Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 157
Like Tree18Одобрявам

Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #61

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Записах се за монтаж при ЖАР КЛИМА, дано да съм направил добър избор

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    16
    #62

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    ....по нагоре четох в темата че българина искал монтаж на климатика за 2лв......не е така... лошото е че има случай в които си плащаш като поп и накрая резултата от "майсторлъка" на някой "майстор" е оле мале.......няма да визирам фирми но е факт че лятото ми монтираха два инвертора Panasonic на новия ми магазин за по 220лв /монтажа е стандартен 3 мтеров/ изрично ги помолих да вакуумират климатиците.... не ги вакуумираха а прогониха въздуха от системата с фреона било по-добър вариант - викам си аз от такива неща не разбирам пък и не ми е работа да разбирам !!! резултат - миналата седмица два замръзнали климатика...при неимоверното ми желание да отвърта два шамара на "майстора" дето ги монтира ми казаха че им бил сезонен работник и не работи при тях.....та сега нека да помислиме от тези дето монтират клими само лятно време кого да избреме?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #63

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Вчера ми монтираха климатика от ЖАР КЛИМА.

    Ето и моите впечатления от монтажа, оценени с плюсове и минуси:

    - Монтажа беше уговорен за 9 часа, в 8.50 ми се обадиха, че малко ще се забавят и ще дойдат до половин час. И наистина, в 9.15 бяха в къщи + ;
    - Живея на първия етаж и не исках външното тяло да е под прозореца, а по-високо, на същата външна стена, на която отвътре желаех да е вътрешното тяло - нямаше никакви проблеми + ;
    - Обясних, че на външната стена ще правя допълнителна изолация 5см - сложиха ми малко по-големи стойки + ;
    - Самите стойки ги закрепиха към стената с по един болт и въпреки, че монтажника ги изпита на якост като се набра на тях, това много не ме очарова - ;
    - Отрязаха тръбите със специална резачка + ;
    - Изолираха тръбите по отделно + ;
    - Вакуумираха системата с вакуум помпа и мереха налягането със комплект манометри + ;
    - Прокараха ми захранващия кабел така, че да не виси, а да е максимално близко до контакта + ;
    - По мое желание ми поставиха тампони под външното тяло, но малко ми се видя скъпо - 25 лв. - ;

    Монтажниците бяха достатъчно любезни и отзивчиви и според мен си свършиха работата така, както трябва да бъде. Доволен съм от монтажа, със съвсем леки забележки, дано и експлоатацията на климатика да е безпроблемна!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #64

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov
    ...
    - Самите стойки ги закрепиха към стената с по един болт и въпреки, че монтажника ги изпита на якост като се набра на тях, това много не ме очарова - ;
    ...
    В практиката, стойката под компресора се прикрепя с 2 болта, а друга - с един. Само така тя може да се нагласи да пасне под "крачето" на климатика, освен при идеално равна стена и много точни измервания и пробивания...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #65

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Няма по-добра реклама от доволен клиент.
    Дано повече фирми започнат да работят така.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #66

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Е щом си доволен здраве да е.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #67

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    човоче не зная коя фирма да избереш но ще ти кажа В НИКАКЪВ СЛУЧЙ НЕ избирай фирма "климатик стандарт" , аз направих тази грешка и сега съжелявам много. първо изкопаха дупка с размери 30 на 50см в стената, изкъртиха гипскартона а също и металната рамка на която се поставя той, ОК преживях го, викнах ги пак свалиха вътрешното тяло, извиках си майстор оправи ми дупката и после тея "техниците" пак идват да слагат тялото, закрепиха стойката без да ползват дюбели... закачиха тялото и понеже нещо не успяха да го закопчаят добре и единия почна да го блъска в стената за да се закопчаело и така блъскане 30 мин. ..... другия през това време отива на терасата и запова да връзва дренажната тръба с парче от найлонова торбичка за парапета за да капе на балкона..... и скочиха и казаха "ми готови сме" и си тръгнаха, аз се обадих на управителя за да дойде да види какво са сътворили работниците му и тои дойде погледна цялото това мазало и каза "Къде е проблема?" след един куп разправии тои пак прати едни момчета уж да довършат работата, а на мен лично заяви че ми е сърдит понеже съм се оплаквал и повече нямола да си говори с мен....
    днес дойдоха уж да оправят поразиите и единия монтажник каза че не могат да закачат вътрешното тяло както трябва защото щипките му били отчупени... еми и мен да блъскат 30 мин в стената и аз ще се счупя. А шефа с цялата си наглост заяви че аз нарочно съм ги счупил за да има за какво да се заяждам с него и каза че няма да поправя нищо и ми затвори телефона. да не говорим че въобще от самото начало отказва да дойде на място и да види какво правят работниците му, и бяга от отговорност...


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #68

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Приятел нещо бъзикаш ли се ?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #69

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    ами за съжаление не се бъзикам, това е самата истина, ако искаш все пак да се убедиш в думите ми, обади им се в тази прекрасна фирма и си поръчай климатик от тях.... но повярвай ми няма да ти хареса.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #70

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от mmtrance
    закрепиха стойката без да ползват дюбели...
    Е как без дюбели... с лепило ли ?

    закачиха тялото и понеже нещо не успяха да го закопчаят добре и единия почна да го блъска в стената за да се закопчаело и така блъскане 30 мин.
    30 минути са ти блъскали тялото в стената???? ТУка нещо !!??

    тои дойде погледна цялото това мазало и каза "Къде е проблема?" след един куп разправии тои пак прати едни момчета
    да не говорим че въобще от самото начало отказва да дойде на място и да види какво правят работниците му, и бяга от отговорност
    Един път казваш , че е идвал, един път не. Сега последно шефа им идвал ли е, или не.

    единия монтажник каза че не могат да закачат вътрешното тяло както трябва
    Е как е било закачено вътрешното тяло ?

    Размерите на дупката...... по принцип колкото по-голяма дупка , толкова повече усилия, а те ако са искали да претупат работата, не виждам защо ще е правят толкова голяма дупка.


  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #71

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    muchoto: Вътрешните тела често при някои модели климатици трудно закопчават към стена, особенно от гипсокартон, защото когато ги натиснеш да закопчеят гипсокартона пружинира на зад и не може да закопчее.

    Причината трудно да закопчава е в малкото оставено място отзад на вътрешното тяло за пакета при дизайна му. Имам пресен спомен за един хотел в гр. Царево на който поставяхме климатици Haier, на гипсокартон, няколко щипки отдолу се счупиха, после има друг начин за прибиране отдолу към стената но е свързан с малко разглобяване, кошмар.

    Към гипсокартон неща се закрепват с дюбели тип охлюв или пеперуда, а някой като нямат и директно с винт в гипсокартона, виждал съм го, естествено така не става здраво.

    В гипсокартон винаги е трудно да се пробива, не знаеш отзад стената каква е, може също да попаднеш на ъглова или свързваща лайсна между платната гипсокартон, по-неопитните монтажници наистина повече разкъртват и на мен ми се е случвало да се получава голям отвор на гипсокартона, неприятно е но какво да се прави.

    Всяко едно нещо написано от mmtrance за този случай на мен ми звучи правдоподобно защото това работя и съм се сблъсквал с него.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #72

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Слагат се по-дълги дюбели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #73

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Най-лесно се монтират Haier-ите.Как така чупите щипките?????? Какви техници сте тогава?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #74

    Re:Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

    За защипване и отщипване най-добре са измислени тези щипки като на fujitsu-general.Защото има някой щипки дето лесно се защипват ама после ти се е*ава мамата докато ги отщипеш.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #75

    Re:Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

    здравейте може ли да ми даде някаква информация за фирма Джи и Ей ООД -води се вносител на тошиба,дали не са шарлатани като голяма част от фирмите,защотото ако се реша да дам толкова пари за климатик искам най-доброто обслужване а не проблеми,все пак климатика струва над 2000лв а монтажа му е 240лв

    п.п всякаква информация ще ми е от полза благодаря ви предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе