Страница 3 от 60 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #31

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Тази черна лента замества металната решетка,понеже с лента е много по-евтино,така че е на пълно излишна.единсвеното и предназначение е да задържа предмети като листа и други по-едри предмети които могат да намалят въздушния поток.При дефрост според мене имат отрицателна роля
    Точно така. за съжаление трябва да се слага, поради изисквания за беопасност, директива на EU някаква си там...
    На семинара на Panasonioc, казахме на техническия менажер да я правят лесна за сваляне тая решетка ;-)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #32

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Бандажирането на тръбите няма нищо общо с прегряването на компресора.Компресора прегрява по други причини-малък за помещението,по-малко фреон,мръсни филтри- са най-честите причини
    Абсолютно съм съгласен, даже не намерих друго за което моде да дефектира компресора на климатик.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #33

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Здравейте! Понеделник ми предстои монтаж на 2 машини / на мен ще ми ги монтират/, малко се двуомя за мястото на монтажа на външното тяло. Какви са възможностите: първата - да се монтират външните тела на парапета на балкона, но малко ме притеснява,че шума от вибрациите ще е по-голям /парапета е масивен 15см отливка и няма проблем да държи външните тела/; втората- външните тела да се монтират на стената към стаята в която ще са вътрешните тела, тогава тръбния път ще е сравнително къс около 1м /това не е проблем з-то могат да се направят 1 -2 намотки на тръбата/и притесненията са ми пак от гледна точка на шума. Кой според вас е по-добрия вариант?
    СНИМКА http://img48.imageshack.us/my.php?image=p1230037gk6.jpg

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    mxkolev, Мисля, че вътре в терасата е най-добре от всякаква гледна точка освен ако не мислиш да я остъкляваш.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    ИМА и варянт със стоики захванати на горната плоча климатика е достаъчно високо и не е пречка на терасата. 2 машини това да не са самсунзите от промоцията?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #36

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Ако няма да ти пречи че ще капят на терасата при отопление защото конденза от охлаждането винаги може да се изведе с тръба извън терасата монтирай ги там но това с намотките отзад е по дорбе да не го правиш или ако ще го правиш то задължително е да се направи маслен трап.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #37

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    ИМА и варянт със стоики захванати на горната плоча климатика е достаъчно високо и не е пречка на терасата. 2 машини това да не са самсунзите от промоцията?
    Мисля, че това няма да е удачно, а и водосточната тръба ще пречи. Машините са САНЬО D28U и Фуджицу E25T.

    TIMBERLAKE щом намотката не е удачен вариант какво друго да се направи? Маслен трап... аз от сега се чудя как да лъжа монтажниците да пуснат в тази ситуация повече тръба, а камо ли да се правя на разбирач за маслен търап .....

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #38

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Предполагам момчетата ще преценят на място най удачния варянт за монтаж. Така на фото изглежда едно а в действителност е друго.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #39

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Предполагам момчетата ще преценят на място най удачния варянт за монтаж. Така на фото изглежда едно а в действителност е друго.
    И аз с това се успокоявам, че са опитни монтажници, поне на няколко човека които са имали монтажи всичко е било както трябва ...! До понеделник не остана много време .. Ще кажа как е било ..

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #40

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Монтирай ги на парапета, иначе терасата ти става неизползваема.
    Погледни и съседите къде са ги монтирали.навярно нямът вибраций и тем подобни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #41

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    mxkolev-ако климите са в теб,първо виж в описанията дали имат изискване за мин.дължина на тръбите.Или ги прочети още с доставката,докато не са почнали.
    Моето мнение за монтажа е горе между двата прозореца,вътре в терасата.Долната част на стойката ще е на 190-195 см от пода,така че терасата си остава използваема.Не рискувай на парапета с две машини,защото се появяват и хармонични съставки от разликите във въбрациите на двата компресора и вентилатора.Понеже са с по-малка честота от основните вибрации,ще се долавят по-ясно като нискочестотно бучене.Удари с юмрук по горната част на парапета , посока отвътре навън.Ако чуеш ясно БУУУМ , не се хващай с такъв монтаж на парапета.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #42

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    mxkolev-ако климите са в теб,първо виж в описанията дали имат изискване за мин.дължина на тръбите.Или ги прочети още с доставката,докато не са почнали.
    Само дето не съм съвсем наясно с японския ...

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Имат изискване за максимална дължина, не и за минимална.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #44

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    mxkolev, съседите се вижда на снимката че им са монтирани на парапета, теб какво те смущава? Външните тела не бих ги сложил на терасата до прозореца да ми се пречкат. Едва ли имат изискване за минимален тръбен път. И с един метър да е - няма какво да му стане на климатика, но имай предвид че ако е под три метра при някой модели се получават неприятни шумове от фреона. http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37946.0.html

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #45

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Терасата е голяма а и имам още 2 освен тази . Днес като помислих прецених, че на далечната стая на снимката тялото ще е отвън на парапета т.к. в стаята ще има бебе в най-скоро време, а и Фуджицу мисля, мисля че изискваха 3 м тръбен път. За хола /стрелките в червено/, тялото ще е в терасата, няма да пречи кой знае колко долната мъ част ще е на около 185-190см. Нека само да видим дали монтажниците ще реализират както трябва идеята ми ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 60 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе