Страница 39 от 111 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #571

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Доколкото мога да прочета на сайта на C&H.bg се представя от Проксимус Инженеринг ЕООД.
    Не знам дали Вимакс е също тяхна компания или просто дистрибутор ,както yels-bg , fluid 62 и т.н. ,които също продават продукти на C&H...

    П.П. Не знам на каква база си образуват цените, но тук в Холандия след първоначалната промоция увеличиха цените на серията Веритас почти двойно ,но на Алфа останаха на промоция

    Пример за 7-ца на Веритас се плаща сега 525 евро (беше 375?):
    http://cooperandhunter.nl/onze-produ...60m3-wifi.html
    А за 7-ца на Алфа все още е 350 евро:
    http://cooperandhunter.nl/onze-produ...ftxe-60m3.html

    CH-S12FTXQ
    също изчезна много бързо и моите познати вземаха 12-ца на Алфа, но цените са също променени...
    799 евро за Веритас 12-ца ( но не се доставя...):

    И 475 евро за Алфа 12-ца с Wi-Fi:
    http://cooperandhunter.nl/onze-produ...-met-wifi.html
    Аз се вмъкнах в промоциите
    Този пост е редактиран от stainway; 30-01-18 в 01:11.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #572

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Доколкото мога да прочета на сайта на C&H.bg се представя от Проксимус Инженеринг ЕООД.
    Не знам дали Вимакс е също тяхна компания или просто дистрибутор ,както yels-bg , fluid 62 и т.н. ,които също продават продукти на C&H...
    Паравани и пердета много ....кой е зад тях

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #573

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Нямам представа-затова и питам-ако собственика на Вимакс е Проксимус Инженеринг ЕООД-тогава е ясно, но иначе подозирам просто избор на дистрибутор....има и други фирми, които предлагат C&H и то на същите цени.

    Не мога да спекулирам-просто ми направи впечатление.
    Тук знам кой ги внася-имат и няколко дистрибутора, но за термо помпи и промишлени продукти на C&H, вносителя е друг-така са се разбрали

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #574

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз като се колебаех за C&H NORDIC директно им звъннах COOPER & HUNTER БЪЛГАРИЯ, зададох няколко елементарни въпроса и ми отговориха че ще погледнат сервизното , но то още не било преведено в момента го превеждали.
    Попитах как ще стоят нещата с гаранционното обслужване за вбъдеще след 2-3г. а и извънгаранционно и отговора беше че зависило как ще потръгнат нещата с продажбите , но климатиците им по принцип били мн. здрави ..... хм интересно.
    Кога ще имат ICY II ... пътувал с кораб щял да е тук до коледа ... на сайта все още стои надписа "доставка над 15 работни дни".
    Най-вече отговора за гаранционното обслужване ме разколеба , как ще "потръгнат продажбите" , мен като клиент трябва ли да ми дреме. Значи ако не потръгнат ... спасявай се.
    На въпрос , имате ли сервизна база : Не но ремонта се поемал от фирмата за монтаж от тях само частите;
    Имате ли части за моделите: Не но при нужда можели да свалят от наличните машини в склада ... wow.
    По време на обаждането останах с усещането че говорим за нещо , колкото лаф да става.
    Иначе Нордика все още ми е мн. интересен модел. Марката е читава и в Украйна се славят с мн. добро гаранционно обслужване но у нас незнам как ще е.

    Вимакс , не знам дали са вносител но техен консултант през декември не беше чувал за НордикЕво2 , въпреки това предлагаше Арктик като по-добър вариянт.

    Накрая взех ЛМЦЕ , след 2-3 години ще е пълно с части за него в ОЛХ Щом ще гледаме продажбите
    Този пост е редактиран от Mig82; 30-01-18 в 01:38.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #575

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Интересен разговор
    При мене протече по друг начин-3 години безусловна гаранция и 15 години гарантирано обслужване за резервни части. Записано е и на сайта в Холандия и ако се опитат да се правят на интересни, ще им се случат много и все неприятни неща Колкото до резервни части-то е описано на сайта на C&H-няколко работни дни!:
    Become reseller - Cooper & Hunter | Cooper & Hunter

    Но както се казва-на сила хубост не става
    charliii и ponyasd харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #576

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    При позвъняването вдигна жена , която ме прехвърли на друга жена ... но експерт

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #577

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    При позвъняването вдигна жена , която ме прехвърли на друга жена ... но експерт
    Аха и разговорът беше от типа-една жена на пазара ми каза....
    А на Fujitsu България обадихте ли се? Като потребител имате права и те са законно разписани. Който иска да продава, внася и обслужва-е длъжен да се съобразява.
    Иначе да не се занимава. Писна ми да чета турбини, втулки,платки и тракащи неща и как не можело да се оправи. Няма не може-има само не искам!
    Този пост е редактиран от stainway; 30-01-18 в 02:22.
    kokovox и burkoff7 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #578

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз май приключих с четенето на тази тема. Мислех и аз да ги поразпитам, добре че си го спестих.
    Със здраве на ползвателите.
    VanDan, Alexi, VeleV.Klima и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #579

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Той колегата от Холандско ви описва "розовите" картини от там, но все пак не забравяйте култовата фраза - "тук (България) е така". Сиреч различно от Холандия. Като затвори фирмата (примерно фалит), какви "лоши неща" да й се случат като не обслужва гаранционно, а за след гаранционно пък да не говорим. Нито ще е първия, нито ще е последния случай.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #580

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Всяка фирма/вносител тръгва отнякъде. Например родителите ми навремето са купили SRK 408 HENF-L3 от едно малко офисче на ул. Мърфи в кв. Оборище. Там са се помещавали Condex по това време. Хората са били внимателни и любезни и дори са монтирали машината на абсолютно доверие. Монтирали са я и са казали на нашите да минат до няколко дни до офиса да платят.
    А тези от C&H още в началото като направят такова впечатление... Не ги знам къде искат да стигнат и какви са целите им за бъдещето, но определено не ме грабват с отношението си.
    Този пост е редактиран от babati; 30-01-18 в 12:12.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #581
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Паравани и пердета много ....кой е зад тях
    Ей туй е най-вярно !

    На сайта няма и "копче" за C&H , нито за Ви макс.

    http://www.proximus-bg.com/bg/%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8-2/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8.html

    А това е от обявата за черния петък в емаг. Обърнете внимание на телефона и пощата.

    https://m.emag.bg/proximus-engeneering/4922/v

    stainway , Тук не коментирам качеството на машините !
    Този пост е редактиран от Mig82; 30-01-18 в 12:08.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #582

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Наистина не искам да спекулирам кой-кой е, просто ми направи впечатление, че страницата на cooperandhunter.bg е собственост на
    Проксимус Инженеринг ЕООД:
    Общи условия
    Дали ги внасят те или Вимакс-няма как да знам,но подозирам,че ползват Вимакс като дистрибутор.
    yels-bg.com и fluid62.com ги продават също (това е след бързо преглеждане по Гугъл).Дали идват от същото място-мога само да гадая.
    По принцип всеки може да стане дилър, освен ако няма сключени ексклузивни права с производителя.
    Become reseller - Cooper & Hunter | Cooper & Hunter

    Но щом дават такива калпави обяснения-предполагам, че просто не желаят да продават. Крайно време е да разберат, че техните заплати се плащат от потребители, които купуват техните стоки и услуги.
    Или не могат или не искат-нямам друго обяснение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Той колегата от Холандско ви описва "розовите" картини от там, но все пак не забравяйте култовата фраза - "тук (България) е така". Сиреч различно от Холандия. Като затвори фирмата (примерно фалит), какви "лоши неща" да й се случат като не обслужва гаранционно, а за след гаранционно пък да не говорим. Нито ще е първия, нито ще е последния случай.
    Ако фалира фирмата-винаги има друга или производител-на мен ми се е случвало също-няма драма.
    Но мисълта ми беше ако не си изпълняват обещанията. Иначе ако всеки път почна да мисля-ами ако фалира този магазин-никой нямам да купува нищо и икономиката ще се срине. При фалит тук винаги се определя сервиз, който поема обслужването на закупените стоки, но явно много съм се разглезил.
    Съжалявам ако съм подвел някого-надявам се останалите марки в БГ да имат перфектен сервиз и никога да не фалират.
    Наистина поизчакайте няколко години и ще видим как ще се развият нещата-дотогава винаги ще има за какво да се пише във форума
    musster одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #583

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Напротив, няма за какво да сте подвел някой. Просто реалностите у нас са такива. Много често няма такъв филм, като някой друг поема гаранция и обслужване на стоки не минали през него. Все пак поддръжката (било то и гаранционна) струва пари и не виждам кой ще покрие разхода на независим сервиз. На доста стоки (много малък и беден пазар сме) има само един вносител и той като изчезне от пазара и работата приключва. А производител без официален представител на малък пазар като в България, ще е голяма рядкост да се занимава с единични клиенти. Това ми се е случвало и просто забравяш за обслужване.
    Иначе почти всички нови марки така се въвеждат у нас - никой не инвестира предварително, защото може да му излезе крива сметката. Ако тръгнат продажбите в по-дълъг период, чак тогава се инвестира в база, поддръжка и т.н.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-01-18 в 14:09.
    SPSt одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #584

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Иначе не виждам признаци за фалит на Cooper and Hunter.
    Последно (29,01,2018) са участвали на изложение във Виена " Строителство и Енергия 2018/
    Bauen & Energie Wien 2018 със серията Supreme:

    https://www.bauen-energie.at/en/Exhi...oducts/1292490
    Тука нещо не се отварят снимките...:
    Cooper&Hunter Украина | Компания Cooper&Hunter приняла участие в выставке Bauen & Energie Wien 2018/Строительство и энергетика Вена 2018.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #585

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Никой не говори за фалит на производителя, макар че и големи производители изчезнаха от пазара и стоките им (някои дори на хартия с доживотна гаранция) нямат вече обслужване. Тук няма да купиш от тях, а от примерно Вимакс. А те ще чакат на местния вносител, който и да е той. СН не вярвам да се трогнат от липсата на поддръжка за 20-30 климатика пласирани на мизерно малък пазар като България. Занимавах се с фирми за хардуер и мнозинството, особено в провинцията отдавна затвориха кепенци. За повечето стоки няма кой да обслужва гаранция.
    Говорим си на различни езици, защото сме в различни реалности. За съжаление е така. Има някакъв напредък, но все още нещата у нас са доста далеч от истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 111 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе