Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71
Like Tree2Одобрявам

Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #31

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Щом производителя дава минимален тръбен път, трябва да се спазва.Ако съм производител няма да призная гаранция на машината, щом не са спазени условията за монтаж.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #32

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    От друга страна в ръководството на моя Дайкин никъде не видях да дават минимална дължина на тръбния пакет, докато максимална е описана.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    От друга страна в ръководството на моя Дайкин никъде не видях да дават минимална дължина на тръбния пакет, докато максимална е описана.
    Абсолютно същото е и при мен Затова питам и аз Чудя се дали да преправям Панасоника на вилата. Има към 80 cm.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #34

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Много хора са така. Моите и двата климатика са тип "сандвич" монтаж. Така се получи без да е нарочно избирано. Не знам дали късия тръбен път вреди, тъй като ги използвам само за охлаждане.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Не всички определят минимален път, или ако го определят го пишат на различни места.Едни в инженерната книга, други в сервизното, трети в инструкцията за монтаж.Ако не посочват, значи според тях няма проблем да е и 50 см.Има и друго - капацитетите на машините са дадени при различен тръбен път.При ТОШИБА е 5 метра, при ДАЙКИН е 7,5 метра за едни модели и 5 метра за други..Специално за ПАНАСОНИК минимума е 3 метра за R410 по сервизните им.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Не всички определят минимален път, или ако го определят го пишат на различни места.Едни в инженерната книга, други в сервизното, трети в инструкцията за монтаж.Ако не посочват, значи според тях няма проблем да е и 50 см.Има и друго - капацитетите на машините са дадени при различен тръбен път.При ТОШИБА е 5 метра, при ДАЙКИН е 7,5 метра за едни модели и 5 метра за други..Специално за ПАНАСОНИК минимума е 3 метра за R410 по сервизните им.
    Да доста сервизни прегледах на 3 м ги дават минимум. Моят е на R22. Само в инсталейшън менюала не съм погледнал още. Иначе в сервизното абсолютно никъде не е опоменато. Според climamarket би било добре да е минимум 1.5 метра за моя климатик, бях питал и в една друга тема. Но просто пролетта наближава и пак реших да проуча въпроса.

    VanDan от колко време ги ползваш така климите?

    Мерси!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    За R22 не съм виждал да дават минимум на тръбен път, ама с него работят на по-ниско налягане компресорите, може за това да няма такъв, знам ли.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Мерси, Edi !

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #39

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ....... при ДАЙКИН е 7,5 метра за едни модели и 5 метра за други..
    Това за Дайкина къде го прочете? Максималната дължина на тръбния пакет е 20м. Максимално допустимата разлика във височината между вътрешно и външно тяло е 15м. Става въпрос за моделите на Дайкин - FTXS 20 G, FTXS 25 G, FTXS 35 G, FTXS 42 G.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #40

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Хитачито вкъщи се ползва вече 6 години, а е с къс тръбен път, вътрешното и външното тяло са едно до друго и ги дели само стената. Топли и при -20 без проблеми.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #41

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Да беше казал колко е къс тоя тръбен път

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #42

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Ето колко къс е:
    [img width=800 height=600]http://img694.imageshack.us/img694/921/dsc00014cqa.jpg[/img]



    Сигурно е не повече от метър. През прозореца се вижда вътрешното тяло, точно на едно ниво са.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Това за Дайкина къде го прочете? Максималната дължина на тръбния пакет е 20м. Максимално допустимата разлика във височината между вътрешно и външно тяло е 15м. Става въпрос за моделите на Дайкин - FTXS 20 G, FTXS 25 G, FTXS 35 G, FTXS 42 G.
    На табличките за мощността до -10 отдолу пише при колко метра тръбен път е и при каква денивелация мощноста.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #44

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Здравейте! Забелязах че при монтажа са ми поставили двете тръби заедно в една изолация,малко късно но все пак .... нормално ли е това или неправилно и може ли да доведе до проблем при работата на климатика. (Panasonic RE12JKX-1 , 2м тръбен път, 20 м2 стая, PVC дограма,три вътрешни стени,външна-южна.) Според скромните ми познания по темата,мисля че засега работи нормално,само дето се държи странно , изключва при достигане на зададената температура, и така средно по 2-3 пъти на час...това нормално ли е за инвертор? Мерси предварително!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Не е нормално тръбите да са в една изолация.Погледни да не би да са в различни изолации, но да са бандажирани отгоре заедно, което е нормално.Иначе нищо няма да и стане на машината.Нормално е да изключва при достигната температура, дори и инверторите го правят, когато загубите са по-ниски от минималното топлоотдаване в даден момент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-11-10, 12:04
  3. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 09:28
  4. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе