Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88

От какво се правят прясното и киселото мляко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #16

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Да слагат палмови масла както в млякото така и в сиренето,просто вече невкарват много сухо мляко от украина много е скъпо.почнаха да вкарват по едно време от германия кондензирано но и там се дигна .сега бухат палмови боклуци .нали се гледаме цена не качество

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #17

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Бях позабравил тая тема...
    Да ви споделя че попаднах на кисело мляко което в рамките на годността на капачката успя да се вкисне в хладилника
    (по време на празниците), тааааа по мое скромно мнение там са си икономисали даже и добавките
    Млякото се произвежда от никому неизвестна фирмичка но носи марката на веригата хранителни магазини (в жълт цвят) и се продава със синя и зелена капачка.
    За палмовите масла като добавка....не съм сигурен ама и не ми се вярва.Сухо мляко с изтекла годност има достатъчно в държавния резерв,което със сигурност е по-евтино и достъпно за производителите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #18

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    По мое мнение, точно това мляко е било истинско. Когато бях дете, баба ми и дядо ми бяха в ТКЗС-то и првеха мляко от истински крави (а не бели с лилави петна ), та точно това мляко доколкото си спомням (все пак беше отдавна) след четири пет дни, та било то и в хладилника, ставаше по газирано и от водата на Михалково.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от Djeff
    По мое мнение, точно това мляко е било истинско. Когато бях дете, баба ми и дядо ми бяха в ТКЗС-то и првеха мляко от истински крави (а не бели с лилави петна ), та точно това мляко доколкото си спомням (все пак беше отдавна) след четири пет дни, та било то и в хладилника, ставаше по газирано и от водата на Михалково.
    И аз така мисля, че е попаднал на истинско кисело мляко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #20

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    ...а да не отварям въпроса каква беше бозата на времето , как се вкисваше до вечерта, сега някой да си е купил вкисната боза.То и там като видиш какво слагат вътре и лошо ти става

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от milen4040
    ...а да не отварям въпроса каква беше бозата на времето , как се вкисваше до вечерта, сега някой да си е купил вкисната боза.То и там като видиш какво слагат вътре и лошо ти става
    Разговора започва да ни напомня вица за бардака на дядо ми и цирка...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #22

    Re: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    вярно , важното е дъра-бъра да има

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #23

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Интересен репортаж за палмовото масло

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    не го изгледах цялото, но знам кой детайл не е напълно ясен на повечето потребители - думичката "хидрогенирано"

    накратко - това е процес, при който течната мазнина става твърда на стайна температура, но при обработката се получават неусвояеми транс-мазнини

    вижте в магазините течното палмово масло за готвене - това е истинското, както нашето истинско олио е течното в бутилките

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #25

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    киселото мляко се доунлоадва и принтира от интернет - може да си избереш цвят, консистенция, вкус - за каквото имате клиенти...
    до колкото знам сладостта също се постига от закваската а не от добавена захар, защото в чужбина голяма част от киселото мяло не е кисело а сладко.
    клиента определя вкуса а не дали надига капачката и се разваля.
    ако е използвана добра бактерия и всичко е произведено, пакетирано и съхранено в чисти условия защо да се разваля?
    едно време са се разваляли нещата защото са бачкали в пълна мизерия преди да откраднат формулата за верото...

    примерче за направи си сам розов йогурт...
    https://www.youtube.com/watch?v=Co8NOnErrPU

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    глупости на търкалета

    млечно-кисела ферментация знаеш ли какво е?
    има ли жива бактерия в млякото, има ферментация, а не заради мръсотията под ноктите, щот' не си се измил с веро...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #27

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    то булагрикус-латериум сигурно точно от мръсотята под ноктите на някой прабългарин е оригиннала хихи...

    ...щях да питам : що на село само бабите правят кисело мляко, ма айде това, вместо въпросче...


  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #28

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Тоя на клипчето пъпен мъх ли слага и к'во общо има с киселото мляко, което всеки може да си направи в домашни условия.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    не знам за бабите на село, почти всичкото киселото мляко, което ям, си го правим ние вкъщи

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #30

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Интересната част в клипа започва от 4,00


    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    до колкото знам сладостта също се постига от закваската а не от добавена захар, защото в чужбина голяма част от киселото мяло не е кисело а сладко.
    клиента определя вкуса а не дали надига капачката и се разваля.
    Вкусът зависи от съотношението между двете основни бактерии в закваската.
    Преди години съм го обяснявал във форума, че бактериите в използваната днес закваска, са генно-модифицирани. Те са програмирани, да загиват при достигане на определена киселинност на средата по време на ферментацията. След като загинат - процесът на ферментация спира...Затова и млякото не се вкисва....

    Аз лично харесвам леко киселото мляко...За съжаление поради горната причина, днес не се произвежда такова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. За киселото мляко, БДС и големия тупан ...
    От hristobotev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 06-12-10, 23:35
  3. Ново Onkyo - TX-SR508. А старите какво ще ги правят?
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 21:54
  4. Киселото пак скрито поскъпна...
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 26-11-04, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе