Страница 129 от 137 ПърваПърва ... 79119127128129130131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 2048
Like Tree835Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,841
    #1921

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    TSWF явно лежи вече на стара слава.Освен дупчените клапи, карантията е като на климатик от 500лв.Някой ако търси старото TSWF, TCL имат един модел https://www.emag.bg/klimatik-tcl-gen...23d_1719910372 който се доближава и в други сайтове е с стотина лева надолу

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    94
    #1922

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Тези модели нямат нищо общо със TSWF не се заблуждавайте нито външните нито вътрешните тела!!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    14
    #1923

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Как се проверява разхода на електроенергия през приложение? Става въпрос за ACT-12WIFI.
    Stanley m одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    39
    #1924

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Имам ядове със Star-Light ACT-12WIFI по отношение на WIFI контрола (изобщо не мога да го сдвоя/аддна): в режим CF трябва да влезе с 6-кратно натискане на бутона Display или Eco в рамките на 8 секунди (бутон Gen - нямам); не се получи; след като се нервирах и започнах произволно да натискам тези 2 бутона все пак мина през AP и отиде на CF, но само за около 3 секунди, след това отново се появяват градусите; въпреки всичко няколко пъти го наврях в CF (за по няколко секунди) и се опитах да го добавя, но не ми се получи нито в Intelligent AC нито SmartLife-SmartHome.
    Някакви идеи за положителна развръзка?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    14
    #1925

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Изключи го от контакта за 5 минути и пробвай отново - като си приготви приложението. В момента който включиш климатика към контакта, приложението да търси климатика. При мен така се получи, че въобще не искаше това с 6 пъти натискане и разни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    39
    #1926

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Благодаря checkpoint2! Ще пробвам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    329
    #1927

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    при мен, след като рутъра се спомина, успях да го вкарам в режим CF с бутона ЕСО, но го е го изписваше и след малко изчезваше. оказа се, че това, че изписва градуси и символа wifi не е проблем и успях да въведа новата мрежа и парола.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    159
    #1928

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    TSWF 12 се появи наличен при румънците.Според описанието си е с 10.5 кг вътрешно и 28 кг външно тяло.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    82
    #1929

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Те описанието не го променят. На act 12 wifi още седи, че е 23.5 кила външното, ама вече не е.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    2
    #1930

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Доста неща има изписани и понеже трябва да си избера климатик до 1000 лв от това което прочетох разбирам че TSWF е по-добрият модел защото има повече фреон, и повече топлообменник и тежи 28 кг вместо 22 външното му тяло. Обаче ми е интересно следното нещо, Ако това е определящото за качеството на един климатик да разбирам ли че този Вътре Вънка климатик с "етикетната марка" Bard направо отвява всичко днешно до не знам 3000 лв примерно просто защото има корполентно външно тяло тежащо 35 кг и почти литър фреон ? Ако човек трябва да си избере дали да е с TSWF или с BARD, или ако трябва да реши дали да смени стария климатик с TSWF, кой е правилния избор тук? Също освен TSWF разглеждам една марка TREO "Професионални климатици" със SCOP 5.1, обаче гледам и картата с шарените зони на която ние попадаме в зоната на неизследваните територии и питането ми е TSWF по-добър ли е от професионалния CS-I12MF3 с големия SCOP и SEER? Последен въпрос имам 2 стаи едната е хол южен 20 м2 другата е северна спалня 15 м2. Да си взема ли за двете 12ки или 12 и 9тка? Въобще как става така че един климатик е 9тка и теглата и фреона му са същите като на 12ка кое е различното между 12ка и 9тка в 1 и същи модел кое прави разликата?
    Този пост е редактиран от DESAN; 13-07-24 в 11:16.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    678
    #1931

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Много пъти абсолютно една и съща ХАРДУЕРНО машина, се предлага във варианти 7,9 и 12 - като разликите са само софтуерни. Има много такива примери при различните производители.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,876
    #1932

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Говори за машина от преди 10-15 години.
    Аз една подобна с 40кила външно R22 коп 2,5 намерих/подарих преди дни човек да си я профилактира монтира и ползва колкото може. Той вместо да се занимава с нея ми прати с какво се е занимавал цял ден вързал го към водата на тоалетното казанчето.
    espace и ccankov73 харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    2
    #1933

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Айде така да го кажем струва ли си тая машина да я заменя с новата и защо?
    Да така е BARD-а от снимката е стар модел, но за мен не е важно да е лек и да е нов. Важните фактори са "Икономичност, Безотказност, Шум, Ефективност".
    Например през зимата повече ли ще топли или не, по-малко ток ли ще гори, по ли няма да замръзва външното тяло по ефикасен ли е новия ултра лек мега тънък уифи модел? Да имам ли очаквания че слагам нещо по-добро или просто слагам нещо по-лъскаво просто? Айде да си поясня още въпроса представи си че стане -10 градуса и пусна двата климатика едновременно в еднакви стаи, кой има шанс да работи по-добре?
    Този пост е редактиран от DESAN; 13-07-24 в 23:37.

  17. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    980
    #1934

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Имам един ACT-18WIFI, при който "закачването" към приложението (Smart Life ползвам аз - гледам вече се води Smart Life - Smart Living) се получи почти безпроблемно (не, не от първия път, но сравнително лесно и това с автоматично търсене на устройството след натискането шест пъти на не-помня-кое копче от дистанционното).

    Добре, ама купих и ми монтираха няколко ACT-12TSWF. Не мога да си обясня защо, но тук едва успях с един от тях, ама след дузина опити. Затова реших, че това с автоматичното търсене ще го забравя. Направих доста експерименти и ето това по-долу би трябвало да работи беотказно:

    0. За да избегнете някои проблеми, спрете предварително захранването на други климатици с Wi-Fi модули, за да не се месят и да ви объркват при свързване на този, който сте тръгнали да свързвате с приложението. Освен това, ако имате разни други "умни" играчки, които чакат да ги закачите към приложението, закачете ги предварително, за да не ви се пречкат и те, докато работите (на мен ми се "наложи" да си добавя две батерии Parkside, които досега упорито избягвах да сложа в приложението).

    1. Закачвате се временно с телефона/таблета си към конкретната 2.4 GHz мрежа, към която ще оставите свързан климатика (с 5 GHz не става ра'отата).

    2. Пускате Smart Life и (ако имате няколко такива) горе вляво си избирате "дома" (home), в който ще добавите климатика. Помещението (room) не е от значение, може да се променя впоследствие (няма да се изненадам, ако може да се прехвърли и в друг home, но аз не знам как).

    3. Натискате + (иконка с плюсче) горе вдясно и избирате Add Device (програмката сама влиза в режим да търси разни устройства "в ефира", които да добавите. Не е нужно да изчаквате тази процедура с автоматичното добавяне - то ако ставаше с нея, нямаше да го пиша всичкото това...

    4. Плъзгате малко надолу и избирате вляво Large Home Appliances (при мен е четвъртата възможност) и избирате вдясно Air Conditioner (Wi-Fi), което е втората възможност при мен.

    5. Ще излезе подкана да се свържете към конкретната 2.4 GHz мрежа - изберете я, след това напишете паролата ѝ в полето под нея. Натиснете бутона Next.

    6. Ако не е включен климатика, включете го (не вярвам да има значение на какъв режим, аз бях на охлаждане, че сега му е времето).

    7. Насочвайки дистанционното към вътрешното тяло, натиснете бутона DISPLAY от дистанционното шест пъти през около половин до една секунда - ако не са спрени звуците на климатика, след всяко натискане ще чуете избипкване, а след шестото, ще чуете още едно двойно бипкане. Гледайте междувременно дисплея на вътрешното тяло - след двойното избипкване, трябва да видите за секунди или надпис CF, или надпис AP. Ако си дадете труда да проверите, при CF, вътре Wi-Fi модулчето мига бързо, докато при AP мига бавно - това е и целта (да мига бавно). Ако ви е излезнал надпис CF, повторете това с шестте натискания на DISPLAY бутона и надписът ще стане AP. Така при всяко следващо ползване на тези шест натискания, надписите се сменят - ту CF, ту AP... Пак да кажа, трябва ви AP.

    8. Връщайки се отново към телефона и приложението, натиснете бутона "Confirm the indicator is blinking", а на следващия екран изберете "Blink Slowly" (което би трябвало да значи, че и Wi-Fi модулчето под предния капак действително мига бавно).

    9. Ще видите нещо като временна виртуална Wi-Fi мрежа, носеща име от вида SmartLifeXXXX (тези XXXX са различни при различните ви киматици, аз имам няколко и бяха различни при всеки от тях) - изберете я като я натиснете. Ако виждате повече от една такава мрежа, значи имате още някой климатик, който е в такъв режим, изчакващ да се свържете с него - затова и в началото препоръчвам да си изключите останалите и да е включен амо този, с който се занимавата в момента.

    10. Ще изскочи ново прозорче, в което ви информират, че ще се закачите временно към мрежа, наречена SmartLifeXXXX - скланяте се, натискайки Connect

    11. Ше видите прозорец, показващ прогреса на свързване на климатика ви, като отдолу ще се отметнат последователно трите етапа "Scan devices", "Register on Cloud" и "Initialize the device". Просто наблюдавате, не се налага ваша намеса тук, отнема секунди.

    12. След това ще видите добавения климатик (ако е първия, най-вероятно с името Air Conditioner), a ако е поредният - с по една цифра накрая - 2, 3, 4... Ако пък вече сте добавяли този климатик към SmartLife, ще видите предишното име, което сте му дали. След което...

    13. Натискате бутона Done и ще бъдете прехвърлени в настройката на уреда.

    Ето малко нагледно със screenshot-и.

    Ако забележите някаква неточност, напишете каква е - ще го коригирам. Май на лично е по-добре, че не мога да се ангажирам да чета всички мнения в темата.

    - - - - - - - - - -
    - - - - - - - - - -


    Вероятно някъде е казано в темата, но не се справям добре с търсенето, явно, та бих искал и аз от своя страна да задам някой и друг въпрос (конкретно във връзка с ACT-12TSWF питам). Простете тъпите въпроси, но искам да си изясня какво още правят тези машинки, освен топлене и охлаждане. Книжки имам един кашон (че доста бройки са), но видно не ми достига интелект, защото не мога да разбера нищо от тях - нито от българския, нито от английския вариант.

    1. Как, под ягодите, работи тази функция "ANTI-MILDEW"? Разбирам, че щяла да изсуши вътрешния топлообменник, след като климатикът е ползван в режим на охлаждане, нали така? Добре, натискам копчето, на дисплея на дистанционното "светва" съответният символ (задраскана капчица) и после какво? Защото аз реших, че ще изключа климатика и той (вместо да се изключи) ще започне да духа силно, докато "питата" изсъхне. Опитах на три от машините - изключиха се и за никакво сушене не може да става дума. Отдавам го на това, че бяха работили твърде кратко време (колкото да ги "прихвана" с приложението по гореописания начин). Един друг, обаче, беше работил доста време и го изключих, след като натиснах бутона "Anti-Mildew". Той пък остана с отворена клапа, но аз оаквах някаква виелица да започне да суши, пък то едва духа. Колко време трае тази процедура? Остава включена и за бъдеще ли, или след като приключи процеса, символът на дистанционното ще изгасне и за следващия път ще трябва да я включа сам отново?

    2. Какво прави HEALTH бутона на ACT-12TSWF ? "Светва" едно борче (респективно в приложението пък се включва едно сърчице) и става какво? Аз, че здрав нЕма да стана, това е ясно, но искам да знам какво се случва (или поне какво китаецът иска да ме убеди, че прави творението му).

    3. Какво е ECO и какво му е eco-то? На вътрешното тяло не забелязвам разлика в поведението катого включа - нито по-ниски/високи обороти, нито каквото и да било друго. Външното не съм го гледал, но аз не бих и могъл да схвана разликата - перка има, върти се Пестело енергия, пише - как така я пести, за сметка на какво?

    4. Как почиства CLEAN бутона. Трябвало да изключа климатика и след това да натисна Clean. Щяло да работи 30-на минути, евентуално да издава звуци (което било нормално), трябвало външно и вътрешно тяло да са под 30 градуса, а външното да е над 5 градуса... И това било добре да го правя веднъж на 3 месеца. Да приемем, че лесно ще се вкарам в лимитите за температурата, ама какво прави тази самопочистваща процедура? Може ли по-често да я правя, след като "чисти"?

    5. Някой ползвал ли е това, че при задържане на Eco бутона се включва режим 8H срещу замръзване (аз разбирам, че ако е изключен, при температура под 8 градуса, климатикът ще се включи на отопление и ще се изключи, когато стигне 9 градуса). На мен ми се струва, че ще ми е много полезна функция, предвид, че единият климатик ще грее... едно стълбище, където в студените зими има вариант за температури под 8 градуса. Добре, а какво се случва, ако този режим е задействан при работещ климатик (защото е възможно)?
    Този пост е редактиран от Karata; 14-07-24 в 18:38.
    bojidar13 и Aleksandars харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    94
    #1935

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Clean може да го ползвате всеки път когато климатика е работил на охлаждане и го спрете!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе