Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 88
Like Tree19Одобрявам

От какво се правят прясното и киселото мляко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #61

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    От няколко седмици пак пуснаха румънско кисело мляко в Lidl. Кой каквото и да разправя това е друга класа. Докато го има няма да купувам българско кисело мляко.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #62

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Дай една снимка на кофичката. Да го пробваме щом казваш, че е хубаво.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #63

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Това същото ли е, което активно рекламират като българско? Pi..os?
    Аз съм свидетел, как в рамките на 10 години всички предлагани марки влошиха качеството и се промени вкуса. За последната година смених 3 марки и тях развалиха!
    Последно ми харесаха LB Bulgaricum (светло и тъмно сините капачки), както и Ситово. Не съм им правил химически анализ, но подозирам, че нама да се различават много от останалите като съдържание. Но ги няма по всички магазини.

    БДС, не знам си колко време зреело сиренето, кашкавала и т.н. И накрая - все едно съм във филма с Луи Дьо Финес "Крилце или кълка"!
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #64

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дай една снимка на кофичката. Да го пробваме щом казваш, че е хубаво.
    И без снимка лесно ще го намериш . "Кофичката" е 1 кг. и пише ,че 2.5%(нетрадиционно за българското) масленост. Пише с големи букви "Кисело мляко". С по-малки букви пише,че е произведено в Брашов, Румъния.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това същото ли е, което активно рекламират като българско? Pi..os?
    И на това пише Pilos.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #65

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Ами то естественото краве мляко трудно достига дори тази 2,5% масленост!
    Да не споменавам, че на продуктите на някои от нашите "алхимици" има космически стойности от 4,5%???

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #66

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Аз толкова бяло кисело мляко не съм виждал. И май преди това не съм срещал, такова ,което не се разкашва.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на stefan55
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    36
    #67

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Квасете си мляко и не яжте боклуците от магазина. Домашното прясно мляко се разваля на втория ден, купешкото може да стои и 8,9 дена..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #68

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Купешкото прясно мляко е пастьоризирано или облъчено с UHT, затова не се разваля. При така нареченото домашно, така наречените "фермери" са скарани доста с хигиената.
    blue1 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #69

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Купешкото прясно мляко е пастьоризирано или облъчено с UHT, затова не се разваля. При така нареченото домашно, така наречените "фермери" са скарани доста с хигиената.
    Глупости.....химия. Онзи ден имаше изказване, че млякото било от малкото продукти, които не внасяме. Че то крави не останаха, магазините бъкани с най-различни марки и т.н. Откъде идва???

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #70

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    По начетените твърдят, че подбора на стартерната култура от пробиотични щамове бактерии, както и съотношението между два вида от тях - лактобацилите и стрептококите в закваската определя "развалянето" и сроковете на годност. Ако преобладават лактобацилите, които и по-активно разграждат млечната захар се натрупва повече млечна киселина и продуктът е с по-кисел и остър вкус и се вкисва по-бързо. Ако преобладават стрептококите от вида термофилус, лактобацилите не се развиват така интензивно, не се натрупват големи количества млечна киселина и киселото мляко е с по-мек вкус и с по-голяма трайност, до 20 дни
    espace и blue1 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #71

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Купешкото прясно мляко е пастьоризирано или облъчено с UHT, затова не се разваля. При така нареченото домашно, така наречените "фермери" са скарани доста с хигиената.
    Малко да се образоваш
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3...86%D0%B8%D1%8F

    Tommorow
    При количествен превес на лактобацилите, млякото става леко сладникаво . Точно такова, каквото масово се продава у нас.
    Само дето името му е Кисело мляко...минало покрай киселото.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #72

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    „Чети етикета”: Ще се превърне ли българско кисело мляко в йогурт? - bTV Новините

    В момента, за да отговаря на БДС, продуктът трябва да бъде произведен от сурово мляко, което трябва да бъде краве, овче, биволско, козе или смесено. Към него може да се добавят единствено обезмаслено мляко, млечна сметана, българска закваска или вода за пиене.
    Е, това ако е истинско кисело мляко!

    Традиционното кисело мляко се прави единствено и само от сварено прясно мляко, каквото и както го е дало животното, и закваска! Какви са тия сметани, обезмаслени млека, води ?!?!?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Те такова - блявоч по БДС. Аз крава на живо не съм видял, а в магазина 100 вида мляко. От къде?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #74

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Майка ми кваси мляко. Купува прясно от познати в едно село и го подквасва. През зимата киселото мляко се вкисва след повече от месец в хладилника. През лятото държи 10 дни до 2 седмици.
    Обяснението, което тя дава, е по-добрата хигиена. Познава добре краварите, отделно тя мие старателно съдовете за квасене и накрая ги затваря със стегнати пластмасови капачки.
    Сравнено с алуминиевите капачки от 80-те години, или предишното съхранение в огромни тави в млекарниците (70-те и по-рано), нейното изглежда като стерилна среда.

    Аз пък си мисля, че и закваската е изменена и създава условия за по-бавен процес на следващата ферментация (не съм убеден в термина). Може изобщо да не се ползва нашенския бацил, а някон по-сгоден.

    Заради тези ми наблюдения, не обвинявам производителите в тотална лъжа само заради дългия срок на годност.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #75

    Отговор: От какво се правят прясното и киселото мляко?

    Аз за разлика от много други, навремето въобще не харесвах Кисело мляко. Точно, защото беше "кисело" и блудкаво. Сега чат-пат с мекички и бухти ми харесват от новите недолюбвани от вас "изкуствени" гъсти, бели и не кисели "кисели млека". Въобще не ме интересува на баба ви млякото какво било и т.н.
    espace одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. За киселото мляко, БДС и големия тупан ...
    От hristobotev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 06-12-10, 22:35
  3. Ново Onkyo - TX-SR508. А старите какво ще ги правят?
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 20:54
  4. Киселото пак скрито поскъпна...
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 26-11-04, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе