Страница 47 от 60 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 899

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #691

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Абсолютно съм сигурен че не са спазени отсоянията при такъв тип подредба.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #692

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не знам колко правилно или не са сложени .Снимката е от Брюксел -сървърно помещение и не знам кой ги е монтирал (намерих я на facebook). Но ставаше въпрос за изолацията -просто ми стана интересно защо никой не бандажира тук готовата изолация на тръбите. Както и да е, ще се провери с годините. Ето и снимка на тръбите, които ползвам (и ще ползвам). Този път няма да лепя нищо и ще видя дали става на прах след време .

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #693

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Защото трудно се работи с пружините и тръбогибите. Особено при по-големите размери. Освен това тръбите от този тип, които съм виждал в България са били тънкостенни. И с тези тръби пак трябва да се направи сноп. Все пак имаш конденз, кабели...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #694

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ясно разбрах. Колкото до огъването и аз го разбрах по трудния начин Особено при по-големите размери. И се оборудвах с нещо подобно ,само че на INOAC :
    https://youtu.be/Bph73so5oKo

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #695

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Въпроса е дали при много остри завои не блокира в тръбата. Тогава е проблем.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #696

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Но ставаше въпрос за изолацията -просто ми стана интересно защо никой не бандажира тук готовата изолация на тръбите. Както и да е, ще се провери с годините. Ето и снимка на тръбите, които ползвам (и ще ползвам). Този път няма да лепя нищо и ще видя дали става на прах след време .

    Еми защото тази тръбна изолация няма нужда от облепяне. Външната обвивка издържа на слънце. Японците използват същата. Аз търсих такава, но в България няма. В дома имам едно парче такава и се вижда, че е по-добра от черната, не се смачква лесно, не поема вода и издържа на слънце.
    На моя климатик тръбите до външното тяло са с изолация без бандажна лента. Имам късмет, че винаги са на сянка и изолацията издържа.
    На слънчевия ми колектор обаче, където тръбите се нагряват до над 60° използвам сива тръбна изолация и отгоре сива бандажна лента, която уж се води UV устойчива, но издържа само 1 сезон на яркото слънце, прегаря и се нацепва цялата.
    Не ми се лепи алуминиево фолио отгоре, защото става цигания, а и да залепя градушката ще го надупчи цялото.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #697

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Джак не си търсил достатачно,Ромщайл я предлагат в БГ,имам няколко монтажа с такава и не си заслужава,даже утре ще ти я снимам да видиш колко е по-качествена от тази.А Японците и да ползват подобна винаги бандажират даже и в каналите,ако си виждал климатик дошъл от Япония тези тръби винаги са бандажирани с една леко кафява лента.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #698

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Снимай ако не ти е проблем, да я видим.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #699

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Въпроса е дали при много остри завои не блокира в тръбата. Тогава е проблем.
    В моя случай с 1/2" имам 2 пъти по 90 градуса -нямаше никакъв проблем -както лесно влезе, така и излезе. Мисля, че и така ги дават -5 метра и до 90 градуса огъване .За по-сериозни инсталации предполагам си има съответните инструменти, но за малките домашни сплитове си е идеално. Аз взех само за 1/2" ,защото беше по-евтино и за 1/4 и 3/8 няма проблем ако се внимава (мисля ).

    П.П. Ако говорите за тези на Romstal:
    http://www.romstal.bg/тръба-медна-из...-35-p5437.html

    Не съм убеден, че са по-добри по никакъв начин-изолацията е по-тънка, максималната температура по-ниска, никъде не дават плътност на м3 и никакви стандарти.Освен това са прекалено евтини, за да са качествени-разликата между не изолирана и изолиране е стотинки.
    За сравнение намерих тези от ICOOL ( но има и много други марки):
    http://www.icoolglobal.com/products_show.aspx?pid=990

    П.П.2 На iCool са "слепени" заедно (могат да се разделят, но прокарването е по-лесно) . На Aircotube са отделно:

    Ползвал съм и двата вида-цената е еднаква и характеристиките също.
    Ще взема да оставя едно парче на покрива на бараката и ще пиша след 3 години отново

    П.П.3 Потърсих и на немски-не видях никъде " лепенки" - наистина не знам, но ми се струва, че си е загуба на време ако се ползват добри материали:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 22-06-18 в 04:23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #700

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ето тръбата,това което съм отлепил е UV защитата която е някакъв полиетилен.Във всеки инсталейшън за монтаж е дадено че трябва да се бандажира пакета,вие си решавайте как да действате ,успех.

    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #701

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Според мен говорите за различни изолации:
    https://forum.setcombg.com/attachmen...1_1_ac1059.jpg
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...281192686a.jpg
    Вижда се от двете снимки, че материала изглежда подобен, но не е. Явно и тук има ментета.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #702

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Окей-разбирам съображенията за бандажиране и нека бъде така.

    Хубаво би било да виждаме и повече ПВЦ канали по монтажите.

    Все пак аз виждам преимущества в готово изолираните тръби:

    1.Няма как да "забравят" да ги изолират (и само да ги бандажират)
    2. Няма как да "забравят" да изолират тръбите по отделно.

    Колкото до японците-ето едно доста "старо" видео-инструктаж на Panasonic. Накрая-около 3,50 мин. казват- " For better appearance of the connecting pipes , it should be wrap with tape or any other accessories ".
    Така че въпросът е по-скоро естетически отколкото функционален.



    Сигурен съм,че ако се ползва добра изолация и се направи добър бандаж-резултатът ще е много добър.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #703

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Пвц канали се слагат ако клиента е склонен да плати,но в повечето случаи чуят ли за доплащане се отказва на момента.Цената на монтажа не е актуализирана от много години.Преди 11 год. пак си беше 160лв. ,но в повечето които монтирах/дървета/ си имаше монтажен кит.Цените на материалите от тогава са се увеличили х3 ,а цената на монтажа пак си е 160лв.Всеки търси колкото се може по-евтино да мине.Е няма как да стане.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #704

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Напълно съм съгласен. Тук не ти дават избор-така ли го искаш или иначе- казва се така трябва да се направи и струва толкова.
    В крайна сметка не може всичко да е концерт пожелание-има си норми и правила .
    Това ми напомня преди 15 години ми се наложи да вадя мъдрец в БГ и ме питаха с шев ли го искам или без?
    Аз отговарям как -трябва да се направи? -отговарят ми-С шев, но струва 5 лева повече. Казах му не ме интересува колко струва, а как трябва да се направи по най-добрия начин.
    Та така-по малко избор и цените са си такива ,каквито са-няма какво да се мръщят клиентите и всеки да се чуди от какво да спести.
    Икономията е майка на мизерията

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #705

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?



    Ето как се прави...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 60 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 20:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-07, 00:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе