Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #91

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Фуджитсу пуснаха новата термопомпена система, която според мен е по добра от същата на дайкин, защото:
    1. произвежда топла вода както зимата така и лятото;
    2.цената е по -ниска от тази на дайкин.

    вижте тук и направете сравнение между двете системи:

    фуджитсу:http://www.clima.bg/files/documents/7_ec69a1c852.pdf http://www.clima.bg/bg/p/360-%D0%A2%...-R-O-45-L.html

    дайкин : http://mmc.bg/admin/pics/67_2_PL%20A..._COOL_2009.pdf

    П.П. ако някой има разлино мнение да го аргументира, а не само да "хвали и плюе"
    Някой да знае къде могат да се видят цените на термопомпите на Панасоник??

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #92

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ето два линка в РЕАЛНО ВРЕМЕ

    http://harizanov.com/tp.php?hours=4
    http://harizanov.com/graph.php
    за консумацията на къщата,описана в този линк
    http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=28205
    Искам да подчертая,че средната консумация от 700-800 Вт/ч е заедно с разхода за подгряване на бойлера.
    Интересно, моята /същия климатик 71ца/ денс си вдигна консумацията около 4 пъти в сравнение с вчера предвид на рязката промяна в температурата. Дали не живеем в различни геогравски ширини????????

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #93

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ето два линка в РЕАЛНО ВРЕМЕ

    http://harizanov.com/tp.php?hours=4
    ......
    за консумацията на къщата,описана в този линк
    .......
    Искам да подчертая,че средната консумация от 700-800 Вт/ч е заедно с разхода за подгряване на бойлера.
    "Интересна" картинка, не бих я нарекъл графика. Имам няколко въпроса:
    1.Жълтата линия е темп. на фреона, на входа на серпентината в бойлера, идвайки от климатика?
    2.Оранжевата линия е темп. на фреона, на изход от серпентината в бойлера, отивайки към пластинчатия топлообменник?
    3.Червената линия е темп. на фреона, на изхода на пластинчатия топлообменник, отивайки към климатика?
    4. Ако 1,2 и 3 са да, защото линка с инсталацията не се отваря, къде е монтиран този бойлер, има ли той изолация, каква е консумацията на топла вода, да не би да е спукан тръбопровода за ГБВ?
    5. Явно има "зверска" изолация на къщата, за да я отоплява с толкова малко, а колко е за отоплението на къщата и колко е за БГВ има ли кой да ни каже....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #94

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    "Интересна" картинка, не бих я нарекъл графика. Имам няколко въпроса:
    1.Жълтата линия е темп. на фреона, на входа на серпентината в бойлера, идвайки от климатика?
    2.Оранжевата линия е темп. на фреона, на изход от серпентината в бойлера, отивайки към пластинчатия топлообменник?
    3.Червената линия е темп. на фреона, на изхода на пластинчатия топлообменник, отивайки към климатика?
    4. Ако 1,2 и 3 са да, защото линка с инсталацията не се отваря, къде е монтиран този бойлер, има ли той изолация, каква е консумацията на топла вода, да не би да е спукан тръбопровода за ГБВ?
    5. Явно има "зверска" изолация на къщата, за да я отоплява с толкова малко, а колко е за отоплението на къщата и колко е за БГВ има ли кой да ни каже....
    нещо не ти разбирам хумора

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #95

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    На база данните от "графиката", можеш ли да кажеш, колко процента от топлината отиват за отопление и колко за БГВ. Па тогава, ще поплачем заедно, няма да се смеем.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #96

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    За Декември платих 179лв ток за къща 240м2, отопляеми 180м2. Според мен това е важното. Относно бойлера, имам идеи да го байпасирам при достигане здадена температура.

    Още не съм сложил двутарифен електромер, къщата е съвсем нова, като поизсъхне и сложа двутарифен се надявам да падне още сметката.

    Разгледай тук:
    http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=28205

    графиката е правена за мое лично ползване, ако не те кефи - не я гледай.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #97

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    [img width=800 height=480]http://img64.imageshack.us/img64/8595/tpphp.png[/img]
    Това в кръга на шегата...

    А малко пояснения за 7.01.2011г от 11:40 до 12:10 червена - оранжева?

  10. mim
    mim е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    7
    #98

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Ето ме отново във форума за да споделя инфо за термопомпата в нашата къща, направена от Геосолар на Коликовски. Машинката си работи отлично , сметките ни са от 170 до 230 лв на месец. Последната е за януари. След работа около един месец компресора Копеланд скрол стана още по-тих. Малко преди Коледа Коликовски ни се обади да попита всичко ли е наред и има ли проблеми . Това в БГ рядко се случва. В началото на тази година се появи проблем с потопяемата помпа. От Геосолар реагираха доста бързо и фирмата вносителка на потопяемите помпи ни смени двигателя за три часа- слава богу беше в гаранция .
    Ох, дано да свършва скоро тази зима, че ми писна- дори с и термопомпа. Искам слънце и плаж, но това е друга тема

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    2
    #99

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Здравей МИМ
    Понеже и аз съм решил да слагам ТП вода-вода от Коликовски(говорил съм с него по телефона наистина изглежда точен човека) искам да те помоля да ми дадеш повече подробности за вашата.За тези 5900лв които споменаваш ТП може ли да работи и в режим охлаждане, има ли отделен кръг за БГВ(бойлер).Аз съм решил да си правя инсталация сам и ме интересува вие как сте си я направили Коликовски ли ви насочи как точно да изпълните самата инсталация.Ако имаш и снимки ще си златна.
    Благодаря ти предварително.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #100

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Здравейте.
    Интересува ме тези от вас, които се отопляват с термопомпа, всички ли сте с водно подово и/или конвектори? Има ли някой с радиатори?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #101

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    става и с радиатори, но трябва да са доста преоразмерени заради по-ниската температура на водата. Е, ако изпържиш термопомпата да гони 55 градуса нито ще е ефективно, нито термопомпата ще изкара дълго, но ще става и с по-малки радиатори

    препоръчвам ти подово + конвектори

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #102

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Здравейте,
    започвам да строя къща 177 кв.м. и изчетох почти всичко за видовете отопление. Спрял съм се на вода-вода, тъй като има подпочвени води и със сондаж ще мога да изкарам вода от 9-11 м. Моля, ако някой има възможност да ми предложи цена или съвети. Прилагам скици на къщата. Сглобяема къща, с полагане на 2 см. фибран по тавани и под, ПВЦ дограма с К стъкло.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #103

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    сега пак мломотят нещо за 20% вдигане на цената на тока.
    не прави глупости дай парички сложи сериозна изолация. не 2 - 20 сложи.
    плати веднъж , а не всеки месец на ерп-то.
    пък после ще минеш с по-малка помпа.
    извинявам се за офф-а.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #104

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от naughty hacker
    става и с радиатори, но трябва да са доста преоразмерени заради по-ниската температура на водата. Е, ако изпържиш термопомпата да гони 55 градуса нито ще е ефективно, нито термопомпата ще изкара дълго, но ще става и с по-малки радиатори

    препоръчвам ти подово + конвектори
    Лошото е че къщата е готова, както и инсталацията и радиаторите. Дори тази зима изкарахме на духалки, но втора не искам така.
    Иначе има изолация 8 см, има ефект - факт.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    86
    #105

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    ами наслагай климатици, почти същото ще ти излезе

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе