Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 147

Отопление на еднофамилна къща - въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    10
    #16

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Имам такъв проект, откъде иначе ще ги знам тия термини?
    Проблемът е, че като всеки българин съм мнителен и постоянно си викам: абе тия майстори дали не ме лъжат нещо?
    А хич не ми се иска да ми направят инсталацията и изведнъж да се окаже, че не топли достатъчно и да трябва да къртя 200 квадрата под.
    Затова задавам въпроси. Търся второ мнение, дет се вика.

    Благодаря Ви.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326714115[/time]_________________________________________________

    В беда съм, щото тоя, дето ми прави инсталацията, постоянно ми задава въпроси и ми вика: ти си решавай!
    Е аз как да реша, като не разбирам нищо?
    Колко кръга тръби да ти сложа, вика. Викам: еба ли му майката? Колкото трябва.
    А той: еми например за стая голема колко спалнята ти, некои слагат по един кръг, а други - по два. Тва си е до човека.
    Аз: е кое е по-добре?
    Той: ааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш.

    После ми пита: под тръбите ква изолация ше слагаме? Фибран или стиропор? Викам: еба ли му майката? Кое е по-добре?
    А той: еми некои слагат фибран, други стиропор. Според зависи.
    Аз: според теб кое е по-добре?
    А той: ааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш?

    После ме пита: ква циркулационна помпа да ти сложим? Викам: еба ли му майката? Коя е най-добра?
    А той: еми тая струва толко, оная толко, а па оная толко.
    Аз: е ти коя ше ми препоръчаш?
    Той: аааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш.

    Сами разбирате в каква ситуация съм. Моля, помогнете ми.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    reiner, че като имаш проект какви са тези въпроси - всяко помещение трябва да е сметнато при определена изчислителна температура т.е. да се знае потребната мощност и от там идва и дължината на тръбата при работната температура на термопомпата и т.н.
    по отношение на изолацията по пода се слага еднозначно екструдиран пенополистерен т.е. фибран (една от марките) поради по-високата устойчивост на тежест и поради високата водонепроницаемост
    да не би да си се "оженил" за "български" проект и да си викнал "български" майстор - тогава е два дайкина няма да ти помогнат...жална ти майка...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #18

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    reiner, защо не помоли някой разбиращ от форума да ти помогне. Все пак на много хора тук това им е работата и звучат, като доказани специалисти.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Умрях си от смях с тоя твой майстор .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    10
    #20

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Погледнато отстрани, вероятно е смешно.
    Но на мен хич не ми е до смях.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #21

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Райнер ,да ти отговоря поред на въпросите :
    1- кръговете за подовото се получават,като се следи макс.дължина на отделен кръг да не надвишава 100-120 м. Тоест ако е със стъпка 10 см,във всеки 1 м2 има по 10 м тръба или всеки кръг може да е максимум 10-12 м2. Ако хола ти е 50 м2,се правят 4 кръга по 12 м2 ,с по 100-120 м тръба във всеки. Малките помещения - бани,килери,са си на отделен кръг,макар че е по-малък от 100 м.

    2- Изолацията под подовото да е поне 3-4 см, ако може с 5 още по-добре. Фибран L-300 се казва модела за подова изолация,по-твърд е да издържа на натоварването от мебелите и хората. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в помещенията се правят дилатационни фуги между отделните кръгове с вертикални парчета от фибрана. Същото и по обиколката на стените и в отвора за вратите.

    3- циркулационната помпа се пресмята по формули,за теб на "око" - Вило или Данфос 32/7,ако къщата е на два етажа.

    П.П - в Алтермата би трябвало да има циркулационна помпа,мисля че е 25/4,което за теб ще е недостатъчно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #22

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    съгласен съм с климамаркет : какъв проект имаш ? като има такива въпроси. проектанта е за бой. постни го тук има спецове : ще ти кажат поне ще бачка ли.

    другото което е - да ти е$а майстора - разкарай го.
    като не знае какво прави за какво ти е такъв?

    момчето отгоре мен звучи много смислено. +1

    и пак дай пари за проект защото накрая ти ще си си виновен, майстора го боли дали е топло или не при тебе.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #23

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от reiner
    В беда съм, щото тоя, дето ми прави инсталацията, постоянно ми задава въпроси и ми вика: ти си решавай!
    Е аз как да реша, като не разбирам нищо?
    Колко кръга тръби да ти сложа, вика. Викам: еба ли му майката? Колкото трябва.
    А той: еми например за стая голема колко спалнята ти, некои слагат по един кръг, а други - по два. Тва си е до човека.
    Аз: е кое е по-добре?
    Той: ааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш.

    После ми пита: под тръбите ква изолация ше слагаме? Фибран или стиропор? Викам: еба ли му майката? Кое е по-добре?
    А той: еми некои слагат фибран, други стиропор. Според зависи.
    Аз: според теб кое е по-добре?
    А той: ааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш?

    После ме пита: ква циркулационна помпа да ти сложим? Викам: еба ли му майката? Коя е най-добра?
    А той: еми тая струва толко, оная толко, а па оная толко.
    Аз: е ти коя ше ми препоръчаш?
    Той: аааа, не знам, ти си чорбаджията, ти си решаваш.
    Този твой "майстор" го изритай по-скоро и ако се стигне до...

    Той: Сега дойде време да си платиш, колко ще взема?
    Ти: Еба ли ти майката? Колкото трябва.
    Той: Според тебе колко трябва?
    Ти: Ааааааааааа, ще видим, аз съм чорбаджията аз решавам............ Май нищо няма да вземеш!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #24

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    По мое непрофесинално мнение сложи по възможност в стаите повече и по-нагъсто тръбите(според техническите препоръки на производителя, а не съвсем една до друга според твои измислени критерии), защото това ще доведе до по-голям топлообмен и оттам увеличаване на ефективността на системата.Сега ще платиш повече, но след това разходите за отопление ще са по-ниски с 20 до 40%.

    В коридор, тоалетна и баня няма смисъл да са много нагъсто тръбите за подово, достаъчно е зимата пода като стъпиш да не е студен-така или иначе никой няма да стои с часове в коридора, банята или тоалетната.

    По отношение на изолацията сложи фибран, а отгоре можеш да сложиш плоскости от ектрудирана пяна по 3 или 6 мм с покритие от алуминиево фолио.Така най-добре ще запазиш топлината, особено на приземния етаж под който се намира земята.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #25

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Джъсти,я разясни на многоуважаемата аудитория ВЪВ ФОРУМА как така рекламираното от теб алуминиево фолио върши работа ПОД ПОДОВОТО ПОКРИТИЕ !!! Този вид се прилага за ОТРАЗЯВАНЕ НА ЛЪЧИСТА ЕНЕРГИЯ,примерно монтирано на стената зад радиатори .Такава енергия няма как да има в замазката или под теракотата по простата причина,че лъчистата енергия се разпространява из въздуха (или флуида) .
    Подовото отопление почти на 100 % се дължи на контактния топлообмен и не виждам как едно слойче алуминий под плочките ще спре това...

    http://napravisam.net/?p=943

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #26

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Джъсти,я разясни на многоуважаемата аудитория ВЪВ ФОРУМА как така рекламираното от теб алуминиево фолио върши работа ПОД ПОДОВОТО ПОКРИТИЕ !!! Този вид се прилага за ОТРАЗЯВАНЕ НА ЛЪЧИСТА ЕНЕРГИЯ,примерно монтирано на стената зад радиатори .Такава енергия няма как да има в замазката или под теракотата по простата причина,че лъчистата енергия се разпространява из въздуха (или флуида) .
    Подовото отопление почти на 100 % се дължи на контактния топлообмен и не виждам как едно слойче алуминий под плочките ще спре това...

    http://napravisam.net/?p=943
    офф
    аз да отговоря :
    за фолиото съм сложил съм линк по-горе, има картинки : така го рекламират , а аз си запазвам правото да не ги разбирам работите нищо не твърдя при ел. подово върши работа за заземяване но тук не говорим за това...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #27

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Ако ти кажа,че нещо разбрах от поста ти,значи съм те излъгал

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #28

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Ако ти кажа,че нещо разбрах от поста ти,значи съм те излъгал
    Абе ти си голям хейтър

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #29

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси

    няма проблеми стелаартоа обяснявам : фолио --> виж линка по-горе.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #30

    Re:Отопление на еднофамилна къща - въпроси


    Освен моя линк никъде не видях друг за фолиото ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 12:46
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 21:38
  3. Газово отопление за малка къща ...
    От ocean133 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 31-01-11, 11:30
  4. Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща
    От div0t0 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-10, 12:25
  5. Моля дайте съвет за отопление на къща
    От vladko33 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 05-11-09, 09:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе