Страница 7 от 78 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #91

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    vanko ми аз като играх търг за доста инсталации понеже не занимавам само с климатична техника го спечелих със разликата от 50хиледарки тука спорят за некви 50лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #92

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    А де.Ами спора как моя харчел 212 Вт/ч,а на комшията 213 ? Абе тия хора нямат ли софра ,да спорят за нормални теми-жени,футбол,коли,политика, хахахахаха.....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #93

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    vanko ми аз като играх търг за доста инсталации понеже не занимавам само с климатична техника го спечелих със разликата от 50хиледарки тука спорят за некви 50лв.
    Я дай нещата в проценти, да видим какво се получава? Че така, ако хвърлиш камък в локва, стават големи вълни, а като го метнеш в морето, то не трепва....

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #94

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    TIMBERLAKE, това лично на мен ми говори само и единствено, че си недалновиден търговец... Фактът, че си спечелил търг с 50000 разлика означава, че реално си загубил 40000 чиста печалба.
    Това едно на ръка. Второ, пренебрежителното към крайния клиент "спорят за некви 50лв" може да ти донесе още немалко загуби...
    Що за първосигнална логика - понеже при големи оферти разликите били големи тези с малките да си затварят устата и да са доволни на това, което им се каже.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #95

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    пейсфил даде интересен пример.
    сравнението с адвокатите е донякъде уместно, но донякъде не.
    да, учим дълго и много.
    но както знаете, когато липсва опит не всичко понякога е наред.
    но е хубаво да се отчете и факта, че всяко стадо си има черни овци, които не си вършат качествено работата.
    и при нас адвокатите може би е така, и при монтажниците и инженерите може би е така и в други професии също.

    но моето мнение е (разбира се от гледната точка на клиент), че цената трябва да е съобразена спрямо труда, човек трябва да оценя качествено труда си, така че това, за което е учил и което работи, да му позволява да изхранва семейството си.

    без значение на професията.

    тоест като апотеоз - колкото прецени една фирма и един монтажен екип - толкова да бъде цената, това не е труд, който всеки може да прави.
    друг е въпросът как ще решите проблема с колегите, които ви подбиват пазара.

    не пледирам да съм прав, най-малкото, защото не работя в тази сфера.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #96

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Да,и аз по-горе казах нещо подобно-преценил съм за момента ,че 200 лв е моята цена и това е .Ако клиента не е съгласен-не го карам насила,да си избере друг монтажник.Аз работа имам,ако съм гладен-ще ги коткам и на 120 ако трябва,само да се закачат.Друг е въпроса какво ще получат клиентите за тези 120 лв?

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #97

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Би следвало да получат същото, което в момента получават за 200лв.
    Иначе се получава леко едностранчиво май???
    От една страна ти си оценил труда си на някаква сума и на който не му харесва - у лево.
    От друга обаче, ако тази сума е прекалено ниска клиента да си прави сметка, че няма да го обслужиш добре.
    Супер.
    А и ще вземеш още по-гладен да останеш по тази логика.
    Въобще... побъркана държава. Фактът, че ти минава през ума, че можеш да предоставиш некачествена услуга е това, заради което сме на това дередже. ЗЗП все още е крайно неразвит и всякакви търговци и занаятчии си мислят, че са хванали бога за рога, но... нещата рано или късно ще си дойдат на мястото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #98

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Крис-Работил съм във фирми с по 100-120 лв монтажите.Така,че не ми обяснявай какво е трябвало да получат клиентите.Не е същото.
    И не помня да съм писал,че съм гладен,че и още по-гладен да остана.Чети,преди да се изказваш.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #99

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Не е коректно да се сравняват големи проекти с единична сплит система. При голямата оферта и сумата е голяма, така че разликата в процентно отношение е горе-долу същата. А обикновените хора не си пилеят парите с лека ръка.
    Въпрос. След като стана ясно, че за 200 лв може да се направи перфектен монтаж с добра печалба за монтажника, с какво е по-добър монтаж от 300 лв или просто 100-те лв отгоре си ги прибират в джоба? Надали ще вложат повече старание и по-добри компоненти от перфектния монтаж за 200 лв.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #100

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Виж сега... ти работиш във фирми или фирмата е твоя? Дай да се разберем...
    В горния си пост твърдиш, че в хипотетична ситуация ако останеш гладен ще монтираш за 120лв, което и коментирам, в този ми обясняваш нещо съвсем странично!
    Връзка с главния мозък ли липсва, що ли?
    Наистина чети, преди да се изказваш е хубав съвет. Който си дал... но не ти е минало през ум да спазиш. Никъде не твърдя, че за по-евтин монтаж получаваш качествена услуга. Твърдя, че в една нормална обстановка ТРЯБВА да получиш защото иначе ще отрежат главата на търговеца, но нормална обстановка в БГ към момента няма.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #101

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Крис-ясно съм написал-РАБОТИЛ съм във фирми.....Това беше преди 2 години.Сега фирмата работи за мен.
    А думите ти-"ще вземеш още по-гладен да останеш по тая логика" ми навяват,че вече съм гладен.Ама аз не съм-написал съм го.
    И по-внимателно с определенията за връзката с главния мозък-средно завърших с 5,97,висше с 5,80,КИ ми е 148.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #102

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Чудно, vanko68. Сега да обобщя резултатите(според мен). "Стандартен" монтаж на климатик: между 150 и 200 лв.(според написаното от nebelservice, може би доста точно) в зависимост от това, колко е "печалбата за фирмата"...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #103

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Очо,в тези 200 лв почти няма печалба,вярвай ми.Много е лесно да се каже-60 лв материали,60 лв надници,значи останалите 80 са в джоба на шефа.Не е така въобще.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #104

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    И с това мога да се съглася! Аз, писах колко съм платил, с ясно съзнание.. Но, търсим истината, а тя е по средата Може би и ти ще се съгласиш, че не би трябвало, монтажник с ... неясно образование(пък било то и добър) да получава колкото теб примерно(абстрахирайки се ,че си шеф). Монтажника - монтира, но не ремонтира и не взема решения...
    Освен ако, не съвместява и трите неща. Тогава обаче, говорим за друго..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #105

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Мисля,че цената на монтажа няма пряка връзка със заплатата на монтажника,както и образованието му.Аз предпочитам да имам( и имам )работник с основно образование,но перфектен като монтажник,отколкото висшист тип "дървен философ",който да работи повече с устата си,отколкото с ръцете

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 78 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе