Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree15Одобрявам

Климатици TCL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #16

    Отговор: Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Те са решили да спестят терморегулиращия вентил вие сте седнали да се притеснявате има ли UV или йонизатор . На никой ли не му правят впечатление съществените неща или примерно ниската максимална мощност и високата консумация.
    3 430 (1 000~3 810)
    922 (290~1 730)
    COP на номинал 3,72
    COP минимум 3,44
    COP на максимум 2,20 и това е при 7 градуса външна!!!
    Важно е какво и дали е декларирано(за това говорят колегите),а тези показатели които ги давате в кой климатик на такава цена са по-добри?Добре е дадате отговор(може би LG стандарт-напр.???) защото иначе звучи ..........
    Също по-рано писахте,че един климатик на тиха степен бил с ....дебит и на въпроса къде сте видяли това не отговрихте?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #17

    Отговор: Климатици TCL

    Е какво да е декларирано то всичко е опционално. Тези данни са от пдф-а на предходното мнение - TCL са си ги писали.
    Дали да препоръчвам или не си е моя работа, но знам каква е разлика между климатик с капилярка и такъв с ЕЕV. Знам и как да отсея рекламите трикове от съществената информация.
    А относно дебита май не разбра, че се опитах да ти намекна нещо тактично. Я ми кажи климатик А или климатик B е по-тих?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #18

    Отговор: Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е какво да е декларирано то всичко е опционално. Тези данни са от пдф-а на предходното мнение - TCL са си ги писали.
    Дали да препоръчвам или не си е моя работа, но знам каква е разлика между климатик с капилярка и такъв с ЕЕV. Знам и как да отсея рекламите трикове от съществената информация.
    А относно дебита май не разбра, че се опитах да ти намекна нещо тактично. Я ми кажи климатик А или климатик B е по-тих?
    Много ясно,че има разлика.Но молбта беше да покажете климатици на тази цена с EEV,И може да коментирате точно колко им е помогнало това.
    Иначе има много разлики м/у евтини и скъпи климатици!!!
    А относно дебита може би разбрах.Добре е да добавяме подчертаното към заключенията си.Аз само питам от къде взехте цифрата която пуснахте във форума?
    Дори не казвам със сигурност,че не е вярна.Не съм и казал,че съм намерил друга
    Просто защото държа на източниците на информация.И в горното виждам 250.А чаках да видя 80.А при 350 2db разлика,колко ще станат на 3м не знам ....дай боже всеки да може да ги чуе.И да си купи по-тихия,силно се надявам на същата цена климатик.(може би случайни повторения)Дори ми стана интересно кой точно е климатик B,Щеше да е много по-полезно ако казвате всичко което знаете,а не задавате гатанки .
    Иначе тук цифри много.По-добре е по начало да се придържаме към фактите.И после да правим наши коментари.

    п.с. Все още чакам.Нямам нужда да ми се намеква ''тактично ''.За мен са важни фактите,а не кой и как греши.
    Не се занимавам с климатици,за да пазя репутацията си.
    И по предната причина не мисля да обсъждам кой кво е разбрал.Разбира се само докато у някой не се появи огромно желание.
    А тук мераклии много.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-02-22 в 12:38.
    Guroto и Ali4ko98 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #19

    Отговор: Климатици TCL

    Впечатленията ми от 18 ката на TCL(взета на промоция за 1300 лв с монтажа)са повече от добри.Качествена сглобка и пластмаса, която не прискърцва и не припуква като при "ултимейт комфорта" на Мидеа.Външното тяло също е безшумно и по никакъв начин не влияе на комфорта на хората в помещението.Като достигне зададените градуси на отопление, климатикът вдига клапата, намаля до минимум оборотите на турбината и върти само въздуха, а при дефростите турбината спира да се върти, като те са само при нужда.Не съм изпробвал още функцията за самопочистване, в упътването пише да се прави на 3 месеца.Дават го да отоплява до минус 20° и засега се справя с тази задача.При мен топли кухня и триетажна стълбищна клетка (общо около 40 м2).Климатикът работи нон-стоп, като заданието е 25-26°, а степента на вентилатора е средновисока или висока.В кухнята, където е монтирана климата, температурата става според заданието, на първото ниво на стълбището е около 22/23°, на второто 21°, а на третото- 18/20°.Когато температурата падна трайно под нулата и достигна до минус 10-12° за няколко поредни дни, климатикът взе да се озорва и на дъното на външното тяло понатрупа лед, като остана незапушен само един малък отвор.Незнам колко харчи, защото няма енергиен монитор в приложението, но съдейки по общата сметка за тока, не е нещо фрапантно.
    Този пост е редактиран от Guroto; 18-02-22 в 12:53.
    inches9 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #20

    Отговор: Климатици TCL

    Не съм имал такъе климатик,но ги разгледах ф-ии/х-ки и на такива цени си е явно добра алтернатива на повечевто ''емблеми''..
    Пък и има достатъчно ребрандирани от него плюс доста мнения тук за тях и си е ясно.За който го интересува.

    п.с. А климатика B от по-горе така и не разбрахме кой е.Дано да не е от тайните,или като едни 80 дето от доста време са обвити в мъгла.
    ''Своето име им казал и седмица после мълчал''
    Хмммм.

    п.с.2 Тъй като кл.А ми беше познат погледанах и стойностите са точни.Това е HAIER FLEXIS9(INVENTOR COMFORT9),като ребрандираният беше(бързо се изчерпи) 1200лв.с монтажа,а оригиналния HAIER 1460/1500 с монтажа.И освен,че е двойно по-евтин има и поне 2 пъти по-добри функции.Ако от COP се избие -добре.
    Noise Level Indoor Unit (Silent / Low / Medium / High)
    16/25/32/38
    db(A)
    Air Flow Volume
    (Turbo /High /Med./Low /Silent)
    650/600/500/350/250

    Гледам един 2 пъти по-скъп климатик(на доста няма тези данни,а и аз чакам колегата да го разкрие)
    ДЕБИТ НА ВЪЗДУШЕН ПОТОК, ОТОПЛЕНИЕ


    • Нисък, куб. м/мин6.5Среден, куб. м/мин9
    • Висок, куб. м/мин11




    ЗВУКОВО НАЛЯГАНЕ, ОТОПЛЕНИЕ


    • Нисък, дБА27Среден, дБА35
    • Висок, дБА41



    https://www.inventorairconditioner.c...ioners/comfort


    https://www.lg.com/bg/klimatichna-tehnika/lg-DC09RQ

    Все още чакам да видя кой е перпетуум мобилето от сравнението на Боби.Към момента не ми трябва климатик,ама кой знае.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-02-22 в 16:45.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #21

    Отговор: Климатици TCL

    inches9, какво не можеш да разбереш. Шума зависи от дебита. Като кажеш еди кой си е най-тихия климатик 16дб ама няма информация тоя шум при какъв дебит е все едно нищо не си казал. Това е като да ти кажа, че имам дизел който харчи 8 на сто и бензин който харчи 6. Да направя извода, че бензина ми е по-икономичната кола, без да уточнявам че едното е градско, а друго извънградско. Очеизвадно беше че тия 85м3/ч дето ги написах в другата тема са нереално малко за да е вярно (май само за теб не е било) и с единствената цел да те накарам да се замислиш и да не прави генерални заключения без да имаш пълната информация, а и капацитета да я осмислиш.
    Освен това в характеристиките на едните климатици дават Noise Level, а на другите Sound pressure level не е ясно и кой от какво разстояние е мерил, та кашата става пълна. Безсмислено е да седна и ти обяснявам разликата в работата на климатик с капилярка и ЕЕV щото нямаш дори базови познания по хладилна техника. Какво има да се сравнява и с какво 12-ка с максимална 3,81kW и коп 2,2. То е почти невъзможно да се намери машина с толкова кофти характеристики, че тръгне човек да ги сравнява.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #22

    Отговор: Климатици TCL

    Боби това вече е пълна глупост.
    Очеизвадно беше че тия 85м3/ч дето ги написах в другата тема са нереално малко за да е вярно (май само за теб не е било) и с единствената цел да те накарам да се замислиш и да не прави генерални заключения без да имаш пълната информация, а и капацитета да я осмислиш.
    Аз какво ще мисля си е мой проблем.А ти ,че пишеш глупости за да си прокарваш тезите -твой.
    И недей обяснява какъв noise дават ,въпросите са конкретни.
    И друг път не си мисли,че като гледаш в горния ъгъл и пишеш измислени данни,като 80/85 никой не чете и..........
    И колкко пъти трябваше да те питам от къде взе тези данни за да разбереш какво си написал???
    Велик специалист по хладилна техника.
    . Безсмислено е да седна и ти обяснявам разликата в работата на климатик с капилярка и ЕЕV щото нямаш дори базови познания по хладилна техника.
    Никой не те кара да обясняваш EEV или капилярка,а да покажеш климатици на подобна цена,колко пъти да ти повтарят за да разбереш.
    И дали имам базови познания по ''хладилна техника'' не е твоя работа.Истина е ,че много неща съм забравил,защото когато съм ги учил някои не са можели да пишат,ако са можели да ходят,за мое (!)съжаление.
    И един съвет от лаик по хладилна техника.Очевидно е ,че цялото ти намерение е да блъфираш с някакви знания и за да го правиш ,значи имаш цел.Интересното е,че твоята цел е по-трудна за разгадаване от на много други,но..........
    За да блъфираш се изискват спазването на някои условия
    1.Да блъфираш протиниците,а не партнъорите си.
    Ако тук виждаш противници е разбираемо.
    Да не теоретизираме повече,ако имаш желание и пари си избери м/у бридж и покер.Мога да ти кажа някои от Пловдив,където преписвах на изпитите по хл техника да те пробват ,като за начало.
    Съжалявам,че написахме неща не по темата,но когато някой има желание да я развали с прокарването на очевидни фантасмагории.....
    Този пост е редактиран от inches9; 18-02-22 в 17:11.
    Vasil Vasilev одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #23

    Отговор: Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Те са решили да спестят терморегулиращия вентил вие сте седнали да се притеснявате има ли UV или йонизатор . На никой ли не му правят впечатление съществените неща или примерно ниската максимална мощност и високата консумация.
    3 430 (1 000~3 810)
    922 (290~1 730)
    COP на номинал 3,72
    COP минимум 3,44
    COP на максимум 2,20 и това е при 7 градуса външна!!!
    Къде видя, че това е при 7° външна?
    А тук какъв е COP при минус 10 градуса външна?
    IMG_20220218_184718_copy_748x1000.jpg
    Screenshot_2022-02-18-19-02-35-890_org.adblockplus.browser.jpg
    Screenshot_2022-02-18-19-03-14-268_org.adblockplus.browser.jpg
    Този пост е редактиран от Guroto; 18-02-22 в 19:38.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #24

    Отговор: Климатици TCL

    Инч, Като ти чета писанията, все едно слушам парламентарния контрол в Петък по БНР.
    Приемаш всяка дума за чиста монета, пишеш със заповеднически тон навсякъде.
    Успокой малко топката.
    Как те търпи жена ти с тази дребнавост ?
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #25

    Отговор: Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Инч, Като ти чета писанията, все едно слушам парламентарния контрол в Петък по БНР.
    Приемаш всяка дума за чиста монета, пишеш със заповеднически тон навсякъде.
    Успокой малко топката.
    Как те търпи жена ти с тази дребнавост ?
    Ами като навсякъде се пишат олигофрении и аз само показвам какво съм видял.А защо за всички теми за климатици е нужен Парласментарен контрол не знам.
    Мисля си ,че просто на много хора им е необходимо ''продуктово позициониране,защото чрез форума си правят търговийката.Вкл. и ти!!!
    Не виждам друга причина човек да има хиляди постове и да го интересуват само климатиците.
    Тона ми наистина не е подходящ,но не виждам как по друг начин да отговарям на постояните тъпотии!Тук дори една тема ,която пуснах,защото избирах няколко климатика и този донякъде ми хареса,но нямам проблеми да си купя и по-скъпи започнахте пак да кепезите с откровена простотия.
    И пак трябва да се извинявам за тона,но аз винаги пиша това което виждам и за твоята провокация няма какво друго да ти кажа.
    А и темата си има заглавие и аз не съм в него.Разбирам желанието ти да я оклепаш,както повечето за климатици и вероятно ще успееш,въпреки мене.
    Жените ме търпят,някак си.
    Тук не знам кой мъж кой жена.Ама 9 инча са си 9 инча.Надявам се разбра.
    И не те слагам тебе в темата,За сега.
    Ех тая топка.Кога ли ще я поемем като Роналдо и Меси.
    Май е време и на тях да сменим софтуера

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    Къде видя, че това е при 7° външна?
    А тук какъв е COP при минус 10 градуса външна?


    COP-a му е такъв ,какъвто е на повечето на тази цена.Просто тука има хора дето имат нужда да клепят всички теми с глупости и почват кво било на максимум,колко бил миноимума,как бил написан софтуера и завършват със защо ти е такъв тона''?
    Ама най-лошото не е това,а че ''луд умора няма''.
    За да продаде 2-3 климатика,за предпочитане с десен волан(110 кво беше) са готови денонощно да стоят и клепат темите.
    Мога пак да им се извиня за тона,ако ги прави по-щастливи.
    Този пост е редактиран от inches9; 19-02-22 в 07:52.
    to6ko одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #26

    Отговор: Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Истината е, че никой не обича да чете дълги задъхани словоизлияния.
    Истината е, че невежеството се компенсира гласовитост.
    Guroto, има си стандарти при които се дават тези мощности затова знам че е при +7 градуса за да не се сравняват ябълки с круши.
    Относно това което си го снимал прилича като на извадка от eurovent-certification и там би могъл да видиш при -10 колко е декларираната мощност колко е електрическата консумация и колко е COP-a. Аз обаче марката не я откривам в базата данни и не знам от къде са се появили тези напечатани на листче цифри. Това което може да се каже от тази непълна информация е че са си поставили за цел при - 10 да постигнат 4,5 kw и не са успели да я покрият.
    Примерче с друг модел който го има в базата данни пак 18-ка AOHG18KMTA.
    Декларират при -7 че мощност от 4,25кв (това не е максималната) ще я покрият с COP 2.86
    Декларират при -15 че мощност от 4,7кв ще я покрият с COP 2.47
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg km.jpg‎ (100.5 KB, 1172 Прегледи)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #27

    Отговор: Климатици TCL

    Здравей.
    Това листче беше сложено в окомплектовката на климатика, мидеата също има подобно.
    При -10 са покрили 4,3 kw, това малко ли е?
    Този пост е редактиран от Guroto; 19-02-22 в 12:12.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #28

    Отговор: Климатици TCL

    18-ката е с прилично топлоотдаване за типоразмера за разлика от 9-ката и 12-ката.
    Guroto одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #29

    Отговор: Климатици TCL

    Някой може ли да ми даде обяснение на тази функция на климатика,че нещо превода май е оле мале. Аз я разбирам като един вид на село ако има проблем с напрежението да се ползва. Намирам обаче подобна при мидея която ограничава работата на компресора с цел икономия(компресора е на мидея в този модел).IMG_20220220_095701.jpg

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: Климатици TCL

    Те са си го написали - генератор, май връща ток в мрежата. Ако е така ти трябва двупосочен електромер.



    ( шегувам се разбира се, може би имат в предвед да се ограничи максималния ток на тези % )
    Яко, генератор...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе