Страница 5 от 30 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #61

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Абсолютно подкрепям Cooler. Иначе се вакуумира докато манометъра се падне на около -1 и след това се продължава мин. още 10 мин. А че за това време помпата си променя звука съм съгласен също. т.е. и едното и другото е вярно. А за мидейката особено ако е с къс тръбен път и на R 22 особено, и въпреки това не го правим

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #62

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Добре бе. Я кажи професоре каква е методиката за пресмятане на времето на вакуумиране?
    Мнеееее, не съм професор, никакъв не съм. И не съм се изказал компетентно за времетраенето. Та затова питах. Ако аз твърдя нещо, логично е да го обоснова. Тук ти твърдиш нещо, значи го обоснови. Просто е.

    Относно методиката - доколкото ми е известно писана такава няма. Целта на вакуумирането не е да гоним въздух, както маса народ се заблуждава, защото и на голям обем той излиза за много кратко време, а да изпарим влагата. Има ли я, няма ли я и колко е, отделен въпрос.
    Та пак.......все едно ли е дали ще вакуумираш и за какво време, система с"Х" на брой тела и 20 м. тръби или система с "У" на брой тела и 200 м, тръби?


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #63

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Мнеееее, не съм професор, никакъв не съм. И не съм се изказал компетентно за времетраенето. Та затова питах. Ако аз твърдя нещо, логично е да го обоснова. Тук ти твърдиш нещо, значи го обоснови. Просто е.

    Относно методиката - доколкото ми е известно писана такава няма. Целта на вакуумирането не е да гоним въздух, както маса народ се заблуждава, защото и на голям обем той излиза за много кратко време, а да изпарим влагата. Има ли я, няма ли я и колко е, отделен въпрос.
    Та пак.......все едно ли е дали ще вакуумираш и за какво време, система с"Х" на брой тела и 20 м. тръби или система с "У" на брой тела и 200 м, тръби?

    Прав си. Влагата е проблема, а не въздуха. А за времето, просто ти казвам колко го дават. Хората са пресметнали, че при определен дебит и напор на пъмпата, може достатъчно да се разреди АЗОТА в системата. Пиша азота, защото здължително се продухва с азот. А и по звука на помпата пак се разбира кога е готова.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #64

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Прав си. Влагата е проблема, а не въздуха. А за времето, просто ти казвам колко го дават. Хората са пресметнали, че при определен дебит и напор на пъмпата, може достатъчно да се разреди АЗОТА в системата. Пиша азота, защото здължително се продухва с азот. А и по звука на помпата пак се разбира кога е готова.
    E OK, де. Само дето направихме много шум за нищо.
    А за даването...редно е да се спазва и има предвид това, което предписва производителя, но понякога идва байгън. Точно па за VRF вменяват и заварките да се правят под налягане /слабо/ на азот, за да се сведат до минимум отлаганията. Ако някой го прави, е голяма рядкост, макар че е логично и би било добре. Продухването, башка.
    Продължавам да съм на мнение, обаче, че трябва и съобразяване с обема на исталацията.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #65

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Ако ви дойдат ей такива монтажисти с планове да лепнат агрегата на майната си идвали има значение дали е обезвъздушен ,мойте съболезнования за собствениците на този сплит през зимата

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6717821

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #66

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka

    Много грозно и тъпо изпълнение от гледна точка на профилактика и обслужване. Иначе има и такива индивиди, които държът да си сложат външните тела по този начин. Такова изпълнение може да си позволи да направи само човек, който няма проблем с количеството на парите и когато иска нещо не мисли за това колко струва.

    Преди около 5 месеца, бях на ремонт на климатик и дойде при мен един съсед от кооперацията на клиента да ми се оплаче че има инверторен Samsung, който работел слабо. Интересуваше се от какво може да е и дали не може да го погледна. Той живееше на третия етаж краен апартамент, монтирал външното тяло на същата височина, отстрани на кооперацията, по средата, височина към 10 метра, само стена. По времето когато са му монтирали климатика до тях ремонтирали улични лампи, имало автовишка и го осенила гениалната идея да сложи външното тяло по този начин, платил на шофьора 30 лв. и готово. Обясних му каква голяма грешка е направил и че аз нищо не мога да установя при такъв монтаж.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #67

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    Ако ви дойдат ей такива монтажисти с планове да лепнат агрегата на майната си идвали има значение дали е обезвъздушен ,мойте съболезнования за собствениците на този сплит през зимата

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6717821
    Ами ако клиента така е искал?
    И мен много ме дразнят някви сложни монтажи, дето после се чудиш как да го свалиш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #68

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Точно па за VRF вменяват и заварките да се правят под налягане /слабо/ на азот, за да се сведат до минимум отлаганията. Ако някой го прави, е голяма рядкост, макар че е логично и би било добре. Продухването, башка.
    Това за заварките в азотна среда си е много серозно ... след такава заварка тръбата от вътре си остава почти лъскава и .... никакъв нагар и работещи ТРВ та и чисти филтри

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #69

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Вакуум!Азот-минимум 30 бара/няма значение машината/-5-6 часа,вакуум!Пущаш климатика.
    Колко монтажни фирми могат да си позволят този ЛУКС-монтаж на 1 бр. за 1 ден.
    Ай,по-сериозно!
    п.с.Ако така се монтира-300 лева са малко!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #70

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Dindo Ставаше въпрос в общи линии за VRF кадето монтажът може по етапно да се проточи със седмици иначе за единичните сплитове едва ли някой се втелява толкова

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #71

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Да,съгласен съм с теб.Ама това го кажи на шефа на Климаком или попитай -нека те ти кажат как се монтират техните сплитове....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #72

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Ами то си е за тях въпреки че цената им горе долу опрвдава тези дейности... Аз самия монтирам много електрици и до сега освен някоя друга платка съществени проблеми не съм имал въпреки че въобще не се втелявам

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #73

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Това за заварките в азотна среда си е много серозно ... след такава заварка тръбата от вътре си остава почти лъскава и .... никакъв нагар и работещи ТРВ та и чисти филтри
    Мдаааа, много е хубаво, ама.....някак повечето и да го знаят и да го искат, не винаги има възможност или желание. Едно на ръка, че по този начин нещата се усложняват малко и се проточват във времето и невинаги клиента е склонен да плати за това, та......малко са пат-ови нещата май.
    А съвсем отделно, че и бая народ и не знае и не иска да прави такива процедури.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #74

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика


    А съвсем отделно, че и бая народ и не знае и не иска да прави такива процедури.
    А бе знае но го счита за безсмислено ина че на теория е правилно но напрактика е савсем друго нещо,не се знае тези преди тебе дали с а осрали системамата ,при изработка на кондензаторите и испарителите и агрегатите ,а ти глупака за две три заварки да мъкнеш азот да губиш бреме просто е смешно,със азот или без азот разликата е дали ще работи 25 или 30 години,както казваше един колега.Просто работа та е на късмет тука има тука няма при големите системи ,вакумираме и зарейдаме с фреон до 2 бара и проверяваме системата с пропуско търсач и ако всичко е ок зареждаме. И на наи големия си враг не пожелавам да има микро пропуск някоя WRF система.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #75

    Re: задължително ли е обезвъздушаването на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    А съвсем отделно, че и бая народ и не знае и не иска да прави такива процедури.
    А бе знае но го счита за безсмислено ина че на теория е правилно но напрактика е савсем друго нещо,не се знае тези преди тебе дали с а осрали системамата ,при изработка на кондензаторите и испарителите и агрегатите ,а ти глупака за две три заварки да мъкнеш азот да губиш бреме просто е смешно,със азот или без азот разликата е дали ще работи 25 или 30 години,както казваше един колега.Просто работа та е на късмет тука има тука няма при големите системи ,вакумираме и зарейдаме с фреон до 2 бара и проверяваме системата с пропуско търсач и ако всичко е ок зареждаме. И на наи големия си враг не пожелавам да има микро пропуск някоя WRF система.
    ... и особенно ако газовите разпределители не са в окачен таван, а замазани в стената - честито на печелившите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 30 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе