Страница 5 от 60 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 899

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #61

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Ако търсим кабели в стоманобетон не знам как става. Те тия уреди може би са за гипсокартон.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #62

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Абе не мога да разбера защо понякога се правите на големите разбирачи,а друг път задавате такива умни въпроси,че освен да се смея,друго не остава.Ако си направите труда да потърсите малко инфо за съвременните металотърсачи на Бош,ще видите,че може да търси и РАЗЛИЧАВА цветни от черни метали.За справка-арматурата в бетона е чер,а кабелите са цветен метал.Всеки циганин го знае,а вие-не.
    Освен това най-интересното-има функция да търси кабел ПОД НАПРЕЖЕНИЕ.Различава магнитното поле,което се образува около кабела.Не го бъркат изобщо арматурите.И ги открива до 8-10 см ДЪЛБОЧИНА.Аз лично не съм виждал толкова дълбоко закопани кабели,ама вие може да сте.
    Просто цъкате лампите наоколо,ако има наблизо контакт-включвате нещо в него и готово-кабела е под напрежение.Уреда се регулира по чувствителност и може с точност до 1-2 мм да открие кабел.

    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...object_id=9994
    Ето един линк да се образовате малко,майстори.

  4. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #63

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Здравейте! Все пак реших да извикам фирмата! За моя изненада се оказаха много коректни! Дойдоха веднага щом се получи удобно и за двете страни време и без да ме изнудват за пари! Даже дойдоха момчетата, които ми монтираха климатика! За мое съжаление бях на работа и трябваше съпругата ми да ги посрещне, но момчетата свалили вътрешното тяло и проверили дали има проблем и казали,че няма кабел да се вижда в канал, който са прокопали. Склонен съм да им вярвам, тъй като при монтажа си бях вкъщи и не се получи отпадане на предпазителя при къртенето, а това би се случило, ако бяха прекъснали фазата. За съжаление това означава, че електротехниците, които са вързвали ел. инсталацията ми не са си свършили работата и сега ме яд, че не проверих по-рано всичко, а чак сега, когато вече всичко е замазано и ако реша да търся проблема означава къртене. Иначе момчетата ме посъветваха да говоря с тези "техници", които ми изграждаха инсталацията, ако се сетят какво са объркали, но много ме съмнява, че ще си признаят, че са сгрешили. Но иначе бяха готови, ако кажа пак да дойдат и да свалят климатика.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #64

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Абе не мога да разбера защо понякога се правите на големите разбирачи,а друг път задавате такива умни въпроси,че освен да се смея,друго не остава.Ако си направите труда да потърсите малко инфо за съвременните металотърсачи на Бош,ще видите,че може да търси и РАЗЛИЧАВА цветни от черни метали.За справка-арматурата в бетона е чер,а кабелите са цветен метал.Всеки циганин го знае,а вие-не.
    Освен това най-интересното-има функция да търси кабел ПОД НАПРЕЖЕНИЕ.Различава магнитното поле,което се образува около кабела.Не го бъркат изобщо арматурите.И ги открива до 8-10 см ДЪЛБОЧИНА.Аз лично не съм виждал толкова дълбоко закопани кабели,ама вие може да сте.
    Просто цъкате лампите наоколо,ако има наблизо контакт-включвате нещо в него и готово-кабела е под напрежение.Уреда се регулира по чувствителност и може с точност до 1-2 мм да открие кабел.

    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...object_id=9994
    Ето един линк да се образовате малко,майстори.
    Какво да се образовам като съм забравил да чета?
    PDO Multi -стомана 80 мм Мед 60 мм
    PDO 6 стомана 60мм Мед 50мм
    Сега почти на всякаде кабелите ги вкарват във кухината на тухлите и самата кухина е 5мм като пребавим и мазилката и шпакловката и ако има гипсо картон с метална констукция щеги хванеш кабелите незнам си кога ?
    Това с кабелите си е голям риск и като те раздруса яко,друга песен ще запееш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #65

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Няма такъв вариант като твоя да се полагат кабелите в кухините,а отгоре да има гипскартон на конструкция. В кухина се полагат ако има тънка мазилка БЕЗ гипскартон.Аз и фирмата ми работя 90% по големи обекти от години и никъде досега не съм виждал подобна измислица-кабели в тухлите,мазилка ,шпакловка че и гипскартон отгоре на метална конструкция !!!. А как да те друса,като всички съвременни машини са не знам какъв си клас,тоест с пластмасов корпус и ръкохватки за изолация. Имаше едни Хилти преди 10-15 г с метален корпус,ама ги няма вече.

  7. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #66

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Ванко,адаш, у нас е точно такъв случая-кабелите са в тухлите, а над тях мазилка и после шпакловка, защото мазилката беше груба.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Да,ама няма и гипскартон,че и на конструкция даже. Не виждам в твоя случаи да има проблем да се ползва уредчето.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #68

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Ванко, за уредчето добре, може и да работи не споря, ама защо казваш че няма гипсокартн на метална конструкция. Че на какво мислиш се завиват тия плоскости? Това което аз съм виждал е че само при къщите е дървена конструкция (греди) и после отгоре навиват гипсокартона. При останалите случаи е П-образни профили от ламарина и към тях - гипса. Не виждам нищо нередно във всичко това. Хората от деситилетия така си строят тука и е удобна работа. Стената и показвам триончето и правя дупката за 1мин Рядко пробивам и къртя бетон, най-много тухлите отвън, но те са за декорация, стените са дървена конструкция и отвътре гипса. В кухината между тухлата и гипса е пълно със вата за изолация.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #69

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    На метална конструкция се слага ,ако не е равна стената,а при гореописания от Мири случай с измазаната стена се лепи "на кюфте",тоест с гипсови топки през 30-40 см.По-евтино е с пъти и доста по-бързо.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #70

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Така ли се строи в България лелее, ужас Не го знаех това

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Мен ако питаш е доста по-здраво като изпълнение от това да виси на ламаринки през 60 см.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #72

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Не знам колко са ви големи листите, но тук малките са 4'х8', ако му слагаме "кюфтета" туй нещо ще падне и ще стане мазало, кюфтета с жипрок Това му е името на гипсокартона Той си тежи все пак, пък за таван да не говорим. Пък какво остава дали е според нормите и че една такава работа няма да е одобрена, пък и ще мине за голям "майсторлък" А за ламаринкитеи на мен ми се струваше лабава работа като го видях за първи път, но така се прави и си държи нямаш грижи.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #73

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    На метална конструкция се слага ,ако не е равна стената,а при гореописания от Мири случай с измазаната стена се лепи "на кюфте",тоест с гипсови топки през 30-40 см.По-евтино е с пъти и доста по-бързо.
    Ползваме такива метал дитектори, но призумцията ми беше че не винаги са ефективни.
    Кабелите ги откриват на 5-6 см. дълбочина и все пак зависи от сечението на кабела.
    Понеже по принцип говорим за битови климатици,акт за ползване се издава при нови згради по така наречения БДС на мазилка и замазка.
    И от там вече клиента акоиска си прави вътрешна исолация ,с конструкция,вата и гипсо картон.
    С кюфтаци се прави при калпавото строителство,когато се икономисва от мазилка и шпаковка и направо гипсо картона се лепи на стената за тухлата,наистина става здраво и гладко но няма изолация между стената и гипсо картона.
    Та да си дойдем на думата кабела е вкаран в тухлата,растоянието между кабела в тухлата и кюфтето и гипсо картона надхвърля тези 5-6 см. при който е ефективен детектора.
    Кабел може да се прекъсне или само да се оголи или да се прекъсне и прекъснатите жички да се допрът и пак да има верига, вариянти много.
    Само когато се одарят фазата и нулата едновремено от свредлото или бор-короната дава на късо и пада бушона.
    Има много случай на одарени от ток най елементарните са да се оголи или прекъсне само фазата,найстина перфораторите са с пласмасов корпус,но има случай когато се почиства дупката с ръка или със секача или нещо друго да се докосне кабела и да те прасне тока.Вариянти много, един екип монтира по 2-3 климатика дневно от години и никой не е зстрахован от това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #74

    Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Много разводнихме темата с тия приказки. Грешки всеки прави. Случва се да стане беля и с кабел. Важното е да няма пострадали ипосле всичко да се оправи. Хайде да спрем с тия детектори, все едно сме иманяри

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #75

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Реших да попитам тук, вместо да отварям нова тема.
    Преди година купих 2 машини, мисля че ги монтираха добре, или поне направиха монтажа както аз желаех. Но съседа реши да прави лек ремонт на терасата, след поставянето на изолацията му се получи ето това:

    - едната страна на външното тяло е "запушена" от изолацията му. Нямаше ме у дома когато правят това и видях само резултата. Климатика си работи без проблеми, консумацията не се е вдигнала /съдя го от сметките си за ток, а сега съм и с още една клима/. Въпроса ми е следния: това положение на външния агрегат, със запушена една страна добро ли или не, има ли смисъл като дойдат за профилактика след няколко дни да помоля монтажниците да преместят малко агрегата или да оставя това на тях да преценят. Според мен работата на климата не се е променила и това не го затормозява излишно /или поне не съм забелязал това/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 60 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 20:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-07, 00:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе