Страница 7 от 100 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1488
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #91

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Така е - нищо негативно, но трудно би могло да се каже, че има религиозна връзка с посещенията ми.
    Обиколил съм 3-цифрено количество католически църкви - водещ е интереса към архитектурата им, а не нещо друго...
    ПП - Включих се само за да дам възможни причини за посещение - няма да участвам в споровете ви, даже не схванах за какво са честно казано, а и не искам да схващам

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #92

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не е много уместно да се сравняват "модерни религии" или религиозни течения в рамките на една религия/вероизповедание с такива възникнали отпреди 1000 или 2000+ години.

    Не за друго, а защото от средата на 19 век се появяват и първите религии/вярвания "бизнес проекти", тоест използва се сляпата вяра на хората и за да се въвеждат в заблуждение и основната цел е да се печели от това.Примери"

    1. Сциентология

    2. Мормонизъм и Църквата на Исус Христос на светиите от последните дни

    Изобщо в последните 200-250 години не може да става въпрос за възникване на религии, а по-скоро за учредяване на религиозни бизнес проекти...

    Вярата в значителна степен е изгубена и това е причината все повече да се гледа на религията като начин за печалба и облагодетелстване и в последните 70 години, като бизнес проекти ...

    Ботев го е казал- на който си вярва не му е необходим нито посредник нито храм- сърцето е неговият храм ...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #93

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    тъй де, след което идва най-важният въпрос:

    вярва в какво?

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #94

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Просто вяра, не го ли разбирате?
    В ***** възрастна жена се молела на колене до една от колоните на храма.

    Отишла до нея една млада жена, която била голям учен, и ѝ казала: “Това са отживелици”.

    Старицата ѝ отговорила: “При тази колона, където се моля и плача сега аз, след време ще дойдеш да плачеш ти. Всичко ваше е като вълна - идва и отминава, идва и отминава, а християнството никога няма да премине”.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #95

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Много хора не разбират и не отличават вярата от религията. Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано. Вярващите го приемат за емпирично. Религията представлява следване на определени ритуали, наложени от някого. Характерна е за нискокачествения човешки материал и няма общо с вярата в Бога (както и да се нарича Той от вярващите).

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #96

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    тъй де, след което идва най-важният въпрос:

    вярва в какво?
    Правиш ли разлика между вяра и религия?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #97

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    чудесно, най-сетне стигнахме до нео-религиозността, за която говорих няколко страници назад: https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post768691

    "...тия, дето вярват, на конкретна религия ли са последователи или просто така си вярват в нещо, което само те си разбират..."

    няма религия по света, която да е изцяло толерантна към инакомислещите, т.е. да не се стреми да разширява доминиона си чрез доброволно или насилствено привличане към своята Истина

    друго много важно нещо - всички интелигентни хора знаят разликата между вяра и религия, но да не забравяме, че единствено религиите представляват структурирана вяра, всичко останало, включително на индивидуална основа, няма абсолютно никаква тежест.

    ако Момчил вярва в нещо, което не се припокрива на 100% от догмите на християнството, като освен това абсолютно стриктно спазва каноните (с всичките му там молитви на ден, пости и т.н.), значи той НЕ Е християнин, а в най-добрия случай еретик, който си присвоява правото на църквата да бъде проводник между бога и човека.

    в най-лошия е прокълнат атеист, който ще се радва на божията всеопрощаваща милост в казаните на ада

    --------------------

    а dodo_pv чудесно формулира основната причина за отвращението и презрението ми към религиите и вярата:

    "Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано"

    за мен това е признак за тъпота, не знам за вас!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #98

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    .............
    "Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано"
    Както и всяка друга идеология. Защото всяка религия е идеологическа доктрина по смисъл и цели.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #99

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    ако Момчил вярва в нещо, което не се припокрива на 100% от догмите на християнството, като освен това абсолютно стриктно спазва каноните (с всичките му там молитви на ден, пости и т.н.), значи той НЕ Е християнин, а в най-добрия случай еретик, който си присвоява правото на църквата да бъде проводник между бога и човека.
    Само Бог може да съди, Чадо Мое. Пречисти душата си и поеми вярата в себе си, защото Бог е Светлина!

    Амин

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #100

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    а dodo_pv чудесно формулира основната причина за отвращението и презрението ми към религиите и вярата:
    "Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано"
    за мен това е признак за тъпота, не знам за вас!
    Ти като атеист вярваш ли, че си произлязъл от маймуна?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #101

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...а dodo_pv чудесно формулира основната причина за отвращението и презрението ми към религиите и вярата:

    "Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано"

    за мен това е признак за тъпота, не знам за вас!
    За теб, като човек, неразличаващ вярата от религията, за когото реалността се обуславя само от материята на ниски нива, е приемливо да не разбира смисъла на човешкия живот. Неприемливо е да се опитваш да коментираш или квалифицираш понятия, които по същество не разбираш. Деянието е доказателство за тъпота. Достатъчно много са историческите примери, доказващи ни връзките на материалното с духовтото. Това, че една теза не може да бъде напълно доказана чрез чисто материални примери на ниско ниво не означава, че тя е погрешна. По-високите енергетични нива са недостъпни за огромната част от днешното човечество, поради което възникват различните религиозни доктрини. Те представляват нещо, подобно на наръчник за приземяване на космическа совалка от шестгодишно хлапе, току-що научило се да чете и седнало за първи път зад щурвала. Погледни на нещата от тази страна.
    Успех!
    Lupus, blue1, ivodivo и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #102

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    няма религия по света, която да е изцяло толерантна към инакомислещите, т.е. да не се стреми да разширява доминиона си чрез доброволно или насилствено привличане към своята Истина
    Това твърдение е твърде силно за един атеист. Но съм склонен да ти се доверя, след като познаваш всички религии във вселената (или поне на планетата).
    blue1 одобрява това.

  16. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #103

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    @Jack Krauser
    Предполагам, това е твоята версия за липсващите динозаври в библията

    или това


    Как виждам открилите религията хора


    Как виждам "приноса" на религията в развитието на света


    Какво ми е отношението към религията


    И една сгряваща тялото мисъл от Джордано Бруно


    П.С. Набързо и накратко, без религиозно словоблудстване
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    MitkoS одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #104

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Разликата между хората на тема вяра е:
    Вярващи - "За да разбера нещо, трябва да го повярвам."
    Нормални - "За да повярвам в нещо, трябва да го разбирам."
    Бях позабравил за тази класификация и за съжаление си я припомних по трудния начин !
    Няма как да има дискусия между двете групи, щото правилата за изводи са коренно различни (кой разбрал - разбрал !, ... кой не повярвал - негов си проблем)

    В последните постове, освен откровени глупости и липса на елементарна логика, се долавя и много нахалство (от страна на вярващите) по отношение на присвояване на "разумното".
    Например има упрек към FearMe, че "не разбирал смисъла на човешкия живот" (това във връзка с нахалството).
    Или пък примери за (бииип, цензура) :
    "Само Бог може да съди"
    "Бог е Светлина"
    "вярваш ли, че си произлязъл от маймуна?"
    "Деянието е доказателство за тъпота"
    И разбира се най-голямата тъпня за "колоната и старицата" (ще ми сравнява наука с религия, ха-ха-ха! НЕСРАВНИМИ СА !!!)

    Може би е добре да направим една анкета по въпроса кой какъв е, за да се видят процентите на религиозни, на вярващи, на агностици, на атеисти...
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-04-16 в 18:50.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #105

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    PS И нека никой не си позволява да "редактира" поста ми Имам скрийншот и той ще се появява отново и отново.


    Редакцията не е на твоя пост, а на горния, който си цитирал. След нея твоя, който е на място реално става излишен...
    Нека взаимно да спазваме добрия, приятелски тон, а когато това е невъзможно, да оставяме на модераторите да го поддържат
    kod

    Ти прочете ли първата редакция на поста на Миткос?
    Този пост е редактиран от Lupus; 25-04-16 в 20:12.
    ivodivo и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 100 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе