.
    За в спалнята, ЗСХ не си заслужава инвестицията.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-04-21 в 15:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 117 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе