Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88

От какво се правят прясното и киселото мляко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не знам за бабите на село, почти всичкото киселото мляко, което ям, си го правим ние вкъщи
    А прясното от къде е?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #32

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Продава се по тротоарите и пазарчетата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #33

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Тони, прясното е сок от крава

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    един дядо с много голямо стопанство има няколко "пункта" в града, където продава мляко, сирене и кашкавал....
    по-добро от неговото е само онова от млекомата на чаталджа, но ми идва далечко да се разхождам

  6. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #35

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    ..."млекомата на чаталджа", това във Варна ли е ? и ако да, дай координати да тествам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #36

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    ..."млекомата на чаталджа", това във Варна ли е ? и ако да, дай координати да тествам.
    То направо ще се загубиш на чаталджа.

    - - - - - - - - - -

    Като става въпрос за кисело мляко, регулярно купувам от Lidl една румънска заквасена сметана. Майка ми смята, че това е най-хубавото кисело мляко, което е яла. Нито добруджанско, балканджийско или капанско кисело мляко са я впечатлили толкова. Преди продаваха и румънско кисело мляко ,но изглежда масовката не можа да го оцени и го спряха. Държавната Ел Би булкарикум, която продава закваски в Япония, Китай и не знам си къде си е много далече от истината. Малка част от киселото и мляко става за нещо, а пък сиренето и кашкавала и са под всякаква критика. Много загубен народ сме. Не ни е виновен никакъв Европейски Съюз.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 14-05-16 в 20:09.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #37

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Не съм съгласен за Ел Би по нито една от точките. Напротив, киселото мляко, кашкавала и сиренето са с много добро качество.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #38

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Единственото кисело мляко, което става, срещу пари в магазин е "Родопчанка" - 2.5кг. Това е според мен, разбира се.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    "киселово" е по-добро

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #40

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Няма друго млекопреработвателно дружество с по-голям опит в тая дейност от Ел Би Булгарикум.

    “Ел Би Булгарикум” ЕАД има десетилетни традиции в производството и експорта на млечни продукти, закваски и технологии. Дружеството е единствената държавна фирма в млекопреработвателния сектор в България.
    Правоприемник е на интелектуалната собственост, лицензионната дейност и експортните позиции на Държавното стопанско обединение “Млечна промишленост”, създадено през 1965 година.
    През 1991 г. фирмата е преименувана на “Ел Би Булгарикум”, а през 1993 г. е преобразувана в еднолично акционерно дружество. Забранено е за приватизация, първоначално с решение на правителството от 17 март 1992 година, а след това и със закон от 19 март 2002 година.

    Едноличен собственик на акциите на дружеството е Министерството на икономиката на Република България.
    Днес “Ел Би Булгарикум” ЕАД продължава да бъде технологичен лидер в млечната индустрия в България, лидер в експорта на ноу-хау, технологии и закваски за българско кисело мляко и млечни продукти; с водещи позиции в износа на сирене и кашкавал.

    Дружеството притежава две производствени поделения – в София и Видин и модерен Център за научноизследователска и развойна дейност, където през последните 10 години се разработват ново поколение закваски и формули за здравословни храни.
    Там се съхранява и уникалната колекция от над 900 млечнокисели бактерии и над 100 различни комбинации закваски.
    МПП „Родопчанка“ ООД се намира в сърцето на Източните Родопи. Благодатта и кристалната чистота се откриват в продуктите на фирмата – те са като дар от един друг свят – неземно красив, необятен, велик.
    „Родопчанка“ е фирма с традиции в областта на млекопреработването. Първите й продукти излизат на пазара през далечната 1992г. Днес в нея се произвеждат 3 вида кисело мляко, 2 вида кашкавал, 6 вида топено сирене, краве масло, извара, айран.

    Продуктите на „Родопчанка“ са търсени в цялата страна. Те са предпочитани поради високите си вкусови качества. Тяхната здравословност е гарантирана, защото са произведени от екологично чисто родопско мляко.
    Продуктите на „Родопчанка“ се произвеждат според всички изисквания на ЕС. Предприятието разполага с просторен сграден фонд, модерно оборудване, съвременна лаборатория.

    За технологичните нужди и опазване на екологичната среда се използват котли, хладилни и климатични инсталации, работещи с природен газ.
    През последните години са направени инвестиции с цел оптимизиране на производствения процес.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #41

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #42

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Не съм съгласен за Ел Би по нито една от точките. Напротив, киселото мляко, кашкавала и сиренето са с много добро качество.
    Прекаляват със солта в сиренето и кашкавала. Германските,чешките и румънските повече ми харесват. От киселото мляко само 3.6 % по БДС си заслужава.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #43

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Мда, млечните продукти на румънците са много добри. Обаче колбасите им не са...
    Не е по темата, на да похваля суджуците на Молерите

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #44

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Не съм много по млякото (баница и кисело мляко си е класика обаче ) , но от доста време купуваме основно "Домлян" и ме харесва - мисля, че беше на фирма/мандра от Карлово .

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    На мен като сирене ми допада най-много "Дестан" - мисля че някъде в шуменско го правят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. За киселото мляко, БДС и големия тупан ...
    От hristobotev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 06-12-10, 23:35
  3. Ново Onkyo - TX-SR508. А старите какво ще ги правят?
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 21:54
  4. Киселото пак скрито поскъпна...
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 26-11-04, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе