Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #31

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    През есента от Пловдивската фирма НТТ-3 ми монтираха два к-ка без никакво вакумиране,даже и тампони не сложиха понеже били втора употреба-така ми заявиха?!а всъшност не са евтини изобщо за втора ръка-10 годишно SANYO 12ка за 630лв и ДАИКИН 10 за 700лв +360лв за двата монтажа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #32

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Вземете едно NEO и вижте вътрешното тяло празноли е или заредено.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #33

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Вижте?!?

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Вземете едно NEO и вижте вътрешното тяло празноли е или заредено.
    Естественно че е празно може да е вакумирано но не е заредено с фреон.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #35

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    А ако един климатик е само продухан с фреон,но не и вакуумиран,зимата би ли му се влошила работата?Ще има ли някакви симптоми ако не е добре и ако има останало някакво количество въздух?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #36

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    А ако един климатик е само продухан с фреон,но не и вакуумиран,зимата би ли му се влошила работата?Ще има ли някакви симптоми ако не е добре и ако има останало някакво количество въздух?
    Ако не работи добре това няма да се дължи на това че е продухан,бъди сигорен в това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #37

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    а ако му замръзне 4 пътния вентил на какво би се дължало ? или явно фабрично му е имало нещо ? Миро недей дрънка глупости че се излагаш вече ... доста голям процент от дефектиралите зимата клими е поради монтаж без увакумяване - запушва се я капилярка ,я вентил замръзва,поради останала влага в системата( тука е момента да се упомене че климатика се вакумира главно за да няма влага а не въздух в системата ,това ми се струва че и на голяма част от монтажниците не им е много ясно) .Сега искам някой да пита как така влагата напуска тръбния път при вакумиране ако е кондензирала вътре примерно

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #38

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Някои ще ме светне ли как се прика4ват снимки за да ви дам малко ка4ествена информация .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #39

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    http://img.data.bg/catalog.php?sid=rv62k3bo39rlitxclan
    Ето тука

    Чакам информацията

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #40

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Според мен ако в системата е влезнала влага само с вакуумиране едва ли ще бъде изведена. Отделен е въпроса колко влага влиза в тръбите в ден като днешният когато влажността е само 30%. На скоро изгоря компресора на чисто новият ми скапан хладилник Самсунг и майстора ми сподели, че продухването с азот е задължително преди зареждане на новият компресор с фреон, предполагам, че това е свързано с влагата, но все пак някои от монтажниците и техниците във форума би могъл да обясни. Между другото нека се въздържаме от квалификации, форума е за това в коректен спор да се стигне до истината.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #41

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на к&

    Пиша това което съм правил
    Система с 1400кг фреон R22 при която през кондензатора минава морска вода а през изпарителя минава сладка вода .
    При едната система имах пробив в изпарителя а при другата пробив в масленият охладител които се охлажда със сладка вода .
    Вода в цялата система незнаино колко .Успях да дренирам около 100 литра .За водата която не може да се дренира се използва вакум помпа 45 куб. метра в 4ас . Ако няма влага в системата за 24 4аса се постига нужният вакум .
    Първа седмица -24 4аса нонстоп работа -смяна на маслото три пъти на ден .Става 4ерно и има много вода в него
    Следващите 3 седмици -смяна на маслото един път на ден . Три пъти на ден помпата се отка4а от системата и се оставя да работи половин 4ас засмукваики въздух от атмосферата за премахване на влагата от маслото на помпата .
    И така след един месец непрекъснато вакумиране успях да постигна нужният вакум за нормалната работа на машината .
    продухването с азот е по скоро за отпушване на тръбите и е желателно преди тази операция да се отвори системата на няколко места .
    Ако е изгорял компресора и се смени с нов не е зле да се сложи филтър дехидратор и преди компресора .

    Вижте снимките по долу.
    Информацията е на англииски но е много полезна и които наистина се интересува от процеса вакумиране и последствията ако се пропусне може да си я преведе .Това 4е някои си е купил клима с КОП 6 може много лесно да се промени и КОП да падне на 5 например .

    http://img.data.bg/i.php?id=1072302
    http://img.data.bg/i.php?id=1072306
    http://img.data.bg/i.php?id=1072309
    http://img.data.bg/i.php?id=1072311

    Азота го използвам за да вдигна налягането в празна система и да проверя за те4ове .Изкарването на фреона ми отнема около 2 дни и ако не проверя за те4ове и наи малкият те4 ще ми коства още минимум 2 дни работа . По принцип азота е сух и ако не ме лъже паметта би трябвало да поеме 4аст от влагата (не водата ) в системата но с продухване за 1 минута няма да има ефект .20-30 минути продухване е препоръ4ително .Ако няма азот -вакумиране до дупка .
    Ако някои си мисли 4е вакумира с компресор от хладилник е дале4е от истината - не е достатъ4но .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    копирай линка за форум и го постави в публикацията си.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #43

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Blu,как вакуумпомпата изпарява влагата се вижда в оченцето на манометричния блок.Като се вакуумира има въздух и в маркучите и в колектора на манометъра естествено.25 или 30% няма значение...вижда се как се отделят мехурчетата от стените и изчезват.Отделно колегите които редовно вакуумират познават звука на помпата си и само на слух знаят има ли влага или не.Аз на моя Мастеркуул съм му свикнал на звука и знам че като почне да мърка е стопил кондензиралата влага и е време да се пълни.....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #44

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Истината е, че задължително трябва да се вакуумира!!!!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #45

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    ниското налягане става причина водните капчици да изкипят при стайна температура - физичен закон - и биват засмукани от вакумпомпата под вид на пара
    spas.slavchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе