Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 71 от общо 71
Like Tree2Одобрявам

Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #61

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Valen, мн благодаря за информацията..тази седмица ще поръчам този монтаж и ще кажа какво е станало. Хубаво е че в този форум има хора които разбират реално и помагат на хората които не са толкова технически грамотни в климатичната техника, защото човек мн лесно може да стане жертва на някоя измама.. Благодарности.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #62

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Здравей те, малко да опресня темата с един въпрос. Бих те ли ми обяснили колко е препоръчителният минимален тръбен път за Panasonic CU/CS E12NKE-3 . При положение, че при стандартен монтаж е 3м. достатъчно ли е тази дължина или изискванията за този климатик са други. Имам възможнос да отдалеча телата до 4.5 м., но ако и 3 м. са достатъчни, поне да не плащам допълнително за тръби.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    3 метра е минималния за този модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    36
    #64

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Тези дни ще ми монтират климатик Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJX-S. Да попитам и аз за минималната дължина на тръбния път, тъй като ме притеснява. Мястото на което ще се монтира няма да позволи повече от 1-1,5 м. дължина на тръбния път. Това проблем ли ще е? Ако е проблем и трябва да е повече, с навиване на тръбата отзад зад климатика дали ще е по добър вариант?

    Благодаря на всички, които ми погнаха да си избера този климатик. Благодаря предварително и на всички, които ще ми помогнат и за монтажа.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #65

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    ... Да навият отзад на охлюв, внимателно между 2,60 и 3,00 метра, колкото им дойде мястото. И гледай да вакуумират добре. Защото тази машина в комбинация с крив монтаж е зле ...

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #66

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Външното тяло на LG S12AT издава потропващ бръмчащ звук от компресора при работа на минимум (за този модел минимум 500 вата, при компресор 1000 вата и 1 кг R410). При вдигане на консумацията (над 600 вата) звука става по-слаб и сравнително нормален (равномерен). Проблема е още от монтажа, сега след слагане на тампони с прекъснат болт вибрациите утихнаха, но звука остана, дори май се засили. Монтажа е тип "сандвич"- тръбен път около 50 см. Имам подобни климатици с дълъг тръбен път и там липсва описания проблем.

    Дали проблема е в:

    1. Къс тръбен път (въпреки, че по сервизно няма минимален тръбен път)

    2. Пречупена тръба (при монтажа тънката тръба беше огъната под прав ъгъл, при слагането на тампоните може и да съм пречупил тръба и на друго място заради късия тръбен път)

    3. Друго (пробвах да нивелирам външното, но без никаква полза)...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #67

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Възможно е при ниски обороти самия компресор да има вибрации и понеже пътя е къс, да не могат да се оберат.Възможно е при по-дълъг път да не се чуват вътре, ако затихнат вибрациите.Ако си я пречупилтръбата, машината няма да работи като хората и ще чуваш свистене при тръгване и спиране на компресора.

  10. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #68

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Машината топли добре, развърта до почти 2 kW (по табела уж макс. е 1500 вата). Вътре се чува налягането (при по-дълъг тръбен път шума от налягането ще спадне леко, друг е въпроса дали си заслужава играчката само заради шума вътре).

    По-притеснителен е звука навън... Възможно ли е тръба да е пречупена "наполовина"?

    Запис от телефон (на ~1 метър от външното) --> DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #69

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Не ми се вярва да си пречупил тръбата.Иначе бая дрънчи.Да не са се скапали тампоните под компресора.
    justify одобрява това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #70

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Edi1

    +1

    Звукът не е много приятен и не е съвсем монотонен -има "нюанси" ...

  13. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #71

    Отговор: Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Едва ли са се скапали тампоните под компресора, з/то климатика е на зима и половина. Още от нов имаше неприятни вибрации и шумове от външното, но го отдавах на сравнително големия компресор (подобни мнения имаше и за Шарповете, които са с големи компресори)... След поставяне на тампони под външното вибрациите изчезнаха, но немонотомното бръмчене се засили. Звука не е изключително силен, но е много неприятен. Странно, че при консумация над минимум става монотонен и сравнително нормален.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-11-10, 12:04
  3. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 09:28
  4. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе