Направо една IP камерка и синоптиците могат да закриват Без друго сумати народ остана без домове или под водата , а думичка не обелиха преди това ...
Направо една IP камерка и синоптиците могат да закриват Без друго сумати народ остана без домове или под водата , а думичка не обелиха преди това ...
Един нагледен пример за неефективността на външната изолация. Наглед има изолация, но все едно няма. Корнизът отдолу, който е пряко изложен на студ и вятър, когато се охлади примерно до -12°, колко мислите, че ще е температурата на стените на сградата под изолацията при положение, че бетонът е с много добра топлопроводимост? Пак толкова. Ако нагазиш с боси крака в ледено езеро, колкото палта и балтони да си навличаш отгоре, няма ти стане топло.
За да върши работа външната изолация трябва цялата сграда отвън да бъде опакована до посленият сантиметър, включително покрива и основите, иначе ефектът се губи. Такива частични изолации не вършат много работа и имат само козметичен ефект.
Този пост е редактиран от Jack Krauser; 22-09-18 в 10:32.
Единственият козметичен ефект, който виждам на снимката, е монтажа на мицубишито. Доста по-прилично е натворен от "изолацията".
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Изолацията винаги има ефект - сега е точно сезонът, когато най много си личат плюсовете на външната изолация и масивното строителство. Жилището изстива плавно с по градус на няколко дни (та даже и седмица). Даже при по-големи застудявания от няколко дни можеш да минеш без отопление.
Вици, това, което си написал за изолацията е вярно, ако е външна, а стените достатъчно дебели. За вътрешната изолация, без дебела външна и стени, си е виц!
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Е аз изрично съм написал, че говоря за външна изолация. Вътрешната изолация безспорно намалява загубите, но я няма инертността.
Предполагам дискусията е провокирана от моята снимка. Пояснявам, че сградата е със 7см външна изолация. Иначе аз съм правил вътрешна на външните стени и тавана.
- - - - - - - - - -
p.s по темата за панелките
IMG_20180922_211200.jpg
Горният носещ панел ляга на половината на долния. Отместването е 10см.
- - - - - - - - - -
При нашите съм и го снимах сега. Утре на светло.
Аз лично взех отношение по това дали има значение частичната външна изолация. По принцип с изолацията, стига да има външна, важи правилото "Колкото повече, толкова по-добре". На някои хора си им е студено и при 26 градуса, та всичко е доста субективно.
Що се касае до панелите - 10-15 cm не са били нищо за строителите (за някои и сега е така). Наскоро участвах в изтърбушването на една кухня в панелен блок и в ъгъла имаше 15-20 см дупка - няма един правилно монтиран панел, всичко е наклонено нанякъде и отместено в произволна посока. Много ми е интересно какво и дали са успяли въобще да заварят нещо в тази час от сградата,
То пък на сегашното една дебела арматура като наслагат....и един уплътнен бетон.....
Пак почнахме с градските легенди.
Това се строи сега или е замряло преди 15ина години? Не казвам, че няма издънки, но е сравнително рядко (поне в София).
Сега е. Като го опаковат в стиропор и измажат ще стане бижу.
В старото стройтелство бетона си е бетон,а не като сега.Онзи ден дупчих за да сложа нова лампа пред входа ,бургията едва влиза ,а блока е от 1986 построен.Миналата година монтирах дограмата на цял панелен блок и изпочупихме един куп бургий,бетона беше много корав.
Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Бетона е различен навсякъде. Всеки ден дупчим, има стари сгради, където едвам излизаме, има и като вафли. При новите като цяло компромисите не са в носещите елементи. Железобетона е ок, виж стените са трагедия.В момента съм в Белгия, Антверпен, по покана на местна строителна фирма. Тук повечето къщи нямат изолация. Нямат и зима де. Строят се с тяхната тухла, с дебели стени. Климатици почти няма. Цените на климатиците и можтажа са двойни на българските, че и нагоре. Само задължителната профилактика е 200 евро.
Този пост е редактиран от Mega; 23-09-18 в 14:49.