Страница 30 от 348 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #436

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това за ставането не е така, всички стават, имам топ модели и за Европа и за Япония.Всички си работят и си вършат работата, където са сложени.Но това, което върши японеца, нито един Европеец с едно, две изключения на тройна цена, не може да го свърши така, както искам аз.А защо японците не продават в другия свят моделите за Япония, май само те си знаят.
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #437

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    А това, че като станело студено само тези от Япония щели да топлят...не го вярвам..
    А това къде всъщност го прочете? Според мен освен чисто физическото излъчване на топлина, за да се нарече един климатизатор добър, имат значение и доста други неща. Повечето от тях се проявяват при по-сериозна зима и неблагоприятни условия.
    Нека се спре с подобни дискусии и всеки да ползва каквито машини предпочита, защото се изказват крайни и категорични мнения и то от хора, което не са имали пряка възможност за сравнение. Вярно, че "в спора се ражда истината", но мисля, че подобни дискусии вървят тук от доста време, периодично и нищо полезно не е произлязло от това. Има си теми за европейски и японски машини и всеки може да прочете или да попита в тях и така да направи своя избор, подпомогнат от хора разбиращи, а не от "лаладжии".
    Aleksandars, tony34al, Иван Вълков и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #438

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Между другото това си е лаладжийската тема. Едва ли някой ще си избере климатик баш по тази тема. Интересното е, че всички те емват като засегнеш темата с японските използвани бижута.
    ПС: Моите уважения и благодарности към професионалистите във форума, но при избора на каквато и да е вещ има и субективизъм. Например аз предпочитана да съм първият ползвател на тази вещ и грам не ме вълнува вътре какво е стига на мен да ми е добре и аз да съм доволен.
    Този пост е редактиран от Vizi; 29-08-18 в 16:28.
    VeleV.Klima, milanov, Ventsislav Negentsov и 2 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #439

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Напълно съм съгласен! Малко назад ако се върнете-първата по - сериозна зима,.... като застудее ще почнат оплакванията от европейските... това прочетох и се учудих.
    Съгласен съм, че няма смисъл от подобна дискусия, но тъй като феномена е застъпен в почти всяка тема ми стана интересно.
    Още веднъж-надявам се на всички да им е уютно и по-малко да се оплакват. От мен няма да чуете оплаквания. Проблемите са да се решават, не само да се приказват
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #440

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Интересното е, че всички те емват като засегнеш темата с японските използвани бижута.
    Не се ли сещаш защо? Защото темата обикновено я засягат хора, които не са виждали такъв климатик, а в общия случай дори са много далеч от техниката изобщо. Взех да се повтарям, ама явно някои четат по диагонал. Напълно си прав за субективизма и затова се надявам някои хора да не наричат другите глупаци, защото в техните очи /на другите/ е точно обратното/. Толкова ли е трудно да приеме човек, че не е нужно да дава наклон в живота на други, само защото не мислят като него? Самочувствието е нещо добро, но само, когато е със солидно покритие!
    Aleksandars и stainway харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #441

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Колега SPSt, мен ме изкарахте глупак, че ги не разбирам къщичките, ма си свиркам и не ми пука много-много. По-смешното е, че по-умните, дали по 1500 лева за К2У ми качвате снимки с някакъв разход на машините от по 50 W, вменявайки ни някакво превъзходство. Моя европейска машина може да работи и работи дори с по-нисък минимум, но това не е повод за хвалба, а напротив. Факт е, че за такива пари се намират прилични нови европейски машини, гарантиращи комфорт в по-големи помещения. 100 волтовите са за предпочитане предимно за много малки помещения, ново строителство. Надеждните фирми за такива машини се броят на пръстихе на едната ръка, така че едва ли те са за всеки. Мога да ти кача свежи снимки на няколко 100 - волтови съкровища, роботещи като цепеници и изглеждащи като такива. Всичко е въпрос на късмет, правилен монтаж, експлоатация и поддръжка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    VeleV.Klima, Vizi и stainway харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #442

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    @SPSt Отново съм съгласен, но същото важи в пълна степен и в темите за "европейските" цепеници. Избери си, която и да е, и ще прочетеш закачки от рода на-като си вземеш "истински" , "при японските това е от 100 години" и така в този дух. Опитите за наклон и аз не ги харесвам, но се случва редовно и не особено елегантно . Малко повече емпатия няма да навреди на никого
    SPSt, Vizi и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #443

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Японските климатици на 200 волта могат ли да работят безпроблемно на нашето напрежение, или им трябва трансформатор?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #444

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моето днес, на една от фазите е 249V. Дали ще могат?


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #445

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Японските климатици на 200 волта могат ли да работят безпроблемно на нашето напрежение, или им трябва трансформатор?
    Могат, но не е препоръчително.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #446

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някои имат защита. Винаги с траф!
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #447

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Могат, но не е препоръчително.
    Значи им трябва трансформатор, така ли? Може би за да не опукат платките? При мен миналата зима напрежението в мрежата редовно държеше над 255 волта.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #448

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Джак, слагай траф на панасоника!

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #449

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Джак, слагай траф на панасоника!
    На лепенката го дават, че е до 240 волта. Работи много добре, когато напрежението е над 250. Учудващо всички уреди работеха много добре и нямаше никакви поражения, но Соното почваше да включва защитата срещу високо напрежение.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #450

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Почнах да се обърквам вече. За какво говорите, битов уред или секретна японска технология?
    VeleV.Klima, Vizi и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 348 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе