Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 171
Like Tree71Одобрявам

Гумени тампони - за и против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #76

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Моя Дженерал на офиса е дори със заварени ботове против евентуалната му липса и не се усеща че работи. Мидеята ми в спалнята въпреки че външното е монтаж сандвич с тампони е имат голям ефект да разбера че работи трябва да слагам ухо на стената. И трябва май да видя в какво състояние са да ги подменя. Това собственици на климатици с тампони едва ли ще го направят или помислят за тях като знам как не си почистват дори филтрите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #77

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Всичко зависи от марката и модела климатик+ монтажа.

    За дайкин тампоните са просто излишни-поне за подовият.Моята 50-ка е по- тиха от дженерала в спалнята.

    От друга страна в офиса чувам дайкина FTX25JV на съседите, а моето фуджи не се чува.

    Да се сравнява климатик в офис с климатик в жилище и особено спалня е некоректно.В офиса се работи през деня и малко или повече има шум.В спалнята се спи през нощта когато целия град и всичко навън и вътре е утихнало и заспало и тогава се чува и най-малкият шум.
    Има си модели климатици при които е по-добре да има антивибрационни тампони и такива за които тампони не са необходими.
    Този пост е редактиран от justify; 18-08-13 в 09:07.
    bobovo, Mega и tony34al харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #78

    Отговор: Re:ГУМЕНИ ТАМПОНИ ЗА/ПРОТИВ?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68 Виж публикацията
    Ако е само с един болт отгоре до отдолу,няма начин да няма контакт.Болта си предава вибрациите.Високите тампони са спасението.Има няколко модела,различни по височина и твърдост.Ако не се получи с един модел,слагам друг и става.
    Тампоните за климатиците са съставени от 2 болта, които не са свързани помежду си и облечени в дебел пласт гума, за да не се предават вибрациите по болта, който е свързан със стойките, а те към стената.Това, което са ти сложили са подложки, а не тампони!!!И не се заплащат, има ги в по-евтините климатици като китове към тях както едно време даваха и стойки и тръби с изолация и всичко.Сега не дават нищо, освен тези подложки, които не стуват нищо както щуцера за тавата на външното тяло.Направо на боклука!!!
    Този пост е редактиран от avenger; 07-12-13 в 16:49.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #79

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Ако е монтиран върху изолация лепена на топки, дали не прави някакъв резонанс. При мен единият си е с по-големи вибрации от самия момент на монтиране, но е от самия компресор. Уж щяха да го сменят, ма така си му мина гаранцията.
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #80

    Отговор: Re:ГУМЕНИ ТАМПОНИ ЗА/ПРОТИВ?

    Цитат Първоначално публикувано от ixtis Виж публикацията
    След близо месец работа и слагането на червените белгийски / на опаковката пише че са испански / тампони промяна почти няма. Климатика като започне да набира брума се чува в съседната стая а отваряйки прозореца под който е външното тяло се чува много слабо , няма вибрации и си работи нормално изобщо не се разбира че през стената се предава странен шум . Климатика 12 LEC нивелиран е топли идеално , но това бучене през стените / тухла четворка / много ме дразни и понякога трае 5 - 6 мин при външна температура минус 4 - 5 градуса. Какво друго да направя.
    Прочиташ темите за Фуджитсу, осъзнаваш грешката, която си направил, закупувайки нисък клас инвертор на тази марка и свикваш с тази мисъл. Съжалявам, че го казвам(пиша), но съм почти убеден, че след време и ти ще си на това мнение, ако все още имаш някакви колебания.
    johny01 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #81

    Отговор: Re:ГУМЕНИ ТАМПОНИ ЗА/ПРОТИВ?

    Цитат Първоначално публикувано от ixtis Виж публикацията
    След близо месец работа и слагането на червените белгийски / на опаковката пише че са испански / тампони промяна почти няма. Климатика като започне да набира брума се чува в съседната стая а отваряйки прозореца под който е външното тяло се чува много слабо , няма вибрации и си работи нормално изобщо не се разбира че през стената се предава странен шум . Климатика 12 LEC нивелиран е топли идеално , но това бучене през стените / тухла четворка / много ме дразни и понякога трае 5 - 6 мин при външна температура минус 4 - 5 градуса. Какво друго да направя.
    При мен имаше абсолютно същия проблем.На една стена монтирани 2 броя 12ЛГС.И двата си бръмчаха еднакво като ги слушаш отвън,но единият правеше някакъв резонанс и вътре беше ужасно,дори гипсокартонът вибрираше.Не се оправи с тампони,а с преместването на стойките на външното тяло.При местенето за подсигуряване дори ми сложиха гума между стената и стойките.След това всичко вътре утихна.
    estqwerty одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #82

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Този климатик фуджитсу 12ЛЕ и сегашния ЛМ са най - доброто в момента на пазара като цена - качество (съответно и ДЖЕНЕРАЛ И ФУДЖИ ЕЛЕКТРИК) всичко е въпрос на монтаж но все пак е машина и неможе без да издава звук,друг е въпроса ако е непоносим!Силно се съмнявам че ще останеш недоволен от марката и модела и най - вече от сметките (доста поносими)просто се обърни към монтажна група която да доиде да огледа да изберът по подходящо място на външното тяло и да не те дразни шумът повече.Вярвам,че ще останеш доволен от избора си!!!Успех.
    bobovo, VeleV.Klima и mirandi харесват това.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #83

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от ixtis Виж публикацията
    Днес на светло като се загледах по внимателно забелязах че стойките не са идеално вертикални а се събират в долната част . Това не води ли до напрежение в основата на климатика и от там и повече шум.
    Дай ако можеш някоя и друга снимка , да се види тоя монтаж . По принцип и от некадърен монтаж може да се получава това бучене . Аз не съм чувал досега от моите такива звуци .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #84

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Това означава,че стойките са с по един дюбел и не са мерени верно и това може би ще е причината за шума,но пак е малко вероятно!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #85

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от Клима - 85 Виж публикацията
    Това означава,че стойките са с по един дюбел и не са мерени верно и това може би ще е причината за шума,но пак е малко вероятно!
    Именно и аз съм на това мнение.

  13. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #86

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Моите са с тампони, но някакви скапни. В мотажния комплект имаше оригинални на LG(без прекъснат болт), но ми се сториха много твърди и сложихме стандартните, които слага фирмата. Оказаха се пълни боклуци и се спукаха след 2-3 седмици. Сега и двата климатика са леко наклонени напред. Принципно нямам сериозен проблем с шума, но нали не е добре да стои така? Мисля направо да ги сменя с тези оранжевите с прекъснат болт.

    IMAG0410.jpgIMAG0411.jpg
    Този пост е редактиран от TSH; 09-12-13 в 18:15.

  14.  
     
  15. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #87

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Кажете откъде купувате червените тампони с прекъснат болт. Аз ги гледах, някъде в нета, но сега не мога да ги намеря. За София става въпрос.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,795
    #88

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    TSH одобрява това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #89

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Фешън червени вече няма.Има само бяли и отново пише че са белгийско производство(не гарантирам за белите, но след като за червените пишеше, че са белгийски и бяха, вероятно и белите са такива).

    Купувай докато има, че след това може само китайски да останат, а някой от китайчетата се разпадат още преди да си ги монтирал...
    TSH одобрява това.

  18. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #90

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Благодаря и на двамата. Няма значение какви са на цвят, зеленни, бембени, розови, лилави. Важното е да е вършат работа :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тампони смяна
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-14, 20:07
  2. Качествени тампони за климатик
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-13, 00:31
  3. Въпрос за тампони и щуцери...
    От CERRUTI във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 09-01-11, 17:04
  4. Гумени уплътнения
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-10, 13:44
  5. Aнтивибрационни тампони - за и против
    От titan_83 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-08, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе