Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 121

Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #61

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Карам кола от доста години, почти няма място в България кадето да не съм ходил. Имам приблизително 400 000 км зад гърба си, а не съм професионален шофьор.
    Това което мога да кажа, като впечатление е, че повече от половината "колеги" в столицата а и в провинцията, карат така че все едно са дали по едно печено агне за шофьорската си книжка.

    P.S. За всичките години зад волана имам само един фиш за превишена скорост и то защото тъпите катаджии не знаеха, че знака за ограничението, което бях "нарушил" не е 50 км/ч а 60км/ч. Но нямах нерви да споря с тях.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #62

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    @Malone

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Явно не познаваш системата.
    Как стигна до този извод?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Според системата не може без акт, а акта води до наказателно постановление, което определя санкция. Срещу нарушителя.
    Не е задължително - актът може да е процесуално недопустим или да е незаконосъобразен.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Това не е протокол за събитие, а акт за нарушение. Няма актове за събитие.
    Да, това е АУАН - акт за установяване на административно нарушение.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    И щом има нарушение, трябва ли задължително аз да съм нарушителя, само защото съм шофьор, а не пешеходец.
    Не, не трябва. Всъщност в твоя какво пишеше и наказаха ли те? Ако е било "несъобразена скорост", вече на 2 пъти писах, че съм против това неясно понятие.


    @Lupus

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Отново евтини опити за манипулация! Какво има общо мнението ми по казуса с модераторските ми права? Да съм писал в твой пост по темата???
    Не съм, защото ти формално не нарушаваш правилата, а просто се опитваш да манипулираш четящите, изопачавайки мнения, които не ти понасят. И не го правиш за сефте, но това го оставям на твоите критерии за етичност.
    Какви манипулации те гонят не знам - ти написа да хиперболизирам моите мнения, сякаш съм правил нещо по чужди мнения. Мисля, че след като ме обвиняваш в някакви неетични дейности е редно да приложиш и доказателства, иначе ти се явяваш клеветник. Не, че не ми се е случвало и друг път да ме обвиняват в разни работи без основание (Malone, какво стана с темата за Linux ядрото?)


    @Julian
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това, че си стар и болен не те освобождава от законите. Между дурогото никъде по света старите хора не са нещо повече пред закона. Законите важат за всични, за стари, млади, бедни, богати, умни и прости.
    Точно така. Но също и не означава, че шофьорът трябва да се чувства длъжен, когато някой пешеходец наруши закона за движение, да го псува, да му свири и да прелита покрай него с колата? Не е ли по-цивилизовано да спре и да го изчака да премине?

    @lord_ice



    Свалям ти шапка. Нямам 400 000км зад гърба си, но имам книжка от повече от 10 год и нямам нито една санкция.


    П.П.

    Извинявам се за късния отговор, но чак сега имах възможност .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #63

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Свалям ти шапка. Нямам 400 000км зад гърба си, но имам книжка от повече от 10 год и нямам нито една санкция.
    А кола имаш ли

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #64

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    В момента не. Абсолютно ненужна ми е.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #65

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    Имам приблизително 400 000 км зад гърба си, а не съм професионален шофьор.
    P.S. За всичките години зад волана имам само един фиш за превишена скорост и то защото тъпите катаджии не знаеха, че знака за ограничението, което бях "нарушил" не е 50 км/ч а 60км/ч. Но нямах нерви да споря с тях.
    Леле, а на колко години си? Щото ако си спазвал всички малоумни и неадекватни ограничения 30-40-50км/ч по цялата ни татковина, за да навъртиш този почти половин милион би трябвало да не си слизал от колата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #66

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Леле, а на колко години си? Щото ако си спазвал всички малоумни и неадекватни ограничения 30-40-50км/ч по цялата ни татковина, за да навъртиш този почти половин милион би трябвало да не си слизал от колата
    Аз имам около милион км , от които над половината като шофьор на автобус с минимум 250-300 км на ден , освен това и като таксиметров шофьор , така че не е нужно да не си слизал от колата за да имаш 400 000 км зад гърба си.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #67

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    Имам приблизително 400 000 км зад гърба си, а НЕ СЪМ професионален шофьор.
    При 50км среднодневно, което болшинството хора реализират за 400,000км ти трябват има няма 22 години...нонстоп
    Иначе, имаш ли си представа жепейците колко километра правят? или летците например


  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #68

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    При 50км среднодневно, което болшинството хора реализират за 400,000км ти трябват има няма 22 години...нонстоп
    Иначе, имаш ли си представа жепейците колко километра правят? или летците например
    Tommorow, специално заради теб ще направя това уточнение.
    Имам шофьорска книжка от 13 години, само за последните 2 години с личния си автомобил (VW Passat 2) имам почти 90 000 км, поради това че освен за лични нужди го ползвам и като служебен автомобил. Не си спомням да съм казал как точно съм натрупал толкова стаж зад волана. Това са километри, изминати със служебен и личен автомобил за времето между 1995 - 2007 година. Не съм си правил точна сметка колко километра съм изминал. Използвайки системата за пресмятане наречена "едно към кесим" , горе-долу това излиза.
    Нямам намерение да влизам излишно в спорове, но съм имал дни в които съм изминавал разтояние от вида : София - Стара Загора - Пловдив - София - Пловдив, в рамките на 24 часа. Нямам идея колко средно на ден ми се пада, това оставям за тези на които им се смята. Само за протокола ще отбележа, че на ден изминавам 35 км само да ида и да се върна от рабта
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Леле, а на колко години си? Щото ако си спазвал всички малоумни и неадекватни ограничения 30-40-50км/ч по цялата ни татковина, за да навъртиш този почти половин милион би трябвало да не си слизал от колата
    Не съм чак толкова изряден в спазването на ограниченията за скорост, прекаления светец и богу не е драг

    Съжалявам за Offtopic-a, но Tommorow ме предизвика.

    Tommorow, нищо лично приятелю

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #69

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    @lord ice - не исках да оставаш с впечатлението, че това за километрите живо ме интересува Все пак благодаря

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #70

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Как стигна до този извод?
    Използвах кристална топка. /Joke/
    Ами ... много актове съм написал Ghost. А в определен период и много наказателни постановления съм подписал.
    Та затова ти пиша, че не познаваш системата. Административно наказателната по принцип.
    В бюрократичния и, български вариант.
    Когато има акт, наказателно постановление се издава. Не заради друго, а заради слагане на ламаринка на дупето от административно наказващия орган. Ако отмени акта е възможно да бъде обвинен в користна пристрастност, предполагам ме разбираш какво искам да кажа.
    И по е "лесно" съда да реши. Съда никой не го съди, той винаги е прав.
    Разбира се, това предполага и акта да не е съвсем малоумен, но актосъставителите обикновено си правят "темплейти" [разбирай "юрнеци"] и долу горе изглеждат с основание.

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Не е задължително - актът може да е процесуално недопустим или да е незаконосъобразен.
    Както казах, за това решение в 99.999% от случаите се разчита на съда.
    По тази причина, тази вероятност [да няма НП] е само хипотетична.
    /Между другото двете условия са кумулативни. /

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Не, не трябва. Всъщност в твоя какво пишеше и наказаха ли те? Ако е било "несъобразена скорост", вече на 2 пъти писах, че съм против това неясно понятие.
    Да, наказаха ме от КАТ, но аз обжалвах НП пред съда. Не знам изхода на делото, до настоящия момент [вече 2 години] не съм уведомен за решението на съда. А и не се натискам.

    Адвоката, чиито услуги използвах, на делото просто ги е попитал [актосъставителите]:
    - По време на нарушението вие къде бяхте?
    - В дежурната стая, КАТ [разбирай на 3 километра от мястото]

    - Как точно тогава установихте скоростта на водача Malone, за да си направите извода, че е била несъобразена?
    - Така ни каза свидетеля поп Кръстю.
    - А свидетеля поп Кръстю как я измери?
    - Ами ... [мълчание]

    - И като ви каза свидетеля поп Кръстю, че гражданина Malone се е движел бръъъъъъъъъм, а не бръъъм вие с кое точно от пътната обстановка решихте, че не е съобразена?
    - Ами ...

    Това е било долу горе.
    Вероятно са намалили санкцията, принципно съда потвърждава има ли пострадало дете, но наистина не знам точно до настоящия момент. Ще се радвам, ако са отменили НП, но няма да ходя да питам.
    Не ме бърка и да я платя санкцията, просто искам да не съществуват предварително създадени шаблони за ситуации и предварително определен виновник.

    Темата за ядрото вземи си я вкарай във фаворитите, няма да я търся всеки път я.

    Не бях ли ясен? Нямате право, да обсъждате предстоящ SP1 на Vista, като нещо комично, тъй като kernel също има кръпки и то доста повече от SP's на която и да е версия на Windows. Видно от историята на kernel и последните цифри [незадължителни според теб]. Незадължителни, ама много, не ми се връща сега да чета пак цялата тема и да си търся поста кой kernel беше рекордьор по ъпдейти.
    Не защитавам никоя ОС, просто казвам, че относно SP няма нищо комично. Има други неща, които са комични, но не и ъпдейтите на Windows.
    Не връщай пак тоя спор, станахме маса досадни мисля.
    Отделно от това, пак ще ти "начупя зъбите" [образно казано] и ще се чувстваш неудобно.

    /Последното също е шега, идеята е, че спора ни ще е безкраен, вероятно "Ипон" няма да има, все ще са "Вадзари"-та. Използвай Google, ако не ме разбираш. /

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #71

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Използвах кристална топка. /Joke/
    Когато пишеше за GNU/Linux ли?...Не се изненадвам.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Адвоката, чиито услуги използвах, на делото просто ги е попитал [актосъставителите]:
    - По време на нарушението вие къде бяхте?
    - В дежурната стая, КАТ [разбирай на 3 километра от мястото]

    - Как точно тогава установихте скоростта на водача Malone, за да си направите извода, че е била несъобразена?
    - Така ни каза свидетеля поп Кръстю.
    - А свидетеля поп Кръстю как я измери?
    - Ами ... [мълчание]

    - И като ви каза свидетеля поп Кръстю, че гражданина Malone се е движел бръъъъъъъъъм, а не бръъъм вие с кое точно от пътната обстановка решихте, че не е съобразена?
    - Ами ...

    Това е било долу горе.


    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Темата за ядрото вземи си я вкарай във фаворитите, няма да я търся всеки път я.
    Няма нужда - с търсачката излиза много лесно.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не бях ли ясен? Нямате право, да обсъждате предстоящ SP1 на Vista, като нещо комично, тъй като kernel също има кръпки и то доста повече от SP's на която и да е версия на Windows...
    Явно (за теб) аз не съм бил ясен - не можеш да сравняваш SP за Windows с кръпките за Linux ядрото. Както и да е - обновленията на Windows изобщо не ме притесняват. Въпросът е, че на 2 пъти ме обвини, че не отговарям на въпроси, на които не ми изнася, като посочи въпросната тема - там не виждам на какъв въпрос не съм ти отговорил. По-късно отвори и нова тема, от която явно и понятие си нямаш, защото написа една мноооого остаряла ионформация за версиите на Linux ядрото. Поправих те и на лично съобщение и в темата. В крайна сметка се оказа, че ти избягваш да отговаряш на въпроси, които не ти изнасят.


    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не връщай пак тоя спор, станахме маса досадни мисля.
    Естествено, че е досадно, но на първо място защо ти трябваше да го започваш, след като не си наясно? Не всичко можеш да намериш в google и да защитиш, каквато теза ти хрумне.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Отделно от това, пак ще ти "начупя зъбите" [образно казано] и ще се чувстваш неудобно.
    Пак!? Да не си сънувал нещо?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    /Последното също е шега, идеята е, че спора ни ще е безкраен, вероятно "Ипон" няма да има, все ще са "Вадзари"-та. Използвай Google, ако не ме разбираш. /
    Не се притеснявай, разбирам терминологията - за съжаление съм тренирал достатъчно карате.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #72

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    "Дръж шаро, дръж...."

    @Malone - не се предавай, изяш го, @Ghost - и ти не се давай...аз ще броя нокдауните....Ичи, Ни, Сан, Ши

    Ама да не гледам това http://video.google.com/videoplay?do...94554165710144

    @Malone - по така повдигната тема за рамисъл един дзен-катаджийски коан :

    Не всяко ПТП се дължи на несъобразена скорост…И все пак несъобразената скорост понякога (често) е причина за ПТП. И сигурно също е вярно, че несъобразената скорост е причина за повечето ПТП. Но това, че дадена скорост наричаме “несъобразена” едва, когато причини ПТП, не означава, че тя не е била “несъобразена” и преди ПТП-то. Т.е. несъобразената скорост е първопричината.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #73

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    --- offtopic ---
    Да, в джудото нещата са доста по различни от карате.
    Никакви два ипона срещу четири вадзарита и т. н. Както и никакво броене.
    Ако ще противника ми да има 155 вадзари и 230 юко, в момента в който съдията отсъди ипон в моя полза, боя свършва и победител съм аз. Все пак в смисъла на цялото съдържание на разнообразни правила в съвкупността бу-джицу ипона си е чиста победа, никакви точки и условности. Но тук заради спорта, заради удоволствието от наблюдаването на боя правилата вероятно са малко европеизирани.
    По прости са правилата при джудото отколкото в другите подобни спортове. А и е по мъжествено все пак.

    Няма страшно Tommorow. Доста каратисти се навъдиха из България, особено пък след 1990 г. Сега на 10 деца, 8 ги записват на нещо, което наричат карате, тай чи чуан, тае куон до, айкидо, джуджицу, муджицу и фуджицу [не Сименс]. И треньорите са с да кажем 1-ви дан, ама защитен в Добрич пред неизвестна комисия в някоя незнайна дупка, наречена "Доджо №3".

    Нямам предвид теб Ghost, ти може би си различен каратист, не като другите "каратисти", дано да е така ... сенсей мой.

    Знам ги аз тези работи, нали две години съм тренирал "Кървав спорт" и три години "Мръсни танци".

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #74

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    ша ва отпера и двамата с една полуоска от жигули, пък вие ми разправяйте кой бил тренирал "ламбада" и кой "друсан кебап"

    аааамаха, няма нужда от обсерватория, за да се види, че обсрахте темата

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #75

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Ghost е виновен. Винаги. Питай Крис, ако не вярваш на мене.


    Няма повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добре че го блъсна джип
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-14, 16:53
  2. Световната икономика се блъсна в стена
    От toto1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-08, 17:53
  3. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39
  4. Микрофон за автомобил
    От rude_ във форум Автомобили
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-07, 12:20
  5. Задача 164 (проблем с огледало)
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 07-02-05, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе