Страница 46 от 111 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #676

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Махни го тоя Арктик , погледни Nordic Evo2. Още ме гложди как работи това безстепенно регулиране на турбината на вътр. Тяло в режим ауто , няма друга такава машина.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #677

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от dzver Виж публикацията
    "Тази седмица се занимавах гаранционно със сервиза на Горене и двете се изискват"

    Дали е законно е въпроса ...
    Сутринта пак препрочитах по въпроса, защото търсих информация за гаранцията на употребявани стоки. Ако не задълбаваме много в офтопик ще гледам да постна малко сбита информация по темата.
    https://m.offnews.bg/news/Kakvi-sa-p...ia_534099.html
    https://m.offnews.bg/news/Kakvi-sa-p...ie_523650.html
    Предполагам да. В много магазини ти защипват касовата бележка към гаранционната карта. В гаранционниите условия на Горене пише гаранционна карта плюс доказателство за покупка (касов бон или фактура).

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #678
    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Аз почти се отказах от Арктик. В инструкцията пише, че минималната височина на помещението трябва да е 2.95м.
    Ако, недай си Боже, нещо стане, няма да признаят гаранцията. Моето помещение е 2.60м
    И на Gree моделът е с такова изискване, но ги монтират и не съм чул това да е проблем. В БГ 2.60 е стандартната височина на жилищни помещения.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #679

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Според мен по-важно е разстоянието между вътрешното тяло и тавана, за да има циркулация, а това 250 см от пода, нямам как да се получи в " нормални" помещения. При мен идва на 225 см от пода и 15 см от тавана. Гледах да спазя това изискване, защото ми се стори по-важно. Иначе съм виждал на Fujitsu примерно искат 230 см или повече разстояние от пода. Ако сметнете приблизително 30 см височина на вътрешното тяло и колко ви остава за разстояние от тавана?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #680

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    stainway
    Да те ''зарадвам''...Реших да прегледам ръководството на тоя Арктик и на страница 36 гледам на 07 дават макс. денивелация 5м... на 09 също дават 5 м. но щеше да е по добре...Общо взето подобни крехки машинки е хубаво да се щадят, така съм свикнал понеже евентуални проблеми рефлектират както върху клиента, така и върху инсталатора. Аз лично бих препоръчал 09 преди да монтираш тая седмица.Може нищо да не му стане но си поне за 09 там а и 100% от тръбите са външни. Плюс е тая тръба която играе роля на допълнителна изолация. Нищо, сложил си го вече, да си го ползваш със здраве!

    - - - - - - - - - -

    От друга страна пък нахакали минимален тръбен път 3м на машини от 05 до 48... Малко не съм съгласен, по скоро това е няква средна дължина,която са нахвърляли...Нормално щом има разлика в максимума да има разлика и в минимума...На 07 излиза че минималния тръбен път е почти равен на максималната денивелация, няма как да е точно така...Тея работи са подобни на това с минималната височина на тялото, нахвърляни малко...
    Този пост е редактиран от microclim@; 09-02-18 в 11:10.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #681

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Благодаря за съвета, но както вече писах изборът беше заради размера на вътрешното тяло-нямаше друго място в стаята и стената е много малка-останалото са прозорци. Тъй като в моя случай бях едновременно клиент и инсталатор -така се посъветвах сам
    Моделът за който говорим е Veritas.Няма седмица на Арктик-а.
    Колкото до денивилацията-10 м. е максимална височина/15 м е максимална дължина тръбен път ( при дозареждане над 5 м./20гр. на метър)
    Това е от сервизното на CH-S07FTXQ:


    П.П. Поне за сега си върши работата отлично и се справя много добре с помещението, което също му идва по-голямо Ако се развали-ще имам повод да напиша нещо
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 09-02-18 в 12:02.
    microclim@ одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #682

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Добре де ,нито споря нито критикувам, просто дискутираме...Ако става дума тея 10 м също са леко нахвърляни ,щото са дали 10м максимум. на машини от 07 до 24...Което не е така за модела Арктик, където разликата между 07 и 24 е 5 метра тръбен път. Че има разлика дали компресора е 2kw i 700w. Опитвам се да кажа, че не всеки път е нужно сляпо да се водиш до тея бумаги, това са по скоро ръководства за потребител и някой работи са нахвърляни малко образно...
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #683

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тука съм напълно съгласен-аз също просто дискутирам. Така са си ги написали и тези 250 см разстояние от пода си ги преписват на всички модели-няма как да стане Мисля, че най важното е да се запомни-имат хладилен агент до 5 метра, после трябва да се дозарежда. Колкото до 3-те метра минимален тръбен път-ако е с капилярка е добре да се изпълни, ако е с EEV-сигурно може и с по-къс .Поне аз така си мисля
    microclim@ одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #684

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ами когато височината на тавана е 2 .50, климатика се монтира на пода на следващия етаж...
    stainway одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #685

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Току що минавайки покрай комшията гледам два C&H греят на къщата му. Изкарах го от вкъщи да "почерпи" поразпитах , оказа са че са нова американска марка разработка за военните - така му казали Вимакс. Модела е Арктик 12ка. но като видях външните тела очите ми станаха на понички ОГРОМНИ СА ! Човека ги е взел преди 2месеца но не бях обърнал внимание. Ще взема да го навия да си купи два ватметъра да видим за какво става въпрос , спомена че е платил 460лв. ток последния месец. Тричленно семейство/малко дете/ като при мен.
    microclim@ одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #686

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    ... оказа са че са нова американска марка разработка за военните - така му казали Вимакс.
    Да моя модел CH-S07FTXQ е секретно разработен за новата совалка, така ми казаха на едно място и затова се продава само в страни от НАТО
    А другия ми CH-S12FTXQ (WI-FI) е разработка за новите подводници, които плуват в северния ледовит океан
    Арктик-а е за офицерските каюти само
    А Нордик-а... ми той е правен само за Djoro май

    - - - - - - - - - -

    Много малкото зрънце истина в тази " военна конспирация" е,че Hunter Manufacturing Company наистина са били доставчик на различни филтри, отопление, вентилация за армията до 2001
    година:
    https://www.bloomberg.com/research/s...ivcapid=661439

    П.П. Аз се скъсах да им търся регистрации , а то всичко се обяснява с финансиране директно от секретния бюджет за отбрана на САЩ
    Този пост е редактиран от stainway; 09-02-18 в 16:05.
    justify, SPSt, musster и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #687

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Току що минавайки покрай комшията гледам два C&H греят на къщата му. Изкарах го от вкъщи да "почерпи" поразпитах , оказа са че са нова американска марка разработка за военните - така му казали Вимакс. Модела е Арктик 12ка. но като видях външните тела очите ми станаха на понички ОГРОМНИ СА ! Човека ги е взел преди 2месеца но не бях обърнал внимание. Ще взема да го навия да си купи два ватметъра да видим за какво става въпрос , спомена че е платил 460лв. ток последния месец. Тричленно семейство/малко дете/ като при мен.
    Не за военните а за НАСА...
    stainway одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #688

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    еее може ли такова нещо .
    Разсекретихте тайните .....
    Сега ще ви погнат за измяна .....
    Кажи на комшията да ги максира като Грее .... нещо лепенки , камуфлаж
    stainway одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #689

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ти да видиш външното на ГРЕЕ2000, дето топлеше до преди година тъщата, колко е огромно,41 кила тежеше и компресор на САНЬО се криеше вътре.Пък и 13-14 години отработи на пълни обороти.Ама на, обикновен АС инвертор си беше, не беше ни за НАСА, ни за военните.
    stainway одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #690

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Чак пак огромни не са.
    Ама за упражнение може да ги замеря да видя дали отговарят на описаните в ръководството - 776X540X320 мм.
    Mig82 - Току що минавайки покрай комшията гледам два C&H греят на къщата му. Изкарах го от вкъщи да "почерпи" поразпитах , оказа са че са нова американска марка разработка за военните - така му казали Вимакс. Модела е Арктик 12ка. но като видях външните тела очите ми станаха на понички ОГРОМНИ СА ! Човека ги е взел преди 2месеца но не бях обърнал внимание. Ще взема да го навия да си купи два ватметъра да видим за какво става въпрос , спомена че е платил 460лв. ток последния месец.

    Я дай идея от де да си взема аз такъв ватметър.... поне един?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 111 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе