Страница 82 от 128 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1908
Like Tree791Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    5
    #1216
    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Писано е N на брой пъти,да не ги монтирате в "кенефи" . Имам TSWF и 09WiFI и си поддържат перфектно зададената температура. И като задавате въпроси имам еди кой си климатик,други имат ли проблем, уточнявайте при какви условия работят. Това важи за всички марки, не само за цепениците.
    Какво означава "да не се монтират в кенефи" - малки помещения ли? Също какво означава "поддържат си перфектно зададената температура" - опиши с две думи начина по който действт. Моят TSWF е в стая 20м2 и когато задам темп под 27 гр. става 23-24 и не се изключва, мисля, че в един момент започва да вкарва неохладен въздух просто, но вентилаторът не спира работа. Монтиран е както трябва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1217

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от petapixel Виж публикацията
    Какво означава "да не се монтират в кенефи" - малки помещения ли? Също какво означава "поддържат си перфектно зададената температура" - опиши с две думи начина по който действт. Моят TSWF е в стая 20м2 и когато задам темп под 27 гр. става 23-24 и не се изключва, мисля, че в един момент започва да вкарва неохладен въздух просто, но вентилаторът не спира работа. Монтиран е както трябва.
    Колега това първи климатик ти е май? От къде го вкарва тоя въздъх? Като спре вентилатора да работи,следващия ти въпрос ще е "Защо не ми се включва климатика?"
    Поне една тема ако беше прочел за която и да е марка,щеше да ти стане ясно,че в 20кв се монтира 9-ка или 7ца по висок клас,но не и 12ка. При мен TSWF работи в 35кв,и според мен под 25кв изобщо не е препоръчително да се монтира,защото идва голям и вероятно ще работи "неадекватно" и не защото е Star Light а защото е преоразмерен. Всеки преоразмерен климатик работи по същия начин,било то и струващ над 2хил лв. 09WIfi при мен работи в стая 17-18кв и се справя чудесно,колкото му зададеш толко показва и термометъра в стаята.
    Климатиците,поне повечето когато достигнат зададената си температура изключват,но вентилатора остава да духа на минимална степен,за да може да "следи" темп. на въздуха в стаята.
    wladimir1 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #1218

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Здравейте колеги,

    пред изключително голяма дилема съм. Дали да взема TSWF на Star-Light (за 850-900 лв) или да дам повече за хиперинверторен на по-голяма марка.
    Изчетох доста от отзивите тук в тази тема, много положителни, но изключително много ме притеснява това, че компресора не е инверторен.
    Следователно от това идва по-бързо износване на самият компресор и въпросното on/off.
    Помещението в което ще се използва е 20 кв.м и ще е главно за отопление - има външна изолация, на първи етаж, зимата външната температура пада под -5 до към -15(-20).
    Допълнително евентуално ще се отваря вратата на стаята, за да топли коридора и една друга стая (ще си помагат с друг инверторен климатик на отворени врати).
    (Или иначе казано ще се топлят 3 стаи + коридор с 2 климатика от две различни стаи - това е идеята горе-долу.)

    Бюджетът който е предвиден е с 1000 лв над въпросният модел (до към 2к лв) и се чудя дали пък директно да не се вземе хиперинверторен на Fujitsu (отопление и охлаждане А+++) - за около 1800 лв. Все пак хиперинврторен, а консумацията му на годишна база отопление е 658 kWh/a... (според брошурката де)

    Благодаря.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1219

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Преди време "хиперинверторен" по сайтовете ги пишеха климатици със COP > 5 (да не се бърка със SCOP) или само топ моделите от дадена марка. За такъв ще трябва да се бръкнете с 3500+ пари. За 1800 ще си вземете среден клас климатик, нищо хиперинверторно няма да има в него.
    tanatos одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #1220

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Нещо не си доразбрал от четенето. Климатика tswf си е инверторен. Он/офф може да работи в малки помещения. Така работят и повечето марки. Сложиш ли голяма мощност в малък обем резултат почти винаги ще е он/офф.Климатика при мен е монтиран май месец в 22 квадрата стая и оставям отворена врата към коридор. Та настроен на 24 градуса на охлаждане си ги поддържа без да влиза в он/офф и консумацията пада до 110вата на час. За отопление не мога все още да коментирам.
    wladimir1 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1221

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Да се похваля и аз след близо 3 месеца в кашоните, вчера дойде време да сложим и моя цепеняк TSWF. В 23 кв/60 куб.м настроен на 26гр. в другия край на стаята пада на 22 и продължава да си буха студ. С пуснат ifeel и дистанционно на масата държи 24-25. Абе важното е, че охлажда в тези жеги. Дано и зимата да топли. Иначе е тих -вътрешно и външно тяло. Забелязах, че когато клапата е обърната надолу - позициите под мид, видимо трепти самата клапа и има вибрации в нея. Във вътрешното тяло няма вибрации. Не знам дали е масово явление или съм изтеглил късата клечка.

    IMG_20220725_130622.jpg
    Този пост е редактиран от t0n3; 25-07-22 в 20:08.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1222

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Монтажа "do it yourself" ли е?

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    wladimir1 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1223

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Да монтажа го правихме с роднина, но той е в час с нещата и всичко е нивелирано, вакуумирано и налягането беше замерено. Единствено тръбния път го пуснахме с по голям наклон и захранващия кабел висящ, но бързахме и в последствие ще го преместя до пакета и ще сложа кабелен канал. Според мен проблема не е в монтажа, понеже вибрацията идва откъм държача на клапата, а самото вътрешно тяло при допир няма никакви вибрации. Съмнявам се да не би клапата да вибрира от въздушния поток. Някой "горд" собственик на TSWF да сподели как е при него на долните позиции клапата?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1224

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Клапата на моя цепеняк има алуминиева част. Доста е тежичка и не знам как изобщо би трептяла. По скоро моторчето която я мести, не знам дали ще си издържи гаранцията [emoji846]

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1225

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Да, долната част е алуминиева наребрена и трептенето е само когато е обърната надолу на позициите под мид. На горните позиции няма трептене. Иначе като го спра клапата си застава идеално право, не се виждат деформации или изкривяване. Утре ще го погледна да не е от моторчето. Пуснал съм я и да се джурка надолу - нагоре да видя дали няма да вземе да се нагоди. Сега на охлаждане на горните позиции няма проблем, зимата живот и здраве на отопление ще го мислим.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #1226

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Поръчах и аз един цепеняк TSWF за 750лв (850 и имах ваучер за 100лв) ..., ама най-вероятно след месец чак ще може да го монтирам.

  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1227

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Има ли приложение за тоя модел, което да дава реална статистика?
    Щото моето кара до 15.66kWh и спира там, повече не отчита, вече втори месец е така
    А и мине ли месеца изразходваната енергия се нулира, дава само за текущия. Часовете ги има, но изразходваната енергия е нула. Но това е второстепенно, като се има предвид горното.
    На графиката дава отчети по дни, може и да са верни стойностите, ама няма да седна сега да ги сумирам ден по ден.
    А за втория климатик, който примерно не е пускан тоя месец, дава че е работил 0 часа и е изконсумирал 0.09kWh. Може да е консумацията на модула за управление това

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #1228

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Една седмица засичах разхода паралелно със смарт контакт. Оказа се ,че приложението на климатика показваше с няколко вата в повече. Вариант да не сумираш ден по ден,са показаният на годишна база. Не съм сигурен дали климатика няма да се свърже с tcl home. При мен в книжката с инструкции за свързване беше посочено,че има два типа на приложението.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1229

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Пробвах моя климатик с приложението на Tcl,не се намират.
    Смарт лайф и при мен е същата работа,дневната енергия си я отчита,но месечната и годишната се шитва.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    5
    #1230

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Видях, че някой е писал малко по-нагоре за вибрации на клапата, при мен няма такива, много мазно си работи, но за разлика от това моторът, който я движи си е доволно шумен, просто не го оставям на "swing" ами на фиксирана позиция.
    Аз имам друго питане/проблем, климатикът си работи както винаги, но като го изключа на дисплея на вътрешното тяло мига надпис CL - някой някаква идея това какво ще да е. В упътването няма изобщо спомената абревиатура CL, а всички кодове за грешки започват с E. По пътя на някаква елементарна асоциация се чудех дали не е от clean, но е с измити филтри.
    Относно поддържането на зададената температура - при мен в 20м2 обикновено държи с 2гр по-малко, независимо дали оставя отворена голяма врата към съседно помещение, с което квадратурата става над 30м2. Другото, което ме дразни, че не е постоянно - понякога поддържа точно, друг път с 1гр по-малко, понякога с 2-3-4 по-малко, забелязвам, че се влияе от външната температура и климатични условия, явно си му е слабо място на модела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 128 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе