Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 131
Like Tree19Одобрявам

Правилен монтаж на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #61

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от paco1999 Виж публикацията
    При различните марки е различна и дължината,някои могат и с 1,5 а други минимума им е 3м с всеки климатик си има книжки те са за четене


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Аз изчетох цялата книжка и никъде не видях колко е минимума. Информация имаше само за максимума.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #62

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Имам въпрос свързан с монтажа на климатик. Монтираха ми преди време едно конвенционално Хитачи 10KH2, което обаче на отопление не работи според мен както трябва даже и след зареждане с фреон. На скоро пак виках техници, които измериха налягането и казаха, че нямало такова!!! Питах ги как тогава като цяло работи климатика - на лято си охлажда идеално, измерих сега в топъл режим при 10 градуса външна температура издухва 47. Но падне ли още малко температурата около нулата и горещия въздух става 30 градуса. Та мисълта ми е тръбния път е 80см. За този модел дават минимален тръбен път 5м. Ясно е, че няма как да ми навият толкова а и аз да ги платя, но дали ако искам да ми увеличат тръбите поне до 1,5-2 метра ще има някакво подобрение при работата на климатика в режим отопление?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    По принцип КН2 го дават по сервизно да отоплява до +1 градуса, не вярвам пътя да подобри нещата по посока на отопление.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #64

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    edi това не го знаех, благодаря за информацията. Значи с две думи причината не е във фреона или тръбите а в модела...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Вероятно толкова си може машината.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #66

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Здравейте,
    Къде мога да видя за климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND, 12000, колко е минималният тръбен път на тръбите?
    В описанието за монтаж дават само максимален.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #67

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Препоръчително е да бъде 3-5 метра за да не се чува шума от движението на фреона по тръбите.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #68

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Препоръчително е да бъде 3-5 метра за да не се чува шума от движението на фреона по тръбите.
    А може ли да кажете защо на моя Panasonic RE12QKE като започне да покачва температурата на изходящия въздух, от вътрешното тяло през около 20-30 секунди се чува едно моментно съскане наподобяващо отваряне на капачката на газирана бутилка. След като достигне зададената температура и климатика е "избълвал" горещия въздух и започне да леко да изстива то съскането изчезва.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #69

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Моят съска по същия начин на интервали. Това е нормално. Фреонът от газообразна форма се втечнява във вътрешното тяло и нялягането избутва течността по тръбите, затова се чува съскането.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #70

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    За мен не е нормално, моите е съскат.
    SPSt одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #71

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    И моите и двата климатика не съскат и не се чува шум по тръбите.
    Тръбните пътища и на двата са по около 3 метра.
    В същност единият като работеше на охлаждане и след това първите няколко пъти в режим на отопление се чуваше леко съскане, но то изчезна тотално.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #72

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    А дали причината за съскането не е в това, че при монтажа системата не беше вакуумирана?
    Този пост е редактиран от avenger; 11-11-18 в 16:09.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #73

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Моята система е вакуумирана и пак съска. При теб как са разположени телата едно спрямо друго?
    Оптималният вариант е външното тяло да е по-ниско от вътрешното за да може горещия газ да се издига нагоре, а студената течност безпрепятствено да се стича надолу, и тръбния път да е колкото се може по-прав. Това намалява шумовете.
    При мен външното и вътрешното са на едно ниво, има и една-две леки извивки, предполагам, че когато налягането изтиква течността нагоре по тръбите се получава съскането.
    Хрумна ми и нещо друго, да не би това съскане да се получава, когато електронния вентил отваря и затваря? Защото на твърде равномерни интервали се появява и не винаги се чува. Моите тръби са с дебела двойна изолация и съскането се чува приглушено, изобщо не ми е проблем, и без това едва го чувам от бученето и веенето на турбината.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-11-18 в 16:09.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #74

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Моя Панасоник е монтиран точно така - външното тяло е на поне два метра надолу от вътрешното. Дължината на тръбите е 3,5 метра. Има две извивки - едната е при влизане на тръбите в стената /то няма как без извивка/, втората е малко преди да влезнат към външното тяло. Съскането при мен бих казал е през равни интервали и го има докато се нагорещи въздуха след дефрост. Като достигне зададената температура и въздуха започне да изстива съскането изчезва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #75

    Отговор: Правилен монтаж на климатик

    Да ползвам темата , за да не отварям нова. Санирах външно и единия ми климатик, външното му тяло сега е на 4 см от стената. Знам , че разстоянието е малко , но това е положениета засега. Единствен плюс ми е , че съм краен вход и ветровете се хххххх на терасата ми и обдухване има яко. Ще е голям проблем или може и така , докато умре пък новия ще го мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 10:31
  2. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 21:02
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Монтаж на климатик - тънкости?!?!
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 07:20
  5. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе