Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #406

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ако става дума за твоето жилище - не ти трябва нещо скъпо, защото имаш алтернатива за студени дни. Впечатленията ми от Gree и Crystal са много добри, тъй че каквато и да вземеш ще си доволен. Друг е въпроса колко отговаря ОИ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #407

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Да, моята къща.
    През последните два сезона, повече от 40 градуса съм настройвал, само ако се е налагало ударно да затоплям неизползвано помещение. Ако имам предварителна информация, просто казвам на термовентила колко искам. Не е проблем да добавя още малко радиаторна площ- освен предвиденото, ръцете ми още слушат.
    В края на предходната година монтирах (монтираха ми) два климатика. Дилемата е още два или термопомпа, като се добавят два конвектора.
    Няма как да сравня отоплението с клими и това с радиатори. Подово бих си позволил само в банята и едната спалня.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #408

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Е, да бе питал по-рано, преди да сложиш климите, ама нищо, другия път. Една хибридна ТП ще ти пасне идеално на котела

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #409

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, да бе питал по-рано, преди да сложиш климите, ама нищо, другия път. Една хибридна ТП ще ти пасне идеално на котела
    Eй това ми е трябвало.
    Не както обикновено и в повечето случаи се случва по Форумите- "пичове, помооощ!", след което "Чао!", без предупреждение.
    Правилна насока или поне мъничък съвет, а не готово решение. За "готовите" се плаща, с което съм напълно съгласен.
    Двете клими "не ми пречат". Започвам да се образовам.
    Киловатите не са проблем да си ги сметна. Просто исках някой да насочи погледът ми. Марката ще е снобарска, ако се стигне до там.
    Благодаря!

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    9
    #410

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Привет!

    Ще правя ремонт на жилище в гр София и съм се ентусиазирал да направя отоплението/охлаждането с термопомпа въздух-вода. Ще поема тура по различни фирми да обсъждам директно и конкретно с тях, но бих искал да имам повече предварителна подготовка като влизам в срещите да знам за какво да внимавма и какво да търся така че ще съм благодарен, ако може да помогнете с насоки/предложения/разяснения по някои общи въпроси.

    Повече подробности:

    Става дума за етаж от къща в София, 115квм (94квм светла площ). Няма ТЕЦ, няма Газ, има само ток. Среден етаж. Ще се сложи външна изолация и висок клас дограма. Има четири външни стени и 280см таван, като ще се сложи и някаква изолация и на тавана.

    Идеята ми към момента е да се сложи подово отопление в дневна+кухня + 2 бани + коридор, общо около 50квм и конвектори за отопление и охлаждане в други 3 стаи (9, 12, 21 квм) както и допълнителен конвектор за дневната. Трябва да се подсигури и БГВ, като ще се ползва от 4-членно семейство. Уловката е, че пространството в апартамента, където може да се монтира бойлер/друга сервизна техника е доста ограничено.

    Въпроси:
    1. Виждате ли пробойни в този план, виждате ли по-умен начин за оптимизация на типа отопление/охлаждане? Ако навсякъде има подово?
    2. Препоръка за марка? Засега чувам добри отзиви за Mitsubishi Electric и Toshiba? Бих искал качество и надеждност, а не нещо, което да налага основен ремонт след 2-3 години.
    3. All in one или отделно?
    4. 200л. бойлер достатъчно ли би било?
    5. Препоръки за фирма изпълнител?
    6. Предполагаема цена, доколкото разбирам към 25к? Или съм далеч от истината?
    7. Мнение за масивен паркет в хола с подово отдолу?

    Благодаря за вниманието!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #411

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Смесването на конвектори и подово ще ти докара проблеми. Температурата на водата е различна. На подово 30-32 градуса, а на конвектора минимум 35. Мисля, че има техническо решение, но там вече да кажат, инсталаторите. Но това с масивния паркет и подово не е добра идея. Една от основните причинени да съм на конвектори.
    Каква е логиката да сложиш подово в кухня и дневна, а в спалните да сложиш конвектори? В шумните помещения един качествен конвектор няма да се забелязва дори, а в спалните трябва да е тихо.
    Ако имаш възможност сложи по-голям бойлер. Така ще може да го загряваш на по-ниска температура и съответно няма да излизаш от термопомпен режим. Аз имам 300л и го загрявам до 43 градуса, съпругата ми се къпе без да разрежда водата, ние с момчетата съвсем леко смесвам е със студена.
    Марката ми е Дайкин Алтерма, инсталираха ми я от АтароКлима. Вече 5 години без забележки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #412

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    "Смесването", на подово с конвектори, се разделя на отделни кръгове.
    Схемата не е тайна.

    Изборът се обуславя не само от логика, а и от възможности, при заварено положение.
    lazarus18 и Mega харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    9
    #413

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Съображенията ми в спалните да го мисля с конвектори са, че вероятно ще трябва да има охлаждане лятните месеци, а не ми се иска да инвестирам и в термопомпа и в подово и отделно 3 климатика. Също така се чудех колко ефективно ще е реално подово в спалня, ако 1/2 от квадратурата е покрита с легла/гардероби?
    Иначе основна причина да търся решение с термопомпа и подово първоначално беше да избегна духането на климатик. Никога не съм заставал до конвектор с термопомпа и не знам колко реално "духа"?

    Иначе отбелязвам, ако може да сложим и по-голям бойлер, но за жалост това е едно от ограниченията - евентуално може да мислим да го скрием в някакъв шкаф в кухнята..

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #414

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от nltn Виж публикацията
    ..........по-голям бойлер, но за жалост това е едно от ограниченията - евентуално може да мислим да го скрием в някакъв шкаф в кухнята..
    В кухнята, в шкаф...няма да е голям.
    Пишеш- среден апартамент. Дано е втори етаж или предпоследен. Така би могъл да си монтираш наистина голям бойлер, поне 300л, в мазе или таван, ако има такъв. Прави се рециркулация, по график или друга автоматика. Така минусите ще са по малко, отколкото с наистина малък бойлер, в кухнята.
    500л вода, загрята до 45 градуса е повече от 250л, загрята до 90. Съвсем ориентировъчни са литрите, само те.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 03-02-22 в 19:54.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #415

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    .............триене.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 05-02-22 в 12:44. Причина: сгрешена тема

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #416

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте отново. Може би въпроса ми не е точно за тази тема, но ако администратора прецени нека го отдели в отделна. Става въпрос за дизайна на подово, което ще се захранва с термопомпа. През последните месеци чета и се опитвам да направя дизайна спрямо жилището и попадам на различна информация от един и същ производител относно зоната около външните стени. Пример:
    или
    Първоначално започнах по начина от първата фигура, като стъпката навсякъде е 10 см а за "външна зона" съм предвидил около 80-90 см от края на помещението:


    След това попаднах на друга документация и леко се обърках. Какво е мнението ви относно дизайна около външните зони?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #417

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Най-добре е стъпка 5 до външните стени и стъпка 10 за останалото. Снимката е от нет-а

    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    badr и Kasap харесват това.

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #418

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    За да не пускам нова тема ще попитам тук. Моля да ми препоръчате надеждна фирма в София, която да изгради термопомпена система на еднофамилна къща. Познати ми препоръчаха Би Джи Ар груп и термопомпи Crystal, други ми казват, че Вимакс били надеждни, но за по-сигурно питам и тук за мнение. Благодаря предварително.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #419

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ма то туй са търговски фирми бе нашия

  18. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #420

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    А, ясно, благодаря за пояснението. Към изпълнители можеш ли да ме насочиш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе