Страница 67 от 78 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #991

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    То не винаги проблема е в парите.. На старото MHI такъв анти-монтаж ми бяха направили, че още не мога да им оправя бакиите..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #992

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Какво му е било на монтажа? Кой модел старо МХИ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #993

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    SRK50ZD-S1 ми е вътрешното..монтиран от оторизираните дилъри. Тръбите на вътрешното тяло ги извадиха директно от външния край на стената на която е тялото и замазаха свръзките в стената с гипс, понеже са в стълбището на блока за да не са в канали.. Външното е монтирано 2,5м над нивото на вътрешното без маслен трап с 4-5м тръбен път на междуетажната стълбищна тераса с шпилки плътно до плочата на горната тераса..т.е.няма начин да му се свали горния капак без да го свалиш на земята ако се наложи, а отзад и отстрани е на 6-7см от стените на терасата. Така когато перката се включи зимата въдушния поток отзад, увлича капките от конденза от дъното на климатика към стената и те се уливат по нея, а на пода се трупа лед въпреки, че съм сложил кондензна тава и съм я свързал към мръсната канализация.. Днеска като ми монтират новите клими ще ги накарам да свалят външното тяло на стария за профилактика и да ми го монтират на стойки с тампони на отстояния от стените и тавана..Вътрешното го оправихме при ремонта на апартамента и сега връзките към външните тръби са ми в стаята зад климатика.. Та оторизирания монтаж е направо трагичен..
    П.П.Захранващия кабел трябва ли да е 4-ри жилен и инструкцията за монтаж не намерих минимални дължини на тръбния път..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 04-11-17 в 00:02.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #994

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И какъв е проблема като са ви монтирали външното на 2,5м над нивото на вътрешното тяло?

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #995

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    И какъв е проблема като са ви монтирали външното на 2,5м над нивото на вътрешното тяло?
    Проблема е, че няма маслен трап, иначе няма проблем.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #996

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И кой ви каза че при денивилация 2.5 метра трябва да има маслен трап?Или вие така сте решили че трябва да има?
    stainway одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #997

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    И кой ви каза че при денивилация 2.5 метра трябва да има маслен трап?Или вие така сте решили че трябва да има?
    Кой трябва да каже? Моя е на пода и не ме грее, но ще ми е интересно да разбера, на колко метра денивелация се прави маслен трап.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #998

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Заповядай:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    necata2 и splendor харесват това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #999

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Заповядай:
    Значи до 5 метра маслен трап не се прави, ако правилно разчитам текста. Признавам си, руският език не ми е силен.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1000

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Правилно сте разбрал.
    Nikolov333 за напред ако не знаете или не сте сигурен не обвинявайте напразно.Лек ден!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 03-11-17 в 15:44.
    necata2 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1001

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Правилно сте разбрал.И за напред ако не знаете или не сте сигурен не обвинявайте напразно.Лек ден!!!
    Нещо сте се объркали. Аз не обвинявам никой. Просто подчертах от какво не е доволен човека. Лек Ден!!!

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1002

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Извинявай поправих се колега splendor !!! Последното беше адресирано до колегата nikolov333.
    Този пост е редактиран от bobovo; 03-11-17 в 15:52.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #1003

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    То това да му е проблема, че няма маслен трап..по останалата част от монтажа имаш ли научно обосновано смислено обяснение...? Плюс това не обвинявам никого освен себе си, че не съм чел и мислил навремето и съм се доверил на "оторизиран монтаж"..който ми създава проблеми.
    П.П.Даже не съм споменал фирмата, ако забелязваш макар, че си заслужава анти-рекламата, поне според мене..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 03-11-17 в 16:23.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #1004

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И мен ме очаква монтаж на климатик другата седмица на 17-ти. Купих си хиперинвертора на LG H12AL, в моента е с куп промоции, намален, с 0% лихва и безплатен монтаж. Момнтажа е от някаква супер безизвестна фирма, която гугъл нищо не знае за нея, освен Бивол
    Хола, където ще го слагам климатика още е в ремонт, което ми дава известна свобода да дупча където искам и да правя всякакви канали. Въпроса е, че целия хол е във френски прозорци. Място за климатика има само едно единствено, което е една стеничка над зад дивана. Прикачвам снимки на апартамента отвън и схемата вътре. Аз тази тераса малката, която се вижда е завзета от хола и е с френски прозорци отгоре до долу
    Така като го гледам имам два варианта да сложа външното тяло, на комшията над покрива или отстрани на другата ми тераса, където ще ми пречи на гледката от единия прозорец
    Въпросите са ми:
    1. Някой има ли идея за по-добро място за монтаж?
    2. Ако външното тяло е отстрани на втората тераса, както съм го очертал, то тръбния път ще е над 5м и под 10м ако заобиколи терасата отвън. Имам в момента един сифон на тази застроената тераса, който излиза навън точно към другата тераса, дали не мога да вкарам тръбите за климатика в него??? Тръбата на този сифон е Ф50.
    3. Ако го монтирам над терасата на комшията, ще е труден за обслужване, защото комшията не дава да се стъпва на тераста, което си е опасно и не редно по принцип. Може да се обслужва климатика със стълба от неговата тераса отстрани, но много условия стават по този начин.

    Някой нещо съвет? Също съм съгласен и да платя за оглед на място и избиране на най-правилното място, ако някой съфорумник изяви желание.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от varelq; 06-11-17 в 19:40.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1005

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Пиши след монтажа, дали е с алуминиев топлообменник! Иначе за външното тяло, по-южно изложение[emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 78 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе