Страница 123 от 128 ПърваПърва ... 73113121122123124125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 1908
Like Tree791Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1831

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Да добавя нещо за цепеницата. Външна -8 ,позаледени ламели на външното тяло,че е 87% влажност,вече 2-ри час не съм видял от бързите дефрости. Най-вероятно като има да догонва задание,не ги пуска.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1832

    Re: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    С повече наблюдение вече, през 1 час ли са дефростите и минимума как се движи за 12wifi

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    17
    #1833

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    При мен 9ка на два часа грубо дефроства за 2-3 мин. Външното тяло не съм го виждал обледено. Влажност според апп-а е 80% и външната температура беше -4.

    Изпратено от моят moto g62 5G с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1834

    Отговор: Re: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    С повече наблюдение вече, през 1 час ли са дефростите и минимума как се движи за 12wifi
    При отрицателни температури,на всеки час обръща за 1 мин и задухва пак топло. Целия процес трае 2мин,дори и да не е обледенен.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1835

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Някой отварял ли е новите партиди да се види вътре карантията същата ли е, най вече еев и компресор, това при tswf.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #1836

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Привет,
    огромно благодаря на всичи във форума, които отделят от времето си, за да правят тестове на Цепениците!

    Благодарение на вас аз имах информирано решение и от две седмици имам монтиран Свещения граал на Звездната династия - ACT-12TSWF

    Още един чака да бъде монтиран, но започвам да се двуомя, виждайки какво става с последната партида от Декември 2023 - Януари 2024 (снимка на серийния номер).

    Ползва се в хол, всекидневна, кухня всичко отворено и просторно с дължина 8м., ширина 5м. и височина 2.4м + разни чупки в коридора с всички екстри - дограма, вътрешна изолация и външна изолация, като вътрешното тяло е монтирано да духа на дългата страна.
    Всички врати са отворени в апартамента, няма други източници на топлина и си поддържа температурата без никакви проблеми в някакъв ареал около него.
    Това го казвам за хора двуомящи се за по-голями помещения.
    Разбира се в спалните е една идея по-хладно, но според нас комфортно за спане.

    Справя се много добре с топленето, поддържането на температурата, описаните минумуми, дефрости, ниски шумове и т.н.
    Монтиран е от фирма с нужните сертификати и документи за правоспособност.
    Има издадена фактура за монтаж.

    Всички хубави неща описани от съфорумци за ACT-12TSWF съвпада на сто процента, НО и аз имам своите дертове и искам да ги споделя с идеята, ако може да ми помогнете.


    Тук е мястото да спомена, че имам още два климатика (в момента не работят):


    Daikin 12-ка от старата генерация - минимума 380W


    Gree Fairy 12-ка (1-ва генерация) - плачевно минимума 500W, никаква идея за алгоритъм и ред. Иначе като се сети да се включи много топло духа, но това евентуално ако се сети, че трябва да работи. Именно това Gree ще бъде заменено с чакащата в гаража втора бройка ACT-12TSWF


    Към момента проблемите, които виждма при ACT-12TSWF са два:

    1. Клапата на вътрешното тяло "пропада"/не се вдига достатъчно от единия край.


    Назад във времето бях чел коментар на други ползватели, че имат същия проблем.
    По спомен бяха заявили рекламация и ремонт, а от оторизирания сервиз дълго мотаха човека и в крайна сметка не разбрах какво стана.


    Има ли смисъл за пускам рекламация за пропадането на клапата и дали след ремонта положението няма да е същото?


    2. По-големия проблем, е че не поддържа Fan Speed (духането) на всички скорости.


    Разяснявам:


    Зададената температура на климатика е 22 градуса. В такова голямо помещение няма как при външна 2 градуса да стигне 22 (в различни точки на апартаметна отчитам 21.5 градуса), съответно климатика не изключва, НО държа да отбележа, че се държи като страхотен инвертор с минимуми, според външната темп и заданието вътре от порядъка на 200-380W. Понякога стига и до 450W. Рядко съм го виждал на 600W камо ли на 700W.


    Болката ми за духането за ACT-12TSWF


    Auto - Сам избира скороста на вентилатора. Предоволен от алгоритъма кое как решава.


    Mute - Супер безшумен. Много доволен от струята и тишината


    Low speed - Няма проблем. Поддържа си я


    Mid-Low - Няма проблем. Поддържа си я. Най-често използваната от нас когато спим, за да не чуваме вентилатора от хола


    Medium speed - Няма проблем. Поддържа си я


    От тук започва нелогичното държание на алгоритъма на вътрешното тяло за Fan Speed (духането).
    Когато искам да духа Mid-High, Strong или High (разбирате, че помещение с дължина 8м. си иска духане и дебит) понякога не превключва на тези скорости, без значение дали заявявам от Приложението на телефона или от Дист. Управление.


    А когато превключи (заявявам от Приложението на телефона или от Дист. Управление), без значение на Mid-High, Strong или High, духа за определен период от време (не мога да хвана закономерност във времето примерно един път е 3-5мин., а друг път 12-15мин.) и минава на Medium speed т.е. намаля духането и оборотите автоматично.
    Иконката за High си стои, но дебита на духането става като на Medium speed и стои на Medium speed за неопределен период от време. След това духането не се връща само на High.


    Как разбирам, че духането ства като на Medium speed?
    Както казах Иконката за High си стои. В приложението цъкам на Medium speed. Промяна в дебита и оборотите няма. Ето така разбирам, че само си преминава в Medium speed духане.
    Казвам си ок - натискам отново High (без значение от Приложението или ДУ), климатика издава звук за приемане на командата иконката се активира, но оборотите и духането не се променят.


    Към момента не всеки път мога да накарам климатика да духа постоянно във времето да кажем Strong или High...


    Вдигам градусите с един-два и отново не мога да накарам климатика да духа постоянно във времето на Strong или High.


    Eco режима е изключен.
    С рестарт на климатика пробвах.
    С изчистване на кеша на приложението пробвах.

    Забелязали ли сте, когато е на Mid-High, Strong или High духане и когато достига зададената температурата в помещението, климатика сам да преминава на по-ниска скорост на духане, но все пак иконката за Mid-High, Strong или High да е активна?


    Моля запознатите да кажат дали имат такъв проблем и може ли да го наречем проблем или е част от алгоритъма?
    Може би заради ниските минимуми на компресора не може да извади топла струя 35 градуса на High и алгоритъма сам решава, че ще духа по-слабо, за да не се усеща студена струя?


    И друго - Снощи сам реши да размърда хоризонталните клапи и направи някакъв пирует без да съм му дал команда. Нямам предства защо?

    Има ли смисъл да заявявам гаранционно облужване?


    Ще съм благодарен на всякакви съвети.


    Благодаря за отеделеното време.
    С уважение, Благовест


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Благовест Динков; 20-01-24 в 10:08.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1837

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Моята цепеница е на 3г вече и клапата й не е така увиснала.
    Това със заданието на турбината,на такива високи степени не съм го тествал,понеже нямам нужда. При мен работи в 35кв и вратата към коридора е отворена и повече от 2-ра степен не му е нужна да си прави градусите. Ест навсякъде не е равномерно,няма как. Проблема при теб,според мен идва от ниското задание,при мен под 23гр не се държи,дори когато няма никой вкъщи. Или само в началото на отоплителния период 22 са му достатъчни. При задание 22гр и хай или стронг на турбината,най-вероятно си духа бел ветър . Една зима като бе -13,а през деня -2 , го бях тествал на "медуим" и 25 гр задание.На медиум в помещението се усещаше по хладно от колокото на мид-хай, заради по голямото течение което прави. В твоето помещение,според мен повече от медиум не трябва да му се задава и хладната струя да се "обира с по високи градуси 23-4-макс 25гр. Все пак не може от 12-ка да искаме да работи, като 18-ка.

    п.п. Ако ползваш само вентилатора за бързо затопляне,няма как да стане. Ако не му вдигнеш градусите,по високота степен на турбината,охлажда повече изходящата струя и ефекта е обратен. А за да се избегне режима със затоплянето когато сте вкъщи, просто през деня държиш по високо задание. Така хем консумацията е добра,хем е и равномерно топло. При мен двете китайчета топлят общо 75кв живуща площ,задание 23гр и дори в студената седмица,която мина,консумацията им не надхвърли 9kw/ден, на климатик.
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 20-01-24 в 13:02.
    its large одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,303
    #1838

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Ако това ще те успокои аз и Даикина не винаги мога да го накарам да духа на висока скорост.
    Както написа ХайДифинишън трябва да се бутнат и градусите нагоре.
    Според мен това поведение е нормално.
    espace одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1839

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Виж дали не е разкачена от някъде клапата!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 20-01-24 в 13:27.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #1840

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Добре, де... нужно ли беше да цитираш цялото му огромно мнение?
    Aleksandars и bobivg харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #1841

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Софтуера е дуракоустойчив и само когато трябва да гони повече от 3-4 градуса, минава на високите степени. Пийте си ракията и наздраве. Апропо, виждал съм разлика 2-3мм. във луфта пр при затворена клапа. Явно тия сложни гимнастики дето прави клапата трудно се напасват с пластмасови части.
    its large одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1842

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Прекалено много се втелясвате с тези цепеници. На мен корубата на Хитака е почнала да се разпада но работи като товарен кон, та за 3мм разлика на клапата драми да правя. Духа ли топло всичко е наред.
    Aleksandars, svetlio1, GLARYS и 1 други харесват това.

  16. Junior Member Аватара на di-ko
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    16
    #1843

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Много се впечатлих от дългият пост , но Аз климатика не го пипам вече втора година освен да почистя Филтрите . Нагласен на втора степен и 24 градуса , дистанционното не знам къде е и не ми трябва , от мобилното приложение само го спирам и пускам когато чистя филтрите . Та накратко не се бъзикайте с климатика за да си работи и да ви е топло . Не е монтиран от компетентна Фирма и нямам никакви документи за монтаж , но имам друг резервен в кашоните в гаража . Лек и топъл ден на всички .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1844

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    До колегата по-горе с TSWF - при моя клапата е пропаднала по същия начин, но от към лявата страна. Изправя се с натискане и напасване на ръка и стои права известно време, след което пак пропада. Също има някаква вибрация от турбината и видимо трепти клапата. Преди време и аз бях писал, но вече не и обръщам внимание понеже го ползвам по-рядко.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    116
    #1845

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    TSWF отдолу отворите за изтичане на външното тяло замръзнаха и са запушени. За 24 часа климатика пълни 5 л кофа поставена под него. С оглед минусувите температури следващите дни и многото вода, която изтича при дефрости да го изключвам ли, за да не почне да удря перката на вентилатора в леда? Има ли начин да се размрази дъното на външното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе