Страница 94 от 111 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1396

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    И после -защо не продавали в България Нордик модели? Ами знаят, че нямат шанс да пробият
    Да качиш снимки от новата Etherea Nordic.
    Този пост е редактиран от stainway; 11-09-18 в 18:40.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1397

    COOPER AND HUNTER

    stainway, разбирам, че се шегуваш, но тук доста монтирани Нордици има. Fuji LMCB е най-често срещан, Me Zubadan се намират и т.н. Доста Грее-та, с подгрев има също, но по външните тела не мога да отгатна моделите им. За нашия климат са доста подходящи. Ниски температури, с висока влажност. Тук доста от именитите марки, с по едно отворче ф16-20, не виреят много добре. 2-3 дни -5 до -10 гр. плюс мъгла и вече преливат отстрани.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1398

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Джак,няма да стане, един сензор ще лъже.Трябват ти сензори в няколко точки.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1399

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Сензорът е схема с 2 кабела. Когато опрат в лед се включва веригата. Хрумна ми, че примерно могат да се нагласят в дренажния отвор, когато замръзне да включи, или ако ледът в тавата стане 1см, или пък 2 см. Зависи от това как ще са разположени двата кабела..
    Само че все още не знам дали изобщо ще функционира. Тествах сензора с лед от чешмяна вода и работи, но прочетох, че чистия лед(какъвто е замръзналият конденз)е диелектрик и не знам с него дали ще може да се задейства. В момента няма откъде да намеря чист лед за тестове, трябва да чакам зимата...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1400

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    А защо не си го вържеш на едно ключе и като видиш, че "работата е дебела", да го включиш да размрази? Остава си по-удобен метод от поливането с топла вода. Иначе мисля, че Mega беше писал за по-интелигентен метод, да се включва само по време на дефрост.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1401

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сензорът е схема с 2 кабела. Когато опрат в лед се включва веригата. Хрумна ми, че примерно могат да се нагласят в дренажния отвор, когато замръзне да включи, или ако ледът в тавата стане 1см, или пък 2 см. Зависи от това как ще са разположени двата кабела..
    Само че все още не знам дали изобщо ще функционира. Тествах сензора с лед от чешмяна вода и работи, но прочетох, че чистия лед(какъвто е замръзналият конденз)е диелектрик и не знам с него дали ще може да се задейства. В момента няма откъде да намеря чист лед за тестове, трябва да чакам зимата...
    Диелектрик са дейонизираната и дестилираната вода. Конденза докато стигне до тавата минава през топлообменник, ваничка, тръба и в тавата вече далеч не е "чиста" вода.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1402

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Щото ми хареса идеята за напълно автоматизирана интелигентна система, която да подгрява тавата и дренажните отвори само при наличие на лед, без участие на човек. С ключето е ясна работата и е много по лесно да се направи, но трябва ти да го пускаш и да излизаш да го гледаш.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Диелектрик са дейонизираната и дестилираната вода. Конденза докато стигне до тавата минава през топлообменник, ваничка, тръба и в тавата вече далеч не е "чиста" вода.
    На зима може да пробвам как ще се държи с лед от конденз.
    С лед от чешмяна вода го тествах и го засича.
    SPSt и rosswen харесват това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1403

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Имаш ли вече лед, топенето е сложно с разумни мощности. Който е топил лед по замръзнала машина знае. При лед, нагревателя топи само около себе си. Всички заводски системи са с цел превенция. Имаш ли вече лед, само топлата вода помага. Сложи нагревател в тава зимата и виж резултата! Но тук всичко е лесно и просто.
    VanDan, Aleksandars, rosswen и 2 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #1404

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Дали ако пускаш нагревателя за по 15-20 минути на всеки час при положение, че температурата е под 0*С, ще успява винаги да поддържа чиста тава?
    Трябва според мен да се останови експериментално това и после да се направи едно ардуино дето да ти пуска нагревателя при зададени определени условия :D

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1405

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Управлението на нагревателя при дефрост е отдавна измислено и работеше перфектно. За съжаление търсенето не оправда разходите по производството. А именно, при минаване в режим охлаждане (дефрост), нагревателя се пуска, докато започне да тече вода е вече загрял. След края на дефроста, остава да работи още избрано време. От пет минути нагоре. Цялата система работи под пет градуса вуншна темпетатура.
    Този пост е редактиран от Mega; 12-09-18 в 14:07.
    Иван Вълков, rosswen, stainway и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1406

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Управлението на нагревателя при дефрост е отдавна измислено и работеше перфектно. За съжаление търсенето не оправда разходите по производството. А именно, при минаване в режим охлаждане (дефрост), нагревателя се пуска, докато започне да тече вода е вече загрял. След края на дефроста, остава да работи още избрано време. От пет минути нагоре. Цялата система работи под пет градуса вуншна темпетатура.
    Колко струваше?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1407

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    60 лева. Пуска се от четирипътния вентил и работи още 10 минути след края на дефроста. Да не стопи нагревателя пластмасовите тръби, ако са изолирани.

  16. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #1408

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сензорът е схема с 2 кабела. Когато опрат в лед се включва веригата. Хрумна ми, че примерно могат да се нагласят в дренажния отвор, когато замръзне да включи, или ако ледът в тавата стане 1см, или пък 2 см. Зависи от това как ще са разположени двата кабела..
    Само че все още не знам дали изобщо ще функционира. Тествах сензора с лед от чешмяна вода и работи, но прочетох, че чистия лед(какъвто е замръзналият конденз)е диелектрик и не знам с него дали ще може да се задейства. В момента няма откъде да намеря чист лед за тестове, трябва да чакам зимата...

    https://products.ecc.emea.honeywell....OSNO=FT6960-60

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1409

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    @mbirol Какво стана с дистрибуцията на C&H?

  18. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #1410

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    @mbirol Какво стана с дистрибуцията на C&H?

    Турция също повдигна много валутните курсове. Търговията понастоящем е лоша. Интервю с C & H продължава. Но сега вносът е в очакване.
    В същото време, Турция е внесъл една фирма Алфа серия.
    Cooper and Hunter Turkey : : Cooper and Hunter Turkey : Cooper and Hunter Turkey

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе