Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88
Like Tree19Одобрявам

От какво се правят прясното и киселото мляко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #46

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Сирене обикновено вземаме Ситово ама нещо не го видях в тестовете или Верея и Пилос-а от Лидл - последно взех в някаква цилиндрична кутия , уж 45 дни зряло - абе хареса ми .

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #47

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Който иска да пробва истинско домашно сирене, може да пробва бабешка рецепта, не е сложно: Как се прави домашно сирене с домашно краве мляко

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #48

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    От киселото мляко "родопчанка" -поне това мляко се вкисва, а понякога е силно кисело, но аз такова лятото много го харесвам, действа ми добре в жегите.

    Изобщо "кисело" мляко което не е с кисел вкус не е кисело мляко, а някакъв вид "йогурт" или друг имитиращ боклук.

    Имате предвид, че максималната масленост на млякото доено от крава е 3.5%, но досега никой не с успял да произведе от такова прясно мляко кисело мляко с повече от 3.0% максимум 3.2% масленост(мазнини).


    Ето и за сиренето- аз харесвам "Лакрима" на пазарджишката фирма: ТЕСТ Краве сирене (2016)-Какво се случва с българското сирене?

    Нова мода в производството - сирене с лепило за месо
    Този пост е редактиран от justify; 17-05-16 в 22:57.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    и ето едно материалче за лепилото за месо

    https://www.youtube.com/watch?v=ZhgOEsAd1xY

    най-интересното обаче остава това: на едно място се споменава потенциалната опасност при яденето на този ензим след недостатъчна термична обработка
    при положение, че при сиренето няма никаква, опасността при него не е ли многократно по-голяма?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #50

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    EU Bans 'Meat Glue' | Food Safety News
    ако помислим малко, веднага може да се досетим в кои млечни и месни продукти се прилага
    - сирене
    - кашкавал
    - суроватка
    - шунка
    - филе
    - пържоли (от изрезки)
    - риба тон - от малки парченца

    Масово се фалшифицира и рачешкото месо - правят го от рибни отпадъци...

    фалшивите яйца в ресторантите..





    В Китай фалшифицират дори прясното мляко- помните меламиновият скандал.

    хора с бидонче и черпак, отварят капака на градската канализация пред или зад ресторанти и заведения и изгребват от там изхвърлената в канализацията използвана мазнина..после я филтрират, бутилират и продават за нова...



    https://www.youtube.com/watch?v=9sET54nERZs

    зеле?
    kokovox одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #51

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Не съм чел цялата тема, така че ако повторя някой да ме извинява. Ето как гледам аз на нещата за киселото мляко сега и за това от преди '89 г.
    В момента в България има много мандри, но в магазините (най-вече хипермаркетите) се продават 4-5 марки. Представи си че си производител на кисело мляко от Велико Търново и имаш пазари в цялата страна. За да стигне млякото от Велико Търново до Кюстендил ще са ти необходими най-малко 3-4 дни, след това още толкова да се продаде ( това в най-добрия случай). При това положение ако не е наблъскано с консерванти, млякото трябва да се изхвърли на 2-3 ден когато постъпи в магазина, или когато си го купил ти. Преди '89 всички магазини са се зареждали от държавни мандри (не е имало фирми и пр. ) Времето от мандрата до магазина е бил наполовина по-кратък. Отгоре на това тогава не знам дали изобщо са ползвали консервнти за подобни продукти.

    ПС: както каза justify истинското кисело мляко трябва да е КИСЕЛО. В една статия четох следното твърдение:
    Киселото мляко се състои от 2 бактерии, лактобациликус и още една. Първата прави киселото мляко полезно и кисело, а втората май беше за гъстотата. Колкото по-голям е нейният процент (лактобациликус) толкова по-бързо се разваля млякото, затова производителите намаляват процента на тази бакетерия и развалят хубавото кисело мляко като го превръщат в йгурт. Предполагам това не е забранено, но се спестява на потребителите. Ако използваш такова мляко за да си направиш домашно, то ще стане със същото съотношение на бактериите като с това което си ползвал за закваска. И така единственото сигурно в домашното мляко е че е правено от истинско мляко.
    Тези твърдения които написах по-горе са по някакви спомени от статии които съм чел доста отдавна.
    Другото ми наблюдение, което не е само за киселото мляко, а за всичко което се произвежда в България, е че когато един продукт е нов на пазара за да се наложи като марка се прави качествено първите 1-2 години и после се побългарява.
    Този пост е редактиран от vandu; 27-05-16 в 14:17.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #52

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    ТЕСТ Майонеза (2016)


    От една седмица ям това. много е добро.
    http://rodopchanka.eu/%D0%BA%D0%B8%D...%BA%D0%BE-3-8/
    Продава се в Кауфланд за 5,90
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-06-16 в 18:13.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #53

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Показателен е случаят със събиране на Асоциацията на млекопреработвателите в ресторант, където експертите, възмутени от това, че им предлагат заместители, вместо истински млечни продукти предизвикват проверка. Оказва се, че от ресторанта реално са закупили една кутия сирене от 800 грама и под фактурата за нея минават останалите имитации на сирена.
    Експерт: Над 90% от сиренето в ресторантите е менте - България | Vesti.bg

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #54

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    От една седмица ям това. много е добро.
    Родопчанка - Продукт
    Продава се в Кауфланд за 5,90
    Напоследък, взех да си купувам овче кисело мляко. Екстра е.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #55

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    От едно от родопските селца ми подариха 1 буца краве сирене. Като се прибрах, правих топли сандвичи - само хлебец и сиренце и нещо отгоре за миризма, жената ме пита защо тоя кашкавал бил особен, бял, не вярва, че беше сирене... Такова вкусно, мазно, разтягащо се нещо не съм ял или не си спомням ако съм ял като дете. На магазина най - много съм прежалвал 11 лв./кг и пак няма нищо общо.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #56

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #57

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    оцет само от DM един ябълков био-мио-ала-бала ама е хубав.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #58

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?


  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #59

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Напоследък ям кисело предимно Саяна 2% БДС от Кауфланд.Напомня ми на млякото в стъклените бурканчета.Оцет само на Велико Търново или натурален ябълков от аптеката.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #60

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    От 4 години ядеме кисело мляко "хоум мейд". 4 литра прясно мляко идват всеки петък а понякога и понеделник.

    Sent from my LG-D290 using Tapatalk
    Tommorow одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. За киселото мляко, БДС и големия тупан ...
    От hristobotev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 06-12-10, 22:35
  3. Ново Onkyo - TX-SR508. А старите какво ще ги правят?
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 20:54
  4. Киселото пак скрито поскъпна...
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 26-11-04, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе