Страница 97 от 348 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1441

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Техният е безплатен, понеже си го "берат".
    Беше до преди време, сега се редят да си го плащат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1442

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Беше до преди време, сега се редят да си го плащат.
    Не знам дали всичко си плащат, но консумацията на ток в Изгрев е по-голяма от тази в Тракия. Може да се дължи и на повечето топлофицирани жилища в Тракия, но от друга страна преди време съм виждал да се топлят с пружина от легло.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1443

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не знам дали всичко си плащат, но консумацията на ток в Изгрев е по-голяма от тази в Тракия. Може да се дължи и на повечето топлофицирани жилища в Тракия, но от друга страна преди време съм виждал да се топлят с пружина от легло.
    Важното е, че все нещо плащат. Преди и това не правеха. Иначе това с пружината си е тяхна запазена марка или кон на терасата

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1444

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Няма лошо да се помага на по-бедните, но да се следи какъв е резултатът и да има наказания при неизпълнение на условията. Разбира се, подпомагането не трябва да е на етническа принцип - пълно е с възрастни хора (а и не само), които не могат да си позволят климатици или някакъв друг по-екологичен метод на отопление.
    Проблемът като цяло е, че всичко е на парче. Никой не е казал - "стратегията на държавата е да се топлим на климатици и термопомпи" или "стратегията е да се преминава на газ". Към момента изглежда, че цената на тока се задържа, но дали ще е така за в бъдеще - никой не знае.
    tony34al и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1445

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Важното е, че все нещо плащат. Преди и това не правеха. Иначе това с пружината си е тяхна запазена марка или кон на терасата
    За кон на тераса само съм чувал, но с очите си съм виждал 4 овце на терасата и крава в мазето. Също така апартамент без врати прозорци и паркет, които са изгорени в огнището в средата на хола.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Към момента изглежда, че цената на тока се задържа, но дали ще е така за в бъдеще - никой не знае.
    Напротив знае се, но наближават избори. Чакай да минат догодина и да видиш как във фактурата ти срещу "акциз" вместо нули ще се появят цифрички /токът е луксозна стока/. Ще се "освободи" пазарът и за битовите абонати /няма вече да е регулиран/ и ще стане като при промишлените. Сигурно сте гледали наскоро телевизия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,801
    #1446

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    А колко от цепениците ще оживеят при конярите след първата година е отделен въпрос
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivan74, SPSt, shener84 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1447

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ......... Сигурно сте гледали наскоро телевизия.
    Не гледам телевизия, но се сещам. Наясно съм какво ще се случи с цената на тока след изборите и точно там е проблемът

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #1448

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Дано умните глави се сетят да сложат условия като нотариален акт, платени данъци и утежнят леко бюрокрацията за да филтрират мангалята.
    Започнаха да прииждат от скоро и по нашия край.Най-новата мода е привечер в трафика между 5 и 6 рязко да излизат и да се мятат под коли, търкалят някоя дебела циганка обикновено и като спреш да видиш какво става скачат останалите от групата, които са се покрили наблизо.После започват да изнудват за пари.Мой приятел са го търсили и на работното място, но ги е застъпил с бухалката и сега пък са пуснали жалба срещу него за побой.Пазете се.
    Сори за офтопика.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1449

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Тая мода е от преди 20 и повече години и се пресича много лесно, дано който знае, как се прави да ги озапти и при вас.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1450

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Дано умните глави се сетят да сложат условия като нотариален акт, платени данъци и утежнят леко бюрокрацията за да филтрират мангалята.
    Започнаха да прииждат от скоро и по нашия край.Най-новата мода е привечер в трафика между 5 и 6 рязко да излизат и да се мятат под коли, търкалят някоя дебела циганка обикновено и като спреш да видиш какво става скачат останалите от групата, които са се покрили наблизо.После започват да изнудват за пари.Мой приятел са го търсили и на работното място, но ги е застъпил с бухалката и сега пък са пуснали жалба срещу него за побой.Пазете се.
    Що трябва да се пазя, не трябва ли държавата да ме пази?

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #1451

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Имам питане. Туй нещо "Vapor Injection" прилага ли се при някои компресори за сплитове? Аз поне не намерих такъв, а може и да не става за малки машини.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #1452

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Eдин приятел се е мераклосал да си купи японски климатик,но иска чисто нов а не втора ръка,днеска ръчкахме в нета с него и попаднахме на тая оферта https://www.termo-klima.com/bg/klima...ic-msz-ge2817/ чудим се дали е наистина произведен в Япония тоя хиперинвертор,днес звъннахме и някаква госпожа ни съобщи че машината е "за Японския пазар" каквото и да означава това.За Японския пазар и Произведено в Япония според мен са леко различни неща,но някой има ли впечатления от машината ? Като гледам за тия пари нищо по добро не се намира,и в края на крайщата май ще я купи нея.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #1453

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Пони, как ще да е "хипер инвертор" тая цепеница? Най-обикновен среден клас климатизатор, не блестящ с нещо особено. Дори и да е японски, в което много се съмнявам.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    tony34al и Jack Krauser харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1454

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    К`во разбираш ти? Хиперът е директен внос от Япония.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1455

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Eдин приятел се е мераклосал да си купи японски климатик,но иска чисто нов а не втора ръка,днеска ръчкахме в нета с него и попаднахме на тая оферта https://www.termo-klima.com/bg/klima...ic-msz-ge2817/ чудим се дали е наистина произведен в Япония тоя хиперинвертор,днес звъннахме и някаква госпожа ни съобщи че машината е "за Японския пазар" каквото и да означава това.За Японския пазар и Произведено в Япония според мен са леко различни неща,но някой има ли впечатления от машината ? Като гледам за тия пари нищо по добро не се намира,и в края на крайщата май ще я купи нея.
    погледни това
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...-rasrac-35rxb/

    и това
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...ayae-xpc12jhr/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе