Страница 65 от 78 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #961

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Доколкото добих представа от теми за вакумирането не е нужно да се разваля климатика още на първата зима. Може да се случи след няколко години. Пожелавам ти никога да не ти случва и от това да е причината.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Благодаря! Мой приятел, който ме насочи към К2У, подхвана 7-ма година без вакуумиране и няма ядове още. Надявам се и аз на такава "промоция"? Ако пък стане проблем, сменям с други и така...
    splendor одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #962

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Има Европейска директива за работа и квалификация на хората, които работят с хладилни агенти и е приложена също в България:
    https://www.google.nl/url?sa=t&rct=j...UEwmj8wA1mGt5y
    Ако тези фирми имат сертификати, хората които монтират имат документи за правоспособност, минали са изпити и обучение...значи трябва да им се доверим

    Иначе производителите на климатици си хабят мастилото да пишат в инструкциите да се продухва с азот, тестване под налягане, електронни детектори за теч, вакумиране ,конуси и т.н.,но те пък какво ли разбират....

    Със здраве да си го ползвате и дано не се случват често подобни монтажи.
    Този пост е редактиран от stainway; 20-10-17 в 15:27.
    necata2 и kokovox харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #963

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Климатика е фуджи 12лмца.
    Имената не им знам. Но бяха един по млад и едър. И другия по възрастен. Разправят че днес имат 3 монтажа в Асеновград и аз бях първия. И другото което. Добре че се качих на стълбата да сменя гайките на тампоните с неръждавейка и хоп изненада.. Всичките 4 от долната страна се въртят на ръка. Явно бая са бързали . Като тръбен път изпълнението е добре. Хубаво че им казах да монтират външното на терасата. Щяха да го изпраскат до прозореца с 1,5м път и вътре някви тъпи кабелни канали.


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #964

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от g2233 Виж публикацията
    Климатика е фуджи 12лмца.
    Имената не им знам. Но бяха един по млад и едър. И другия по възрастен. Разправят че днес имат 3 монтажа в Асеновград и аз бях първия. И другото което. Добре че се качих на стълбата да сменя гайките на тампоните с неръждавейка и хоп изненада.. Всичките 4 от долната страна се въртят на ръка. Явно бая са бързали . Като тръбен път изпълнението е добре. Хубаво че им казах да монтират външното на терасата. Щяха да го изпраскат до прозореца с 1,5м път и вътре някви тъпи кабелни канали.


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Зимата при едно задържане на температурате под -10 градуса, може да имаш проблеми със зимния конденз. Хубаво е да се замислиш за една ваничка под климатика. На летния нещо не мога да му видя маркуча. От снимките не може да се види точно изпълнението с тръбния път. Иначе честито и дано да нямаш проблеми дълги години.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #965

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Зимата смятам да махам маркуча. А летния конденз се стича в дъното на външното тяло

    Това е пътя-5м

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #966

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Да ги беше оставил да монтират на стената, защо реши, че на терасата е по-добре.Пътя ти пак можеше да е същия.
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #967

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Защото ако беше на стената. На комшията отгоре му е климатика ,той маха маркуча зимата и всичко ще капе в/у нашия климатик

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #968

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Стига сте ги махали тези маркучи. Нищо няма да им стане. Като ги махнете и на тротоара ще е заледено и хлъзгаво цяла зима. Що за егоисти сте? В нашата кооперация има към 20 машини всичките вързани към улуци и проблеми не е имало.
    g2233 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #969

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Стига сте ги махали тези маркучи. Нищо няма да им стане. Като ги махнете и на тротоара ще е заледено и хлъзгаво цяла зима. Що за егоисти сте? В нашата кооперация има към 20 машини всичките вързани към улуци и проблеми не е имало.
    През 2012г. на климатици ли се топлехте? На нашият блок всички олуци бяха плътен лед. След тази зима на всички олуци на Енергото монтираха нагреватели. Така, че по-леко със съветите и назидателния тон.
    Aleksandars, Mega и tanatos харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #970

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Почти всяка от последните няколко зими има период, когато улуците на къщата ми замръзват по цялата си дължина. Няколко пъти се замислях за нагреватели, но не знам дали има някой в Плевен да предлага и монтира.
    SPSt одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #971

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И аз обмислям такъв вариянт, обаче да си ги пускам ръчно

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #972

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Топенето на снега от покрива приключва зимно време към 16.30-17.00 часа. Каквото се е оттекло-оттекло,после почва да стяга. Вода от климатици обаче блъска във водостока неопределено количество водица, която обаче едва ли стига посред нощ до канализацията( ако така е изпълнено трасето, може и водостока да се оттича на тротоара примерно). Така го мисля аз!

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #973

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Варианти да не бъдете егоистични Бай Ганьовци има много, но трябва и желание. Ще заледявате тротоарите под домовете си щото ви е по-удобно. А пък другите хора кучета ги яли. Акъл море.
    vale2901 и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #974

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Добър вечер на всички.
    Днес бях свидетел на нещо много необичайно и ми е любопитно какъв ли ще е ефекта.Днес в апартамента в който с колегата монтирахме дограма,в същото време се монтираха две машини(12-ки).Едната машина беше монтирана с 2 метра тръбен път ,а другата с някъде около 4?
    Интересно ми е ще има ли разлика в работата на машините, при разлика в тръбния път?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #975

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Нови наредби в София
    https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo...ia_667643.html
    Външната температура стана 5° и "конвенционалния" инвертор мицубиши хеви включи перката на външното тяло на максимум. И стана шумно, като хеликоптер. Бутона за намаляване на шума от външното тяло е включен, но ефект никакъв. Ако на някой му се стори силен този шум аз какво съм виновен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 78 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе