Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 158
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #46

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Честито.

    Един съвет накарай монтажниците да му замерят налягането.
    Работното налягане трябва да *е около 4 Bar.А температурата никога под 0 градуса.
    Ниското налягане в повечето случаи е признак за малко фреон,а това означава че "живота" на компресора се намаля значително.
    При по-големи липси на фреон пиши климатика за бегал.
    При някои марки климатици това е често явление за жалост.
    Измериха го наред е.Но не можах да видя агрегата *на коя фирма е.Целия *агрегат е обвит в черна изолация около 6мм,прилича на тръбите от микропореста гума.А на самия кашон и на стикера на външното тяло има надпис -20 град.Нагревател на агрегата не можах да разбера дали има поради писаното по- горе.

    А за Мидея не ми се говори.Скапана марка. Точно под прозореца ми има 30000 BTU на 1 магазин. Гаранционна е ,досега 4 пъти идваха от сервиза и нищо не могат да направят по нея.Първия път седа повече от 1 седмица в сервиза им.Всеки път когато тръгва или спира агрегата се чува 1 яко изпукване, когато работи се чува дрънчене на клапаните/ доста по -силно от това на др. климатици/

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #47

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Решил съм да си купя климатик" Panasonic CS/CU-E9CKP " ( http://panasonic.bg/products/details...5_12_9ckp.html )интересува ме ,ако монтирам външното тяло на стената на спалнята ми ,дали ще се чува работата му ,за което съм намислил да го сложа на терасата или няма да имам такъв проблем.

    Благодаря

    [}]


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #48

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Panasonic CS/CU-E9CKP -този климатик спокойно можеш да си го сложиш където си пожелаеш,без притеснение за какъвто и да е шум от външното тяло.

    По-скоро ще чуваш вентилаторите на компа си.

    За този модел климатик минимума тръбен път е 3 метра.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #49

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Мерси за информацията[}]

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    7
    #50

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    kriss 11 кажи моля те дали си доволен от работата на техниците на "Техномаркет" при инсталирането на климатика

  7. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #51

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Какво ви е мнението за ЕМЕРСОН. Един мой сйсед си го сложи същия до прозореца ми Дали щее шумен през зимата

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #52

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kriss 11 кажи моля те дали си доволен от работата на техниците на "Техномаркет" при инсталирането на климатика



    <div align="right">Originally posted by Albatros*-*10/07/2004*:* 1136</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не са техници от "Техномаркет" Сервиза и монтажа във Варна е от ф-ма"Еко-Клима"-бул."Сливница" 150 ,след лятно кино "ТРакия" в посока пожарната.

    Дойдоха в часа за който се бяхме уговорили,направиха монтажа бързо и чисто/ имам в предвид боклуци от разпробиване на стената./

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #53

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво ви е мнението за ЕМЕРСОН. Един мой сйсед си го сложи същия до прозореца ми Дали щее шумен през зимата



    <div align="right">Originally posted by did*-*13/07/2004*:* 00:37:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Засега е тих и вътре и навънка. 24 ка е.Правя сравнение с др. климатици, но е само на 1 седмица след монтаж.Външното тяло няма вибрации,дебаланс на перката и включва и изключва много тихо/ правя сравнение с един боклук "Медея",който е под спалнята ми./

    На кутията и на лепенките има надпис за работа при минус 20 градуса.Офиса е 22кв.м х2,90м висок,взех го по-мощен за отопление през зимата.Сега охлажда много яко.

  11. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #54

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    По повод надписите в/у климатиците. Не се занимавам с климатична техника но работя международен транспорт и спедиция поради което съм обработвал и пратъки с климатици. Питал съм вносителите относно марките на климатиците, които ми звучат неизвестни и те ми отговориха, че ако правиш по-големи поръчки в китайски заводи (става въпрос за контейнери с климатици), можеш да си направиш избор на някои от компонентите, на компресора, както и това кава марка да пише на външното и вътрешното тяло. Правиш си лого, надпис и им го пращаш и те ти го поставят на телата на климатиците. Така че нищо чудно и ОСАКА да е нещо такова, както аз в офиса си имам "ЕcoAir". Предполагам, че никой не е чувал такава марка. Компресора е "Mitsibishi" и при температури под -7 градуса почти не върши работа. В последствие ми монтираха 300W нагревател във външното тяло за да може да се подгрява и да върши работа през зимата. Цирк! Мислех зимата да го завия с едно одеяло отгоре да не вземе да настине [:D]. Марковите изделия са си маркови изделия. Това е, набиваш повече пари в началото, но после ти се възвръщат. Както са казали англичаните: "Не съм толкова богат да си купувам евтини неща."

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    8
    #55

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Chigo хубави ли са или Raid просто ги рекламира ?

    няколко човека казват, че няма смисъл от инверторен тип заради нарастването на цената ? наистина ли ? винаги се препоръчват климатиците инверторен тип - твърдо мисля да си взема такъв - греша ли?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #56

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Chigo хубави ли са или Raid просто ги рекламира ?

    няколко човека казват, че няма смисъл от инверторен тип заради нарастването на цената ? наистина ли ? винаги се препоръчват климатиците инверторен тип - твърдо мисля да си взема такъв - греша ли?



    <div align="right">Originally posted by LifeFeel*-*16/07/2004*:* 00:14:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хе-хе []. Не бих си позволил да нарушавам правилата на форума, а освен това не продавам на дребно. И на четиримата души, които са ми искали съвет съм отговорил в PM. В резултат на това те си взеха Midea и Mitsubishi.

    За инверторите. Ами ако "твърдо си мислиш да си вземеш такъв" - направи го. Въпреки това продължавам да твърдя, че термопомпа + електрически конвектор е по-добрият вариант...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    8
    #57

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    дааа... наистина тъпо съм се изказал - "твърдо ..." и т.н. - тъпичко признавам... ама ми се налага да продължа в същия дух: Има ли климатици които вкарват въздух отвън ?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #58

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Да има такива климатици но немога да ти кажа марка.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #59

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">дааа... наистина тъпо съм се изказал - "твърдо ..." и т.н. - тъпичко признавам... ама ми се налага да продължа в същия дух: Има ли климатици които вкарват въздух отвън ?



    <div align="right">Originally posted by LifeFeel*-*21/07/2004*:* 17:55:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Изобщо не е тъп въпросът ти. Миналата седмица съм обяснявал на приятел, че не му трябва климатик в помещение, където "бе то си е бая хладничко, ама кат почнат да пушат става лисичарник". Та на въпроса:



    1. Всички прозоречни климатици осигуряват приток на пресен въздух.



    2. Освен това Olympia имат такива сплитове - с допълнителен кит за пресен въздух и безумни скъпи. Доколкото знам в момента никой не ги внася.



    3. Също така касетите (до 10% от номиналния дебит) и климатизаторите за канален монтаж (до 100%). Там обаче говорим за по-големи мощности, за система от въздуховоди, за топлинни печалби от пресния въздух (и респ. падане на реалната мощност). Бе тесла отвсякъде...



    Нормалният вариант е сплит + вентилатор(и).



    //edit

    Julian, защо не махнеш от заглавието на темата "Osaka"? И без това тук се пише изобщо за климатизатори.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #60

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Chigo хубави ли са или Raid просто ги рекламира ?

    няколко човека казват, че няма смисъл от инверторен тип заради нарастването на цената ? наистина ли ? винаги се препоръчват климатиците инверторен тип - твърдо мисля да си взема такъв - греша ли?



    <div align="right">Originally posted by LifeFeel*-*16/07/2004*:* 00:14:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хе-хе []. Не бих си позволил да нарушавам правилата на форума, а освен това не продавам на дребно. И на четиримата души, които са ми искали съвет съм отговорил в PM. В резултат на това те си взеха Midea и Mitsubishi.



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*16/07/2004*:* 09:35:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Нека тези дето са си ги купили да си кажат мнението. Ще съм има много благодарен, защото и аз се петоумя какъв климатик да си взема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе