Страница 235 от 348 ПърваПърва ... 185225233234235236237245285 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,511 до 3,525 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #3511

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цанков, ти ли търсеше климатик с овлажняване. Слагаш крака пред него и когато се отвори наливаш водата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3512

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Е, фаца има машинката, па и екстри, че и подов...(колонен де).
    Такова дето му наливаш си имам вече (Rowenta).
    На Урурото ми допада, че само си “налива”,
    пък и след като усетих разликата м/у подов и високостенен..., какво да ти кажа...

    п.с. пък сега си заминава фурната и съм в проучване с какво да я сменя.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 18-11-19 в 01:33.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3513

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз мисля все пак да пиша в правилната тема. Пиша за Гри-то и Окс не защото всички Гри и Окс са цепеници, а защото моите са такива. Между другото съзнателен избор (дали е разумен е друга тема). Та по темата - може ли да се топлиш с цепеница? Може - даже и в Сф климатът е такъв вече, че 90% от зимата можеш спокойно да се топлиш с Гри-то, а при Окса е да речем 80%. Що се касае до Гри-то това се случва и на прилична цена (за Окс-а нямам никаква идея). Проблемът с Гри-то е, че е шумно (а това си е бая проблем за мен). С други думи ако имаш алтернативното отопление и прилично изолиран апартамент, в населена сграда, даже и в Сф може да се топлиш с най-дървения модел на Гри (може и на всички времена) при положение, че имаш бекъп. За охлаждане даже и Гри-то не е чак толкова шумно, а и минимумът му е около и под 100W. За Окса - минимумът е железен (под 400+ не пада маймуната).
    Моля, това да не се възприема като съвет за покупка на цепеница. Всяка икономия си има последствия и нито една от двете машини не е за основно отопление и съм сигурен, че под -10 няма да има никой (е при Окс-а сигурно реотанчето ще работи, но само то). Освен това, комфортът е нещо много относително и зависи от хората но сравнявайки с топ модел на ME, разликата е доста чувствителна. Като следваща цепеница се двоумя между Midea Mission и някое друго китайско творение, но това е просто експериментаторски дух.
    Между другото Окс-чето, ребрандирано като Midea, го намерих като "топ" модел на TCL. Леле мале, изтърсак на баш цепеница.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3514

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    На работа (държавна институция) сложиха едно Грее 09 (Фея)на секретарка на съседен отдел.
    Ние сме с Мидеи - от R22 до инвертор.
    Определено мисля, че сме по-добре от нея, кабинетчето и е 12-3кв и е “весело” вътре.
    Шефовете са с Тошиби....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3515

    Свободна тема за цепеници...

    На нас, на работа ни сложиха някакъв Sinclair, 13-ка, в около 25м2. Въпреки, че стаята ни е в турбинна зала, си помагаме с тая цепеница цяла зима (Ха де!). Работи тихо и като цяло дефроства при нужда. Само около 0-та нещо се шашави и пуска ненужни дефрости. С плюсовете до тук. Дебитите са отвратително ниски. При +5, ако искаме да стопли, слагам турбината на макс и задавам 25-27гр. Под 0-та е трагедия, хем че се помага и с парно. Та в заключение, не само тишината върши работа. Е, при нас си има и известен шумов фон, така че е малко субективна "тихата" работа.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3516

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз като гледам на страницата им - те май също продават клонинги на Гри (за Sinclair говоря).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3517

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Да се “ похваля “ моето японче почистено и готово да топли.
    Дано ми топли офиса тази зима .
    Благодарство на ..... той си знае !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #3518

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    https://business.dir.bg/kompanii/direktorat-na-toplofikatsiya-vratsa-parnoto-topli-po-dobre-i-po-evtino-ot-klimatika


    "По думите на инж. Михайлов климатиците не са нищо друго освен една по-висококачествена духалка с филтър."

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3519

    Свободна тема за цепеници...

    Дреме ми кой, какво приказва. Всеки гони някакви интереси, сигурно и въпросния господин. И на мен не ми вярват какви сметки плащам и каква температура поддържам, в 100м2, ама какво от това? Показвам им дори фактурите от ЧЕЗ и пак ме гледат с недоверие. Сигурно си мислят наум, че ги лъжа пък за поддържаната температура. Само тези, които са ми идвали на гости, на -7, -10гр. външна, ми имат вяра, а и ватметъра се вижда какво показва "real time".[emoji16]
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-11-19 в 18:49.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #3520

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Всяко нещо си има предимства и недостатъци.
    Според мен до голяма степен човека е прав. С малки изключения.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3521

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    "По думите на инж. Михайлов климатиците не са нищо друго освен една по-висококачествена духалка с филтър."
    Този парнаджия е толкова гениален, че съм изненадан, че не пише във форума...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #3522

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Тоя е забравил да изтъкне най-важния факт. Как удобно си сушиш ръкавиците и шапката.
    За вярването. Баща ми въпреки, че има ватметър пак се съмнява в сумите. Предния път като ходихме при него извади фактура за тока и казва. Я виж колко е цената на тока, ти сигурно си сложил друга цена.
    До тук от началото на месеца сме на 7лв. Въпреки това, той си го спира да пестял. Поне е изпълнителен, та като се задържи трайно под 5градуса ще го държи постоянно включен, както съм му казал.
    Казах му че щом се съмнява да бодне за един ден електрическия радиатор във ватметъра и да сражнява. Той обаче реши, че няма да го направи. Сигурно предпочита да си се съмнява.
    п.п. Касапе, тези които се топлят на парно какво да правят тук. Има някой малки изключение като мен.
    Този пост е редактиран от bobivg; 21-11-19 в 19:42.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #3523

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Някой знае ли каквиса тези цифрички оградени с червено на снимката?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #3524

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Някой знае ли каквиса тези цифрички оградени с червено на снимката?
    Актуалните теми във форума, ако цъкнеш на форумни действия и от менюто избереш маркирай форумите като прочетени и ще стане 0

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3525

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Някой знае ли каквиса тези цифрички оградени с червено на снимката?
    Mimojef
    Нещо се скатаваш !
    Я кажи как са машинките .Дай малко обратна връзка . В момента си с 3 от най- доброто от среден клас .
    Я кажи да видим кое е най- най от климите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе