Страница 5 от 78 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #61

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Е, това казвам и аз. За шест месеца, ако не е разбрал какво е дрелка,прахосмукачка,вакуумпомпа,манометър и т.н. и иска по 20 лв. на час.... Определено зависи от човека. Както и във всяка друга работа.. Това писах и в поста си, по горе. Видя ми се много 300 лв. за монтаж на климатик, но те, не са ме викали! Аз отидох при тях. Можеше да отида в друга фирма и да ми излезе по-евтино, ама ако стане нещо? Ще чакам "другата" фирма, да се разбере с първата, а после аз да се разбера с втората? Знам, че и за профилактика ще плащам. Ще плащам! За което, се надявам, че ако нещо ми се скапе, ще бъде оправено "веднага". Така както правя аз. Ако, човека ми е "абонат", вадя ново, сменям, а неговото когато го оправя. Всички други, чакат, докато оправя тяхното(и не ми пука кога ще го поправя, ако не им харесва, взимат си го и да го поправят където искат ).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #62

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Монтажът добре, ама поддръжката особено при инверторните или при ВРФ системите-да не говорим за хладилните инсталации, за там не се иска учене и практика така ли? Ми повярвай ми доста неща се иска да знаеш и все по- малко остават хора,които разбират от тая техника. В България никак не е лесна,както всички си мислят - 80% от монтажниците, инверторните климатици не могат да ги оправят при по-сериозна повреда, казват ами не става ще трябва нов.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #63

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Очо,защо смяташ,че монтажника взема по 20 лв на час чисто? Аре да те светна-за два часа зор се прави свестен монтаж,щото в това време влиза идването до мястото,мъкнене на багажлъка,самия монтаж,чистене,инструктаж,бумащините и обратно надолу с багажлъка.При твоята версия трябва да се правят по 4 монтажа на ден-е,няма такива бързаци на тоя свят,освен ако не са на един адрес и 4-те.И в тези 20 лв/час влизат всички разходи,които твоя програмист,като си получи 1600 лв(около 9,50/час),не го засягат,ама мен като работодател ме-данъци,осигуровки,застраховки,патенти,лизинги,духинги и квот са сетиш още.Нещата въобще не са толкова елементарни,Очо.

    Забравих за гаранционното поддържане и разтакаването за щяло и нещяло от клиентите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #64

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    vanko правил съм и по 6 монтажа на ден когато е имало много поръчки неговора за претупана работа а всичко както трябва да е с един помагач но сутрин от 7 до късно със лампите ама като сме малък град и няма хора за тая работа и сме 2 монтажни групи във фирмата няма как.За съжаление другата монтажна група повече от 3 неможеше на ден все пак нямат достатъчно опит пък и аз си ги натискам да правят качествени монтажи и си е вярно че никой няма да работи по добре за теб от самия теб.Значи аз си работя на 180лв. монтаж до 18-ки до 4л.м. тръбен път независимо колко канали и кабели и маркуч и т.н. ще влезнат за тях вече колони касети канални и т.н. са други цените и чесно казано от монтажа никога неможеш да сметнеш точната печалба но не е толкова голяма както си мислят всички печалбата е от продажбата на климатиците неразбрахте ли?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #65

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Точно така. Съгласен съм. Затова плащам(макар и повече) на фирма, която се занимава с това! А, не плащам на поредната фирма(монтажник на климатици). Но, това съм аз. Не съм съгласен, обаче да платя толкова, на фирма която, ако стане нещо после, ще ме прехвърли на друг(щото той само монтирал, но не ремонтирал). Тук всеки си преценява риска..
    vanko68, времето на работещите хора никога не стига. Не съм казвал, че 20 лв. са чисти за монтажниците, те не са чисти и за програмистите. За "програмиста" важат същите правила, като за монтажниците: данъци,осигуровки.... "Разликата" е, че той качва лаптоп и акъла си, а монтажниците климатик и инструменти. Не ме разбирайте, че принизявам работата на монтажниците!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #66

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Тимбърлейк-Я ела направи 6 монтажа в София,ако искаш и с двама помощника.Вначалото се опитвах да правя по три,както съм бил в Русе и Плевен,ама в Софето не става,времето за транспорт от един адрес на друг е мин. 1-1,5 ч.Правим по два,ако са наблизо или на един адрес и по три

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #67

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Няма такова нещо-все пак е пазарна икономика.Както съм го казал по-нагоре:клиентите сами ме търсят за монтажите ми от 200 лв без ДДСто.Ако се работи на 130,както Велев,си на ръба-без нищо зад гърба си кат печалба.Работил съм в неговия град Плевен в Жега години и мога да кажа,че ако фирмата майка Русегаз не дотираше офиса в Плевен,да са фалирали не знам колко пъти
    То и аз знам че с тези цени много магазини и фирми трябва да фалират и аз чакам все пак дочаках аладин надявам се и други да дочакам.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #68

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Аладин не са фалирали-смениха си дейността.В София вече виждам рекламни пана на " Аладин-билдинг" със същото засукано лого на Аладин,а както знаем,в строежите са големите пари.Горките,живи да ги оплачеш.Така,че радостта ти е прибързана

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #69

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Тук си прав, отново, донякъде.(истината е по средата). Като искам да си купя хляб, не се качвам в колата, да отида до Кауфланд, щото там е по-евтин. Купувам го от магазина до блока, нищо, че е "по-скъп". Не знам дали ме разбрахте, но климатик в София и във Варна, са на една и съща цена... Извинявай vanko68, но и "програмистите" не се движат с хеликоптери..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #70

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Очо,знаеш ли колко ни взе програмистче на 19 г (колко ли е учил) за едно дребно ремонтче на системата-120 лв за има няма 30 мин.Дойде си с Баварецо, с едно Асусче Еее и си тръгна.Не ми сравнявай моя труд с на програмистите,че били учили.За тези техни пари досега(за 10 год) да си бях купил совалка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #71

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    наистина се чуда в столицата как някой фирми работя по 130лв. монтажа освен ако не са наели некви циглета да им крадат мет,кабели и гориво

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #72

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    То кой ли не се чуди но....


    Ето това е точната сметка, нека ако някой има да добави нещо или да махне към стандартния монтаж на климатици.

    [img width=624 height=600]http://klimatici.com/pics/montaj.gif[/img]

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #73

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    VeleV.Klima, Тези фирми дето ги чакаш да фалират няма да ги дочакаш.

    Във фирмата, в която работех и като монтажник на климатици спуснаха от централния офис на управителя ни задачи свързани с окрупняване и разрастване на дейността. Да увеличи монтажните групи без значение дали офисът е на печалба или загуба, като казаха - Не се притеснявайте ние ще покриваме загубите. Беше закупен нов по-голям офис и склад, дадоха ни чисто нови коли, инструменти, пуснаха обява в интернет насочена към малките фирми със скрита цел желание за сливане. Притискането на малките фирми го правят с нови коли, много монтажни групи и ниски цени за монтаж, като качеството на монтажа си отговаря на цената. Работи се активно по поставените задачи.

    Така че тези, дето ти ги чакаш да фалират всъщност чакат тебе, да се присъединиш към някоя от тях или да фалираш.

  17. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #74

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    nebelservice -това с разопаковането на климатика за 2мин и обсъждането на местото за поставяне пак за 2мин
    звучи много стойностно.пропуснал си да калкулираш събуждането за деня за 20лв все пак се събужда бог

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #75

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от aad
    nebelservice -това с разопаковането на климатика за 2мин и обсъждането на местото за поставяне пак за 2мин
    звучи много стойностно.пропуснал си да калкулираш събуждането за деня за 20лв все пак се събужда бог
    Доста си оригинален, признавам си , но аз като по глупав съгласувам предварително местата на климатичните тела с клиента и го карам да се подпише. Ако после недай си боже нещо не му харесва, или още по-лошо се появи резонанс и се появи вибрация.... Сещай се :-)

    А разбивката която съм я правил по минути идва само да покаже, че 3 часа е напълно нормално за стандартен монтаж на климатик, ако все пак имаш нещо да добавиш или ти се струва нереално написаното , моля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 78 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе