Страница 4 от 78 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #46

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    VeleV.Klima като ти гледам цените на материалите ми става ясно какви са примерно каналите и кондензната тръба ще изгният на първата година тръбите ти са толкова тънки че нз как им правиш конуси.Материалите които ползвам аз с отстъпките пак са почти на двойна цена.Според мен замисъла на всички които работите с такива материали е да не останете без работа ама хората рано или късно ще ви разберат.
    А иначе чесно казано от монтажа не е кой знае каква печалбата поне при мен печалбата е от продаването на климатиците.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #47

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    ДРУГАРЮ Велев при обявения монтаж от 130 лева си задавам няколко въпроса
    1.Имаш ли работници?
    2.Плащаш ли данъци?
    3.Като ти изпусне климатик за чия сметка го пълниш?
    4.Ако плащаш заплати,данъци и потдържаш гаранционните климатици както си му е реда ПО КАКЪВ НАЧИН ИЗДЪРЖАШ СЕМЕЙСТВОТО СИ???
    Да не говорим какви са разходите по счетоводство,автомобили,инструмент и т.н.
    Много извинявай но с тези 130 лева звучиш страшно несериозно и не вдъхваш никакво доверие, за клиента е супер но как живееш ти ? не мога да си обясня!!!


    Или .........монтираш над 250 климатика месечно?!?!?!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #48

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    аз тук ще драсна като потребител, видял и хубавото и лошото.
    По принцип аз разсъждавам така: не е важно толкова много колко точно пари струва монтажа - от 150 до 250 лв. примерно.
    Въпросът е как е извършен и с какви материали.

    Пример1:
    Идват да ми слагат Фуджицу.
    Работят чисто, никакви следи, добър монтаж, тръбите са обвити в черна изолация, странно ми стана малко, че не са бандажирани, а са хванати с опашки, но пък изолацията им е една черничка, изглежда добре.
    добро захващане, зимния и летния конденз се изливат долу в дъното на климатика и оттам по тръбичка, която в началото е от прозрачните, а после е бяла ПВЦ отиват в улука, винаги отводната тръба е с 90 градуса наклон от дъното на климатика, за по-добро оттичане.

    Пример2:
    Идват да слагат осаката.( за какво ли я взех)
    при пробиването от бели стените стават розови, живея в къща.
    после закачат външното, никакъв наклон на тръбите от вътрешното към външното, проблем от това лятото с конденза, леко олива, а отвън никакво отвеждане към улук
    Дори онзи ден ми заявиха, че аз трябва да си купя ПВЦ тръбата???!?!?!?!?
    И че те в профилактиката не мият топлообменика на вътрешното?!?!?!?!

    Но има и едно но, в пример 1, където монтажът много ми хареса, защото и хората след това си замазаха около дупката, шпакловаха изобщо супер - монтажът си е нормиран като цифра.
    В пример 2, той си бил вкл. в цената, на която машината се продава навсякъде.
    Или както се казва, за такава машина и такива пари - толкова.

    Ако нещо съм объркал, моля да ме извините, все пак съм потребител, а не монтиращ.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #49

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Ами прави сте трудно е с тия цени плащам си и патенти и осигуровки на мен и още 3 човека. Мога да кажа че матерялите са си хубави но иначе при цена от 120лв обявена от технокима няма кво да се прави. Тук не е София.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Ами те явно си избиват ниската цена на монтажа през надценката на климатика.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #51

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    В Пловдив също това лято така вървяха монтажите от 100 до 150 лв. за нормален монтаж говорим до 3 м. тръби.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #52

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Обективно и точно.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ами прави сте трудно е с тия цени плащам си и патенти и осигуровки на мен и още 3 човека. Мога да кажа че матерялите са си хубави но иначе при цена от 120лв обявена от технокима няма кво да се прави. Тук не е София.
    Наздраве. Обективно и точно.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #53

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    100 лв ? да дойда да живея в Пловдив

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    А при тези, дето монтират за 100 лв, случайно цената на климатика да е по-висока с 50 лв от останалите фирми?
    Аз знам и за "безплатен монтаж" - практикува се в Хасково, на всякакви климатици. Цената на климатика обаче е с около 150 лв по-висока от тази на местата с отделно упомената цена за монтаж. Без пари никой не работи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #55

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Значи стигаме до извода,че срендно цената за монтаж трябва да е около 130,150лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #56

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    според мен, само като потребител, който иска качествен, отличен монтаж - между 180 и 220 лв.
    това според мен е нивото в БГ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #57

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Няма такова нещо-все пак е пазарна икономика.Както съм го казал по-нагоре:клиентите сами ме търсят за монтажите ми от 200 лв без ДДСто.Ако се работи на 130,както Велев,си на ръба-без нищо зад гърба си кат печалба.Работил съм в неговия град Плевен в Жега години и мога да кажа,че ако фирмата майка Русегаз не дотираше офиса в Плевен,да са фалирали не знам колко пъти

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #58

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    А как ви се струва 12 LGC за 1479 лв с монтажа.Защото моят излезе толкова. Монтираха ми го от ТЕХНОКЛИМА, като самия монтаж беше 120 лв. Става въпрос за Пловдив в края на октомври

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #59

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    lavsho, задаваш едни странни въпроси... Да упростя нещата, като избегна материали и консумативи. Написано е: труд - 80 лв. Ако приема, че един климатик се монтира "нормално" за два часа(ако греша, ме поправете), от двама човека, то заработката им за един час, на човек е 20 лв. Повече е, от написаното от КрИс за "програмисти" ! Не вярвам, обаче, че един монтажник на климатици, заслужава повече, от този дето е учил и може да прави неща, за които се иска учене с години. Добър монтажник, може да стане всеки (според мен),дори и с основно образование, примерно за шест месеца, но не и софтуерист. Материалите-допълнително...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #60

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    За монтажник също се учи... нищо, че има много неучени да монтират, но те и няма да се научат. А има и такива, които не са го учили, но го правят много професионално. Въпрос до човек и съвест.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 78 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе