Страница 32 от 348 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #466

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Привет група.Незнам дали точно в тази тема да пиша,но реших да ви попитам нещо.Днес реших да се обадя за годишна профилактика на единия Хитак понеже става почти година от както го имам.Звъннах в фирмата която го монтира,но от там ми казаха че вече не работили с м-н Зора(аз от там го купих),след което се обадих в Зората и ми казаха името на новата фирма с която работят,и с тях се свързах и уж ме записаха и ще ми се обадят кога ще дойдат.
    На мен ми мина през ума да се свържа с вносителя и да обясня ситуацията,от там отговориха че машините си имат две години гаранция и като им се направи първа годишна профилактика гаранцията става 36 месеца,също така ми обясниха че дори и да не правя въобще профилактика пак си имам 2 години гаранция по закон.
    Много се чудя дали да си платя 35 кинта за едно напръскване със меглио и машината да стане с 36м, или да си спестя парите и да имам 24 м. гаранция.









  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #467

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моят опит е колкото повече - толкова по-добре. На 3,5 г. ми се е налагало да ползвам гаранция и добре че беше с 5.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #468

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Genadi80, ето ти извадка от оригиналната гаранционна карта на вносителя:
    "Уважаеми клиенти, благодарим ВИ за направения избор на климатик Hitachi.
    Вносителят, Ви дава гаранция за качеството на закупеното изделие съгласно Закона за защита на потребителите, всички задължителни стандарти и съобразно условията, изложени по-долу. Гаранцията се отнася за дефекти, възникнали в процеса на нормална експлоатация, през гаранционния период поради човешка грешка в процеса на изработката или некачествени материали и компоненти.

    Климатичната техника не е стандартна битова техника, която да включите в контакта и тя да започне да функционира. В повечето случаи е изградена от два, три и повече различни агрегата, тя има и специфичен начин на монтаж и поддръжка.
    Чрез вносителя и сервиза, всеки агрегат има 36 месеца пълна гаранция, в случай, че се извършва ежегодна сервизна проверка. Дори и в случаите, в които няма извършена ежегодна сервизна проверка гаранционния срок на уреда е не по-малък от 24 месеца. За да бъде валиден пълният срок на гаранционно обслужване, е необходимо представянето на фискален касов бон за извършени годишни профилактики.
    Вносителят и сервизът не носят никаква Гаранционна отговорност относно избора на мощност, свързването на агрегатите в климатична система и използваните материали при изграждането и. Изграждането и поддържането на климатичната система е задължение на организацията или лицата, извършили монтажа."

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #469

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Генади касова бележка да искаш.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #470

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    ...
    Много се чудя дали да си платя 35 кинта за едно напръскване със меглио и машината да стане с 36м, или да си спестя парите и да имам 24 м. гаранция.
    За да имаш 3 години гаранция, ще ти трябват документи за 2 профилактики. Ако си сигурен, че машината е наред, не давай да бърникат по хладилната част, убеди ги да ползват термометри.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #471

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Genadi80, ето ти извадка от оригиналната гаранционна карта на вносителя:
    "Уважаеми клиенти, благодарим ВИ за направения избор на климатик Hitachi.
    Вносителят, Ви дава гаранция за качеството на закупеното изделие съгласно Закона за защита на потребителите, всички задължителни стандарти и съобразно условията, изложени по-долу. Гаранцията се отнася за дефекти, възникнали в процеса на нормална експлоатация, през гаранционния период поради човешка грешка в процеса на изработката или некачествени материали и компоненти.

    Климатичната техника не е стандартна битова техника, която да включите в контакта и тя да започне да функционира. В повечето случаи е изградена от два, три и повече различни агрегата, тя има и специфичен начин на монтаж и поддръжка.
    Чрез вносителя и сервиза, всеки агрегат има 36 месеца пълна гаранция, в случай, че се извършва ежегодна сервизна проверка. Дори и в случаите, в които няма извършена ежегодна сервизна проверка гаранционния срок на уреда е не по-малък от 24 месеца. За да бъде валиден пълният срок на гаранционно обслужване, е необходимо представянето на фискален касов бон за извършени годишни профилактики.
    Вносителят и сервизът не носят никаква Гаранционна отговорност относно избора на мощност, свързването на агрегатите в климатична система и използваните материали при изграждането и. Изграждането и поддържането на климатичната система е задължение на организацията или лицата, извършили монтажа."
    Тъкмо го прочетох и аз и на двете гаранций го пише.Но двете са различни,едната (първата)е извадена от системата на Актон,а втората е готова напечатена.Едната машина беше профилактирана през май месец и е отбелязано на гаранцията,но нямам фиксален бон за това.


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    За да имаш 3 години гаранция, ще ти трябват документи за 2 профилактики. Ако си сигурен, че машината е наред, не давай да бърникат по хладилната част, убеди ги да ползват термометри.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    На никой няма да дам да бърника там ако няма проблем.Машините си работят без проблем.Яд ме че ще дойдат и ще направят това което вече знам и само ще вземат пари.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #472

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Тази гаранция не се отнася за:
    1. Текуща поддръжка (например почисване на прах или лед)

    Тия пари 35лв се заплащат като абонамент никой не е длъжен да ти мие климатика. При тази профилактика трябва да се направи замервания на налягане ток и температури. И да се прецени има ли отклонения от правилната работа и има ли нужда от почиствене. Един пример за асансьора на блока се плаща месчна такса срещу която сервиза се ангажира да идва при проблеми и ремонт които плащаме.
    bobovo одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #473

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Тази гаранция не се отнася за:
    1. Текуща поддръжка (например почисване на прах или лед)

    Тия пари 35лв се заплащат като абонамент никой не е длъжен да ти мие климатика. При тази профилактика трябва да се направи замервания на налягане ток и температури. И да се прецени има ли отклонения от правилната работа и има ли нужда от почиствене. Един пример за асансьора на блока се плаща месчна такса срещу която сервиза се ангажира да идва при проблеми и ремонт които плащаме.
    Климатика и аз мога да си го измия,въпроса е че за 35 лв ще дойдат и само ще го напръскат с препарат,без има замервания.
    Хич няма да им се обаждам за едната машина,като и изтече гаранцията да става каквото ще,за другата която вече има подпечатана профилактика ще я правя пак догодина.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 10-09-18 в 21:04.
    Rafailiev одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #474

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    В гаранцията нямаш право да го разглобяваш и миеш.На нашите машини слагаме лепенки дето се трошат за да няма съмнения пипано ли е. Това с пръсакнето вие клиентите го измислихте че давате пари за нищо и го получавате. А реално плащате 3лв месечно за това сервиза да е ангажиран и при дефект няма да платите за труд и посещение както и смяна на съответната част.
    dodo_pv, bobovo, Aleksandars и 2 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #475

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    В гаранцията нямаш право да го разглобяваш и миеш.На нашите машини слагаме лепенки дето се трошат за да няма съмнения пипано ли е. Това с пръсакнето вие клиентите го измислихте че давате пари за нищо и го получавате. А реално плащате 3лв месечно за това сервиза да е ангажиран и при дефект няма да платите за труд и посещение както и смяна на съответната част.
    Ами да ти кажа само че аз на мойте машини сам си сложих wi-fi модулите по инструкция на вносителя.Щом има 24 месеца гаранция по закон ще се ползва тя.Това с лепенките съм го виждал.Има една фирма представител на друга марка която не задължава с тези профилактики.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Genadi80; 10-09-18 в 21:44.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #476

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    А реално плащате 3лв месечно за това сервиза да е ангажиран и при дефект няма да платите за труд и посещение както и смяна на съответната част.
    Аз бих прежалил 35лв за още една година спокойствие.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #477

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Забравих да кажа че фирмата която отговаря за монтажите и профилактиките на м-н Зора,не предлага марката която имам.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    Mig82 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #478

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Налагало ми се е да ползвам гаранция на фирма от друго населено място и си плащах за пътни ... цели 3 пъти. Ама ме хванаха на зор с бебе на 3месеца посред зима. От тогава условията за профилактика ги поставям аз.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #479

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Налагало ми се е да ползвам гаранция на фирма от друго населено място и си плащах за пътни ... цели 3 пъти. Ама ме хванаха на зор с бебе на 3месеца посред зима. От тогава условията за профилактика ги поставям аз.
    Пътните извън населеното място на сервиза се заплащат въпреки гаранцията. Както поставяш условия така могат и да ти откажат третата година и ще поставяш условия на шапката си.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #480

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Пак аз ще ги поставям но на местна фирма и със 180лв. (за пътни) в джоба не навятъра.
    Забравих , 3 пъти се разхождаха платки сваляха докато разберат че трябва да се "долее" фреон и да се направят наново конуси... все подизпълнители. Не ми ги хвали.
    Този пост е редактиран от Mig82; 11-09-18 в 14:36.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 348 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе